اشتراک گذاری

تعویض فیلتر یخچال ال جی

تعویض فیلتر یخچال ال جی زمانی انجام می شود که امکان تمیز کردن این قطعه وجود نداشته باشد و یا فیلتر آسیب دیده باشد. یخچال های جدید ال جی، مستقیما به آب شهری وصل می شوند و برای تصفیه آب، دارای فیلترهای مخصوصی هستند. این فیلترها که بیشتر در ساید بای ساید وجود دارند، باید هر چند وقت یک بار تمیز شوند تا آب زلال تر و سالم تری را به آبسردکن انتقال دهند. اما به مرور زمان، دیگر امکان پاکسازی فیلترها وجود نداشته و باید این بخش را تعویض کرد.

در صورتی که فیلتر به موقع تعویض نشود، این قطعه به محل رشد باکتری ها تبدیل شده و بیماری زایی دارد. علاوه بر این ممکن است به مرور، شاهد آسیب دیدگی و خرابی دیگر قطعات یخچال باشید. در ادامه مراحل تعویض فیلتر یخچال ال جی را به شما آموزش می دهیم. در صورت تمایل می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعویض فیلتر یخچال ال جی

زمان تعویض فیلتر یخچال ال جی

آیا می دانید دقیقا چه موقع باید فیلتر یخچال را تعویض کنید؟ معمولا در دفترچه راهنمای همراه یخچال، زمان تعویض فیلتر هم قید می شود. اما در مجموع بهتر است هر ۶ تا نهایت ۹ ماه یکبار، فیلتر را تعویض کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد. البته این مسئله به میزان استفاده از یخچال و آبسردکن هم بستگی دارد. گاهی تعویض فیلتر یخچال ال جی هر یک سال یکبار هم مانعی ندارد.

انواع فیلترهای یخچال ال جی

در بیشتر یخچال های جدید ال جی، دو نوع فیلتر تعبیه شده است؛ فیلتر داخلی و خارجی. برخی مدل ها هردو فیلتر را با هم دارند و برخی هم تنها از یکی از انواع این قطعه برخوردار هستند. اگر یخچال شما فقط فیلتر داخلی را داراست، بهتر است اقدام به نصب یک فیلتر خارجی در مسیر آب ورودی به یخچال کنید تا کیفیت آب مصرفی بالاتر رفته و عمر فیلتر داخلی افزایش یابد.

فیلتر داخلی در بیشتر مدل ها، بالای سقف نصب شده و در برخی مدل ها هم زیر محفظه یخ داخل درب است. فیلترهای خارجی هم پشت یخچال و بین شیر آب و محل ورود آب به یخچال است. برای تعویض فیلتر یخچال ال جی و دیگر برندها باید محل نصب این قطعه را بشناسید.

مراحل تعویض فیلتر داخلی یخچال ال جی

برای تعویض فیلتر یخچال ال جی، البته فیلتر داخلی، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • یخچال فریزر را کمی به جلو بکشید.
 • برای بستن شیر آب ورودی به یخچال مسیر شلنگ را دنبال کنید و پس از مشاهده شیر آن را ببندید.
 • آب مانده در یخچال را تخلیه کنید.
 • بهتر است مواد غذایی داخل درب را بیرون بیاورید تا مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند.
 • پس از باز کردن درب یخچال، محل قرارگیری فیلتر را پیدا کنید.
 • در انتهای فیلتر کلید Push قرار دارد؛ آن را به داخل فشار دهید و درب را به سمت پایین بکشید.
 • فیلتر را به سمت پایین حرکت داده یا بچرخانید و آن را خارج کنید.
 • محل قرارگیری فیلتر را بررسی کرده و آن را کاملا تمیز کنید.
 • فیلتر جدید را در محل مخصوص قرار داده و آن را به درستی جا بیندازید.
 • فیلتر را به سمت بالا ببرید و درب آن را ببندید.
 • پس از اطمینان از درستی قرار گیری فیلتر، شیر آب را باز کنید.
تعویض فیلتر داخلی و بیرونی یخچال ال جی

مراحل تعویض فیلتر بیرونی یخچال lg

اگر یخچال شما فیلتر خارجی دارد، باید برای تعویض فیلتر یخچال ال جی، دستگاه را جلو آورده و شیر ورودی آب را ببندید. اگر فیلتر دارای اتصال فیتینگی است، باید ضامن بیضی شکل روی آن را فشار دهید تا شلنگ آزاد شود. برای بیرون آوردن فیلتر با اتصال میله‌ ای، باید از پیچ گوشتی استفاده کنید. فیلترهای دارای اتصال مهره ای هم با باز کردن مهره، بیرون می آیند. پس از جداسازی فیلتر قدیمی، فیلترت جدید را نصب کنید.

بر روی فیلتر محل نصب شیلنگ آب ورودی به فیلتر با نام INLET و خروجی از آن OUTLET (آب تصفیه شده)، مشخص شده است. یک ظرف در زیر قسمت خروجی آب قرار داده و قبل از متصل کردن شیلنگ خروجی، شیر آب را باز کنید. بهتر است بین ۵ تا ۱۰ لیتر آب از فیلتر عبور کرده و خارج شود. در ادامه شیر آب را ببندید و شیلنگ خروجی از فیلتر را به آن متصل کنید. در نهایت شیر آب ورودی را باز کرده و با فشردن پدال آب خروجی به مدت ۳۰ ثانیه و ۴ بار تکرار این عمل، فیلتر را هواگیری کنید.

4/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *