اشتراک گذاری

چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم؟

بسیاری از کاربران هستند که از یخچال ال جی در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند و از آن رضایت دارند. اما برخی مشکلات در این نوع یخچال ها و دیگر برندها ممکن است به وجود آید ، که در اکثر مواقع خود کاربران هم می توانند این مشکلات را برطرف نمایند. در نتیجه شما برای یافتن پاسخ سوال چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم؟ کافیست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .همچنین ما در این مقاله بسیاری از نکات مربوط به نحوه ریست کردن یخچال ال جی را که باید بدانید به شما کاربر عزیز، ارائه خواهیم داد. همچنین تعمیرات یخچال ال جی با گارانتی و در محل مورد نظر شما در این مجموعه انجام می شود.

ریست کردن یخچال ال جی

نکات مربوط به ریست یخچال ال جی

در ابتدا و قبل از اینکه به نکات مربوط به نحوه ریست کردن یخچال ال جی بپردازیم ، بهتر است که بدانید ریست کردن یخچال هم مانند دیگر وسیله ها باعث می شود که تمام تنظیمات بخش هوشمند یخچال به حالت اولیه خود باز گردد.

نکته اول :

اولین نکته ای که باید در پاسخ به سوال چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم مورد توجه قرار گیرد ، این است که به صفحه نمایشگر روی بدنه ی یخچال نگاه کنید. اگر که کدهای ناشناخته ای روی این صفحه نمایش مشاهده کردید باید یخچال خود را ریست کنید. زیرا گاهی این کدها نشان دهنده ی یک ایراد در یخچال ال جی شما هستند و با ریست کردن یخچال ، این مشکل از بین می رود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

نکته دوم :

مورد بعدی که در نکات مربوط به نحوه ریست کردن یخچال باید به آن اشاره کرد ، این است که صفحه نمایش روی بدنه یخچال را مشاهده کنید و بررسی کنید که آیا دمای نشان داده شده روی این صفحه نمایش با دمای درون یخچال یکسان است یا خیر. در واقع هر زمان احساس کردید که دمای درون یخچال دچار تغییر شده است باید دستگاه را ریست کنید.

نکته سوم :

نکته ی بعدی که در پاسخ به سوال چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم باید به آن توجه کرد این است که، گاهی خود صفحه نمایش موجود روی بدنه این نوع یخچال ها هم دچار مشکل شده و اعداد را اشتباه نشان می دهند. در نتیجه برای رفع این مشکل نیز باید یخچال ال جی خود را ریست کنید.

نکته چهارم :

چشمک زدن تمامی چراغ های روی صفحه نمایش نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در نکات مربوط به نحوه ریست کردن یخچال ال جی به آن توجه کرد. زیرا چشمک زدن چراغ های صفحه نمایش به این معنا است که یخچال دچار مشکل شده و برای رفع این مشکل باید آن را ریست کنید.

نکته پنجم :

 اگر یخچال ال جی شما از مدل های قدیمی بوده و صفحه نمایشی روی بدنه آن تعبیه نشده است. پس باید به چراغ های مختلفی که روی بدنه ی یخچال تعبیه شده ، دقت کنید. زیرا هنگامی که این چراغ ها شروع به چشمک زدن می کنند یعنی یخچال ال جی شما دچار مشکلی شده است و باید ریست شود.

نکته ششم :

گاهی برای اینکه فیلتر یخچال ال جی خود را تعویض کنید نیاز خواهید داشت که آن را ریست کنید. در نتیجه یکی از نکاتی که در پاسخ به سوال چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم باید به آن توجه کنید این است که، فیلتر یخچال را چک کنید و ببینید که این بخش نیاز به تعویض دارد یا خیر.

نحوه ریست کردن یخچال ال جی

حال برای اینکه بدانید چگونه یخچال ال جی را ریست کنید، باید مراحل  زیر را انجام دهید:

  • ابتدا از روی صفحه نمایش یخچال ف دکمه Express را پیدا کنید.
  • حال این دکمه را فشار داده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا تمامی چراغ ها و ال ای دی های روی یخچال خاموش شوند.
  • ( بعضی از مدل های یخچال ال جی وجود دارند که به جای دکمه بالا دارای دکمه Reset freeze هستند. و یا هیچ کدام از دکمه های گفته شده در یخچال ال جی شما وجود ندارند و باید دکمه های energy saver و lighting را همزمان فشار دهید و به مدت 5 ثانیه نگه دارید.
  • همچنین اگر یخچال ال جی شما ساید بای ساید باشد باید دکمه های Express Freeze و Water Filer را همزمان فشار داده و 5 ثانیه نگه دارید.)

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : رفع بوی بد یخچال با تکنیک‌های کلیدی

ریست یخچال ال جی
  • این چراغ ها بعد از خاموش شدن به مدت 2 ثانیه مجدد روشن می شوند که در این صورت یعنی شما موفق شده اید که عمل ریست کردن را به درستی انجام دهید.
به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =