اشتراک گذاری

علت سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی

سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی عبارتی کلی است که به موارد متعددی از مشکلات صفحه نمایش تلویزیون اطلاق می شود. به عنوان مثال گاهی اوقات سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی در موردی بیان می شود که کل صفحه به صورت یکدست سفید می شود، اما گاهی اوقات ممکن است این عبارت را از زبان تکنسینی بشنوید که برای پدیدار شدن خطوط سفید روی صفحه تلویزیون و تعمیر آن به منزل شما مراجعه کرده است. در اکثر موارد مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون lg ناشی از وجود یک اختلال سخت افزاری در سیستم است. این اختلال می تواند جزئی یا جدی باشد. بررسی این که دلیل اصلی سفید شدن صفحه تلویزیون چه بوده عموما باید به دست تکنسین های فنی ماهر و با تجربه انجام شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه هستید می توانید با تماس با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران از کارشناسان واحد فنی این مرکز برای رفع مشکل تلویزیون خود کمک بگیرید. در این مقاله به بررسی موارد کلی که موجب پدید آمدن این مشکل می شوند می پردازیم.

سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی

بررسی دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی

برد تی کان یکی از قسمت های مهم در تلویزیون ها است که خرابی آن می تواند منجر به سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی شود. در صورتی که سفید شدن صفحه تلویزیون ناشی از خرابی برد تی کان باشد صدایی نیز از تلویزیون شنیده نشده و دستوراتی که به وسیله ریموت کنترل داده می شوند نیز اجرا نخواهند شد. مورد بعدی که می تواند منجر به سفید شدن صفحه تلویزیون lg شود ایراد در مین برد تلویزیون است. در صورت مشاهده مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون احتمال خرابی پنل نیز داده می شود (تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی). خرابی پنل یا عملکرد نادرست آن منجر به ارسال نشدن سیگنال ها از مین برد به پنل ال سی دی شده و در نهایت موجب سفید شدن تصویر صفحه تلویزیون ال جی خواهد شد. خرابی خازن های به کار رفته در برد تغذیه نیز می تواند منجر به سفید شدن صفحه تلویزیون شود. علاوه بر موارد گفته شده افزایش درجه حرارت برد منطقی نیز از جمله مواردی است که می تواند منجر به بروز این مشکل شود. از همین رو برد منطقی، مین برد، پنل، خازن های روی برد تغذیه و دیگر موارد حتما باید در هنگام عیب یابی تلویزیون مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

راهکار حل مشکل سفید شدن تصویر تلویزیون ال جی

پیش از آن که هرگونه اقدامی جهت رفع اختلال سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی صورت گیرد لازم است دستگاه توسط تکنسین مجرب به صورت کامل مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد. گاهی ممکن است اختلال سفید شدن صفحه تلویزیون lg تنها به دلیل کثیف بودن منافذ گردش هوا رخ داده باشد و راهکار تعمیراتی ساده ای چون تمیز کردن منافذ راه حل رفع این مساله باشد. در صورتی که صفحه تلویزیون به صورت کامل سفید شده باشد یا سفید شدن تصویر صفحه تلویزیون ال جی همراه با سوسو زدن باشد بهتر است برای رفع مشکل کابل اتصال از برد اصلی به تی کان بررسی شود. این کابل LVDS نام دارد و آسیب به آن می تواند منجر به عدم ارسال سیگنال از مین برد به برد t-con شده و در نهایت ایراد به صورت سفید تصویر مشاهده شود. در چنین مواردی پیشنهاد می شود از راهکارهای زیر برای رفع مشکل کمک بگیرید:

  • در صورتی که همراه با سفید شدن صفحه ارور 41.0 را نیز در بالای صفحه به صورت چشمک زن مشاهده می کنید ابتدا کلیدهای Exit و ok روی ریموت کنترل دستگاه را همزمان فشار داده و سعی کنید که بر روی input/source کلیک کرده و ورودی HDMI را انتخاب کنید.
  • یکی از روش های کارآمد برای رفع مساله سفید صفحه تلویزیون ال جی ریست کردن دستگاه های جانبی است که به تلویزیون ال جی شما متصل هستند.
  • در گزینه بعدی می توانید کابل LVDS را بررسی کنید. برای اطمینان بهتر است دو سر کابل را با استفاده از ایزوپروپیل الکل به صورت کامل تمیز کنید.
  • میزان برق در برد تی کان باید به مقدار 12 ولت باشد. نامتناسب بودن برق برد تی کان نیز می تواند منجر به سفید شدن صفحه تلویزیون lg شود.
  • یکی دیگر از راه های رفع مشکل سفید شدن تصویر صفحه تلویزیون ال جی بررسی دو سر کابل های فلکس سفید بالایی است. این کابل ها به صفحه نمایش متصل هستند و ایراد در آن ها نیز می تواند منجر به سفید شدن تصویر صفحه تلویزیون شود.
  • در صورتی که پس از انجام مراحل بالا ایراد سفیدی صفحه کماکان برقرار بود باید به فکر تعویض برد تی کان، تعویض کابل LVDS یا پنل و برد اصلی باشید. توجه داشته باشید که برای اجرای این مراحل حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 15 =