اشتراک گذاری

متداول ترین دلایل و راهکارهای روشن نشدن تلویزیون ال جی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که با اشتیاق فراوان برای دیدن مسابقه مورد علاقه خود برنامه ریزی کرده اید و زمان خود را تنظیم کرده اید تا به هیچ وجه این مسابقه را از دست ندهید، اما در نهایت زمانی که برای تماشای مسابقه رو به روی تلویزیون نشستید متوجه می شوید که تلویزیون روشن نمی شود. این قضیه مطمئنا شما را حسابی بهم خواهد ریخت. اما سوال اینجاست که چرا تلویزیون روشن نمی شود؟

ال جی یکی از با کیفیت ترین برندها در زمینه تولید لوازم خانگی است و تلویزیون های این برند نیز همیشه در میان کاربران از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده اند. اما به هر حال تلویزیون ها پس از مدتی به دلایل مختلف ممکن است دچار اشکال شوند. عوامل مختلفی می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون ال جی شوند که در ادامه مقاله آنها را بررسی می کنیم. البته در ادامه با راهکارهایی هم آشنا می شوید تا مشکل روشن نشدن تلویزیون LG را راحت تر برطرف کنید.

روشن نشدن تلویزیون ال جی

اینو بخون حتما به کارت میاد : سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون ال جی، طیف متنوعی از دلایل را شامل می شود که در ادامه این مقاله، با آنها آشنا می شوید. این مشکل گاهی ناشی از اتصال اشتباه کابل برق بوده و به راحتی برطرف می شود. اما گاهی تمامی اتصالات سالم هستند و تلویزیون روشن نمی شود. در این صورت، روشن نشدن تلویزیون LG مسئله مهمی بوده و باید هرچه زودتر عیب یابی و برطرف شود.

روش تعمیر تلویزیون ال جی در این شرایط بستگی به این دارد که کدام قطعه و به چه اندازه ای آسیب دیده است. گاهی با ترمیم قطعات مشکل برطرف می شود و گاهی هم حتما نیاز به تعویض بخش های آسیب دیده است. در ادامه ما دلایل روشن نشدن تلویزیون ال جی و راه حل های ابتدایی آن را معرفی می کنیم. اما بهتر است برای بررسی و تعمیر تلویزیون به شکل تخصصی و حرفه ای، با نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

اقدامات اولیه در هنگام روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون ال جی به دلایل مختلفی مانند ایرادات سخت افزاری یا مشکل در سیستم برق رسانی ایجاد می شود. اما گاهی منبع مشکل بسیار ساده تر از این موارد است و نیازی نیست سریعا با مراکز تعمیراتی تماس بگیرید. در اینجا احتمالات ساده یا حتی خنده داری که می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون LG شوند را برای شما بازگو می کنیم. اولین موردی که باید چک کنید جریان برق پریز است؛ در واقع باید اطمینان حاصل نمایید که پریز برق مشکلی ندارد.

پس از آن اگر از محافظ برق استفاده می کنید باید به سراغ این قطعه بروید. برای این کار تلویزیون را مستقیما به پریز وصل کنید و ببینید که آیا تلویزیون روشن می شود یا خیر. فراموش نکنید که در مدل هایی که پشت تلویزیون دکمه پاور تلویزیون ال جی وجود دارد باید این دکمه را چک کنید و از روشن بودن آن مطمئن شوید. در این مرحله باید به چک کردن برق موجود در تلویزیون بپردازید. اگر متوجه شدید که برق به طور کلی وارد تلویزیون نمی شود، احتمالا مشکل از خرابی مین برد و برد پاور است و نیاز به تعمیرات تخصصی دستگاه است.

اقدامات اولیه در هنگام روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون ال جی به دلایل مختلفی مانند ایرادات سخت افزاری یا مشکل در سیستم برق رسانی ایجاد می شود. اما گاهی منبع مشکل بسیار ساده تر از این موارد است و نیازی نیست سریعا با مراکز تعمیراتی تماس بگیرید. در اینجا احتمالات ساده یا حتی خنده داری که می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون LG شوند را برای شما بازگو می کنیم:

  1. چک کردن جریان برق
  2. بررسی دکمه پاور تلویزیون ال جی
  3. تلویزیون ال جی را ریست کنید

1. چک کردن جریان برق

اولین موردی که باید چک کنید جریان برق پریز است؛ در واقع باید اطمینان حاصل نمایید که پریز برق مشکلی ندارد. پس از آن اگر از محافظ برق استفاده می کنید باید به سراغ این قطعه بروید. برای این کار تلویزیون را مستقیما به پریز وصل کنید و ببینید که آیا تلویزیون روشن می شود یا خیر.

 فراموش نکنید که در مدل هایی که پشت تلویزیون دکمه پاور تلویزیون ال جی وجود دارد باید این دکمه را چک کنید و از روشن بودن آن مطمئن شوید. در این مرحله باید به چک کردن برق موجود در تلویزیون بپردازید. اگر متوجه شدید که برق به طور کلی وارد تلویزیون نمی شود، احتمالا مشکل از خرابی مین برد و برد پاور است و نیاز به تعمیرات تخصصی دستگاه است.

2. بررسی دکمه پاور تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون پس از فشار دادن دکمه پاور تلویزیون روشن شود، ممکن است باتری های ریموت کنترل شما نیاز به تعویض داشته باشند.

این مقاله را حتما مطالعه کنید : آپدیت تلویزیون ال جی

3. تلویزیون ال جی را ریست کنید

تجربه نشان داده است که انجام ریست در تلویزیون ال‌جی که روشن نمی‌شود یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی است. برای ریست دستی تلویزیون ال جی مراحل زیر را انجام دهید :

  • تلویزیون را از برق جدا کنید.
  • دکمه پاور تلویزیون ال جی (نه ریموت کنترل) را به مدت 20 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا برق خازن های تلویزیون تخلیه شده و  مجدد تنظیم شوند، که تلویزیون را ریست می کند.
  • سپس 2 دقیقه دیگر تلویزیون را از برق جدا نگه دارید.
  • تلویزیون را دوباره به برق وصل کنید و سعی کنید با استفاده از دکمه پاور روی تلویزیون (نه روی کنترل از راه دور) آن را روشن کنید.

بررسی دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون ال جی که شامل موارد زیر می شود:

  1. خرابی مین برد
  2. خرابی برد پاور

1. خرابی مین برد، علت اصلی روشن نشدن تلویزیون LG

همانطور که از اسم این قطعه مشخص است، مین برد در واقع برد اصلی تلویزیون است که نقش و مسئولیت هر یک از قطعات دیگر را مشخص می کند. اجزای مختلف تلویزیون مانند ورودی و خروجی صدا، ورودی تصویر،  HDMI، USBو دیگر قطعات بر روی مین برد تلویزیون ال جی قرار گرفته و توسط این قطعه کنترل می شوند. خراب شدن مین برد اصلی ترین علت روشن نشدن تلویزیون ال جی است. اما چرا مین برد خراب می شود؟ یکی از اصلی ترین عواملی که موجب اختلال در عملکرد مین برد می شود نوسانات برق است.

با استفاده از یک محافظ برق با کیفیت به راحتی می توانید از خراب شدن مین برد به دلیل نوسانات برق جلوگیری کنید. مورد بعدی که می تواند موجب آسیب به برد اصلی تلویزیون شود استفاده از کابل های غیر استاندارد است. برای پیشگیری از این مورد نیز باید همیشه نسبت به استاندارد بودن کابل های ورودی به تلویزیون اطمینان حاصل کنید. البته نفوذ آب و دیگر مایعات به درون تلویزیون هم موجب برقراری اتصالات کوتاه در قطعات و در نتیجه ایراد در مین برد می شود.

2. خرابی برد پاور، دیگر علت روشن نشدن تلویزیون LG

همان طور که پیش تر نیز گفته شد یکی دیگر از علل روشن نشدن تلویزیون ال جی خراب شدن منبع تغذیه این دستگاه یا همان برد پاور تلویزیون است. برق مورد نیاز دستگاه از طریق برد پاور به دیگر قطعات تلویزیون می رسد و بدیهی است که در صورت خراب شدن این قطعه، دیگر انرژی لازم برای انجام عملکرد به بقیه قطعات نرسد و تلویزیون ال جی روشن نشود.

برد پاور به دلیل ارتباط مستقیم با برق در معرض آسیب های فراوانی است. نوسانات برق می توانند موجب آسیب به برد پاور یا حتی سوختن آن شوند. بهترین راهکار برای محافظت از برد پاور نیز مانند محافظت از مین برد، استفاده از یک محافظ برق با کیفیت است که بتواند از ورود نوسانات برق به برد پاور جلوگیری کند و بدین ترتیب از بروز مشکل روشن نشدن تلویزیون LG نیز پیشگیری شود.

در صورتی که تلویزیون روشن نشد چه کنیم؟

با توجه به علل بروز این مساله و تخصصی بودن روش تعمیر مین برد و برد پاور توصیه می شود برای برطرف کردن مشکل از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و با سابقه در زمینه ارائه انواع خدمات تعمیراتی لوازم خانگی ال جی است. 

این مرکز با دارا بودن تکنسین های با تجربه و ابزارآلات پیشرفته در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر تلویزیون و حل مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی می نمایند. استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت بالا در کنار ارائه گارانتی برای خدمات ارائه شده در این مرکز، خیال کاربران را از هر جهت بابت کیفیت خدمات این مرکز راحت می کند.

راهکار روشن نشدن تلویزیون ال جی

سوالات متداول کاربران

چرا تلویزیون ال جی من روشن نمی شود اما چراغ قرمز روشن است؟

اگر چراغ آماده به کار قرمز روشن میشود، تلویزیون شما از پریز برق تغذیه می کند. این به این معنی است که در پریز اصلی یا در صورت استفاده از محافظ برق، مشکلی وجود ندارد. و اگر تلویزیون هنوز روشن نمی شود و چراغ قرمز آماده به کار همچنان چشمک می زند، این نشانه آن است که مشکلی سخت افزاری در تلویزیون شما وجود دارد.

چگونه تلویزیون ال جی را در حالت خاموش به اجبار ریستارت کنیم؟

می‌توانید تلویزیون ال‌جی خود را به‌صورت دستی راه‌اندازی کنید و آن را از پریز برق جدا کنید، حدود 30 ثانیه منتظر بمانید و سپس دوباره آن را وصل کنید. با این کار یک هارد ریست انجام می‌شود که شبیه راه‌اندازی مجدد است و می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

4.7/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =