اشتراک گذاری

علت خراب شدن یخچال چیست؟

همه مردم باور دارند که اگر از برندهای معتبر و معروفی مانند: ال جی و سامسونگ اقدام به خرید یخچال کنند به هیچ عنوان با مشکل خرابی یخچال مواجه نخواهند شد درصورتی که هر وسیله‌ای درشرایط استفاده غیر اصولی خراب شده و خرج روی دست شما می‌گذارد؛ یخچال نیز از این مسئله مستثنی نیست، برخی اشتباهات در استفاده از این وسیله موجب خراب شدن آن می‌شوند به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب از سری مقالات نمایندگی ال جی شما را با علت خراب شدن یخچال آشنا کنیم.

علت خراب شدن یخچال

اینو بخون حتما به کارت میاد 👈 نحوه رفع گرفتگی لوله مویین یخچال ال جی

بررسی علت خراب شدن یخچال ال جی

1. قرار دادن غذای گرم داخل یخچال

رایج‌ترین علت خراب شدن یخچال، قرار دادن غذای گرم داخل آن است چراکه این اشتباه به دو دلیل فشار زیادی به یخچال وارد می‌کند؛ اولاً هوای سرد داخل یخچال با گرمای غذا برخورد کرده و به قطرات آب تبدیل می‌شود از این‌رو میزان برفک یخچال زیاد می‌شود؛ دوماً غذای گرم موجب گرم شدن فضای داخل یخچال می‌شود از این‌رو موتور یخچال باید بیشتر کار کند تا هوای محفظه داخلی یخچال را خنک کند، بنابراین فشار زیادی به موتور یخچال وارد می‌شود. پس بهتر است جهت جلوگیری از برفک زدن یخچال اجازه دهید غذا کاملاً سرد شود و سپس آن را درون یخچال قرار دهید.

2. قرار دادن مواد غذایی زیاد به مدت طولانی در یخچال

متاسفانه برخی از مردم مواد غذایی زیادی را به مدت طولانی در یخچال نگه می‌دارند و یخچال را با انباری اشتباه می‌گیرند درصورتی که نمی‌دانند مهم‌ترین علت خراب شدن یخچال، نگه داشتن مواد غذایی زیاد به مدت طولانی در یخچال است؛ درواقع اگر بار یخچال بیش از اندازه باشد، فشار زیادی به موتور یخچال وارد می‌کند و موجب خرابی آن می‌شود؛ بنابراین بهتر است یکسری مواد غذایی مانند کنسروها و کمپوت‌ها که لازم نیست داخل یخچال قرار داده شوند را درون یخچال نگذارید و با این کار بار یخچال را زیاد نکنید.

3. باز گذاشتن درب یخچال به مدت طولانی

باز گذاشتن درب یخچال به مدت طولانی دیگر علت خرابی یخچال فریزر است چراکه در بازه زمانی که درب یخچال باز است، هوای خنک داخل آن خارج شده و هوای گرم محیط وارد آن می‌شود از این‌رو موتور یخچال مجبور است بیشتر کار کند تا هوای داخل محفظه یخچال را خنک نگه دارد؛ بنابراین فشار زیادی به موتور یخچال وارد شده و همین اشتباه در طولانی مدت موجب سوختن موتور یخچال می‌شود. پس بهتر است از باز گذاشتن درب یخچال در بازه زمانی زیاد جلوگیری کنید.

4. جدی نگرفتن نظافت و تمیزی داخل یخچال

دیگر علت خراب شدن یخچال ال جی، تمیز نکردن محفظه داخل یخچال است؛ شما باید در بازه‌های زمانی منظم، محفظه داخل یخچال خود را به خوبی تمیز کنید تا از بو گرفتن و خراب شدن مواد غذایی داخل آن جلوگیری کنید و از همه مهم‌تر برفک زدن یخچال را جدی گرفته و حتماً درصورت برفک زدن یخچال آن را تمیز کنید؛ درواقع برفک زدن محفظه داخل یخچال از تولید هوای سرد داخل یخچال جلوگیری کرده و موجب می‌شود که موتور یخچال برای تولید هوای سرد داخل یخچال بیشتر کار کند و فشار زیادی به آن وارد شود.

تعمیر یخچال ال جی در محل

درصورت بروز هرگونه مشکلی برای یخچال خود می‌توانید با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید؛ تکنسین‌های این مرکز پس از تماس شما جهت ارائه خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه به محل مورد نظر اعزام می‌شوند؛ سپس با عیب‌یابی دقیق به تعمیرات تخصصی یخچال با سرعت و کیفیت بالایی می‌پردازند و درنهایت جهت اطمینان از رفع مشکل آن با دقت به تست و بررسی نهایی این دستگاه می‌پردازند از این‌رو می‌توانید با خیال راحت از خدمات تعمیر یخچال ال جی در منزل توسط نمایندگی یخچال ال جی استفاده کنید.

تعمیر درب یخچال ال جی در انواع مختلف، توسط تکنسین های کاربلد نمایندگی یخچال ال جی انجام میشود.

نمایندگی تعمیر یخچال ال جی

سرعت و کیفیت در عیب‌یابی و تعمیرات یخچال از مهم‌ترین اصول کار تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر یخچال ال جی است چراکه از دانش و تجربه بالایی برخوردار هستند از این‌رو به خوبی با تمامی مشکلات انواع مدل‌های یخچال ال جی و نحوه برطرف کردن آن‌ها آشنایی دارند؛ بنابراین می‌توانند با سرعت و کیفیت بالایی به عیب‌یابی اصولی این دستگاه بپردازند و آن را تعمیر کنند. شما می‌توانید برای استفاده از خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی یخچال ال جی در محل با نمایندگی یخچال ال جی تماس بگیرید؛ کارشناسان این مرکز بلافاصله پس از تماس شما تکنسین‌های متخصصی را جهت تعمیرات یخچال ال جی به آدرس مورد نظر شما اعزام خواهند کرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =