اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • چگونه گوشی خود را به کنترل تلویزیون ال جی تبدیل کنیم؟

چگونه گوشی خود را به کنترل تلویزیون ال جی تبدیل کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی برای کاربران امکان پذیر شده است. این قابلیت فوق‌العاده باعث می‌شود که فرد در حین کارکردن با موبایل خود بتواند به راحتی نسبت به تعویض کانال تویزیون اقدام کند و یا سایر عملیات را بدون نیاز به کنترل تلویزیون انجام دهد. اگر شما هم خواهان استفاده از این قابلیت بی‌نظیر هستید، ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید؛ زیرا قصد داریم نحوه تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی را آموزش دهیم.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

راه‌کارهای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی از سه روش مختلف استفاده می‌شود که عبارتند از:

 • مادون قرمز
 • وای فای به صورت غیر مستقیم
 • وای فای به صورت مستقیم

از بین این سه روش فناوری مادون قرمز بهتر عمل می‌کند. در این نوشتار هر سه راه‌کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی توسط فناوری مادون قرمز

به طور کلی بهترین روشی که برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی پیشنهاد می‌شود، استفاده از مادون قرمز است. برای این کار لازم است که ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی شما از قابلیت مادون قرمز پشتیبانی می‌کند یا نه؟ چنانچه موبایل شما این امکانات را نداشت، بهتر است که اقدام به خریداری دانگل مادون قرمز کنید.

مادون قرمز در واقع یک فناوری منحصر به‌فرد و ویژه است که به منظور ارتباط دستگاه با برد کوتاه به کار می‌رود. تمام گوشی‌های هوشمندی که روانه بازار مصرف می‌شوند، از این قابلیت برخوردار نیستند. اگر خواهان این هستید که بفهمید، تلفن شما هم از فناوری مادون قرمز پشتیبانی می‌کند یا نه؟ باید از طریق سایت سازنده گوشی پی به این امر ببرید.

اگر بعد از مراجعه به سایت شرکت ارائه دهنده گوشی هوشمند متوجه شدید که این قابلیت برای موبایل شما تعریف نشده است، می توانید به راحتی فرستنده مادون قرمز را بخرید. سپس تلفن همراه خود را به آن متصل کرده و از این قابلیت فوق‌العاده بهره‌مند شوید.

مادون قرمز متاسفانه قادر به عبور از موانعی نظیر دیوار یا سایر وسایل نیست. بنابراین برای استفاده از این امکانات ضروری است که حتما گوشی موبایل را مستقیما جلوی تلویزیون بگیرید. به کمک این فناوری دیگر لازم نیست دنبال ریموت تلویزیون بگردید، بلکه به سهولت هر چه تمام قادر خواهید بود، دستگاه ال جی را توسط موبایل خود کنترل نمائید.

روش فعال سازی مادون قرمز در موبایل

قبل از این که بتوانید عملیات تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی را به طور موفقیت‌آمیز انجام دهید، ابتدا باید مادون قرمز را در گوشی هوشمند خود فعال کنید. اگر گوشی شما از قابلیت مادون قرمز پشتیبانی کند، به منظور فعال سازی می‌توانید، از گزینه  infrared استفاده نمائید. برای این کار، یکی از اپلیکیشن های ASmart Remote IR، Universal TV Remote، AnyMote Universal یا اپ های مشابه را نصب و اجرا کنید. سپس در صفحه باز شده، روی گزینه Remote بزنید. لیستی از دستگاه‌های مختلف نشان داده می‌شود که باید از بین آنها گزینه TV را برگزینید. بعد از انتخاب TV نام برند ال جی را از طریق باکس جستجو پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. گوشی هوشمند در این مرحله به طور خودکار شروع به جستجو نموده و دستگاه مورد نظر را به سرعت پیدا می‌کند. اکنون در گوشی شما یک پیغام دیده می‌شود که لازم است گزینه Let’s Start را انتخاب کنید. برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی در این مرحله گزینه Paired را برگزینید. به این ترتیب، گوشی و تلویزیون با هم جفت شده و با زدن دکمه Power به راحتی می‌توانید کنترل دستگاه خود را انجام دهید.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون توسط وای فای به صورت غیر مستقیم

یکی دیگر از راه‌کارهای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی، استفاده از  وای فای به صورت غیر مستقیم است. برای این کار نیاز به مودم دارید، البته می‌توان از یک موبایل دیگر هم استفاده کرد. در مرحله نخست نسبت به نصب اپلیکیشن در گوشی خود اقدام کنید، بعد هم موبایل و هم تلویزیون ال جی را به مودم وصل کنید.

اپلیکیشن مورد نظر را روی گوشی باز کنید و پس از برگزیدن گزینه TV، برند ال جی را انتخاب نمائید. اکنون می‌توانید گوشی هوشمند خود به‌عنوان کنترل تلویزیون مورد استفاده قرار دهید.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون توسط وای فای به صورت مستقیم

روش دیگر برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی استفاده از وای فای به صورت مستقیم است. با این روش دیگر نیازی به مودم ندارید، بلکه تنها کافیست که تلویزیون ال جی از قابلیت‌هایی نظیر WiFi و WiFi Direct پشتیبانی نماید.

پس از نصب نرم افزار ریموت کنترل بر روی گوشی خود، باید وای فای تلویزیون و همچنین موبایل را روشن کنید. در این مرحله وای فای موبایل را به وای فای دایرکت تلویزیون ال جی متصل نمائید. با باز کردن نرم افزار مربوطه در تلفن خود می‌توانید کنترل دستگاه را انجام دهید و دیگر نیازی به ریموت تلویزیون ندارید.

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی با برنامه ی LG TV Plus 

از آنجایی که تلویزیون های ال جی می توانند به Wi-Fi متصل شوند و با دستگاه های تلفن همراه شما به صورت بی سیم ارتباط برقرار کنند، در صورت تمایل یا نیاز، می توانید ریموت کنترل تلویزیون ال جی خود را کنار بگذارید. به این دلیل که با نرم افزار LG TV Plus که یک برنامه کنترل تلویزیون ال جی هوشمند است می‌توانید موبایل(اندروید و اپل) یا تبلت خود را به یک کنترل از راه دور نیز تبدیل کنید.

برنامه LG TV Plus چگونه کار می کند؟

برای شروع، LG TV Plus را برای گوشی یا تبلت (اپل یا اندروید) خود از iTunes یا Google Play دانلود کنید. سپس، برنامه را نصب و باز کنید، نوع دستگاه مورد استفاده خود را انتخاب کنید و سپس تلویزیون خود را روشن کنید. پس از انجام این کار، “Device scan” را در برنامه LG TV Plus انتخاب کنید. برنامه باید به طور خودکار تلویزیون هوشمند ال جی شما را پیدا کند. وقتی تلویزیون در موبایل شما ظاهر شد، روی آن ضربه بزنید و چند مرحله کوتاه را برای جفت شدن تکمیل کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

توجه: همه تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی با برنامه LG TV Plus سازگار هستند، اما برای برخی از تلویزیون‌های مدل قدیمی‌تر، ممکن است به جای برنامه فعلی، نیاز به دانلود برنامه 2011 داشته باشند.

مراحل تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

اپلیکیشن تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی را دانبود کرده و اکنون طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • در صفحه ای که باز می شود، گزینه Remote را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید، یک لیست از انواع مختلف دستگاه های دیجیتالی مثل تلویزیون، DVD Player، دوربین و… نمایش داده می شود.
 • برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با مادون قرمز، باید گزینه TV را انتخاب کنید.
 • حال از شما خواسته می شود که برند تلویزیونی که قصد دارید به کمک مادون قرمز گوشی تلفن همراه اندرویدی خود آن را کنترل کنید را انتخاب نمایید.
 • از طریق باکس جستجوی مشخص شده، نام برند مورد نظر خود را جستجو کرده یا اینکه در لیستی که در پایین باکس نمایش داده شده است، نام برند را یافته و آن را انتخاب نمایید.
 • گوشی شروع به جستجو کرده و تلویزیون را پیدا می کند.
 • پس از شناسایی تلویزیون، پیغامی ظاهر می شود که باید دکمه Let’s Start را بزنید.
 • اکنون دکمه Paired را بزنید.
 • پس از جفت شدن تلویزیون و موبایل، دکمه Power را بزنید تا امکان کنترل کردن تلویزیون توسط گوشی فراهم شود.
4.1/5 (8 امتیاز)

یک پاسخ

 1. سلام با این برنامه (تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون) میشه به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کرد؟
  گوشی بنده سامسونگ A50 است وتلویزیون ال جی مدل ۴۳UF64000GI هست با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =