اشتراک گذاری

خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی

سینما خانگی ال جی اجزای مختلفی دارد که در هماهنگی با یکدیگر تماشای فیلم ها و سریال های مختلف را برای شما هیجان انگیز و لذتبخش می سازند. هر یک از این اجزا در اثر بی احتیاطی یا استفاده ی طولانی مدت ممکن است با ایرادات گوناگونی رو به رو شوند. خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی یکی از مشکلات رایجی است که امکان دارد برای هر نوع پلیری در سینما خانگی های برند محبوب LG رخ دهد.

معمولا کاربر برای رویارویی با این مشکل مرتبا سی دی و یا دی وی دی مورد نظر خود را پاک کرده و پلیر را بار دیگر روشن می کند. این راهکار تنها زمانی کارساز است که گرد و غبار ناچیزی بر روی دی وی دی وجود داشته باشد. بنابراین به احتمال  قوی با این کار موفق به رفع مشکل شناسایی نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی نخواهید شد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای برطرف سازی معضل خوانده نشدن دیسک در سینما خانگی ال جی باید چه کار کرد.

دلایل پیدایش مشکل خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی

مشکل خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی LG ممکن است با ارور no disc یا ارورهایی شبیه به این همراه شود. به طور کلی دی وی دی پلیر سینمای خانگی ال جی و سایر برندها دارای دو بخش اصلی برای شناسایی دیسک هستند:

  • سینی سی دی که وظیفه بارگیری و قرار دادن دیسک در محل خوانده شدن را برعهده دارد.
  • اپتیکال بلاک که اطلاعات دیسک را خوانده و به سیستم نمایش منتقل می کند.

هر گونه اختلالی در یکی از این دو بخش به عدم شناسایی دی وی دی ختم خواهد شد. در اکثر مواقع باید ایرادات کلی این دو جز از دی وی دی پلیر به صورت کاملا تخصصی بررسی شود تا دی وی دی پلیر بار دیگر قادر به اجرای دیسک باشد. اگر درب اصلی سینی سی دی مرتبا باز و بسته می شود یا صداهای عجیب و غریبی ار سینی به گوش می رسد، بهتر است دستگاه را خاموش کنید و با مراکز معتبر تعمیر سینمای خانگی ال جی تماس حاصل فرمایید. دلیل پیدایش چنین ایراداتی استفاده ی طولانی مدت از سیستم و استهلاک سنسورهای درونی سیستم می باشد. بهتر است پیش از بروز چنین ایراداتی کمی در استفاده از پلیر دقت کنید.

رفع مشکل شناسایی نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی

همان طور که گفته شد، برای رفع مشکل خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی عموما تعمیرات تخصصی ضرورت دارد. اما پیشنهاد می کنیم دو راهکار زیر را هم امتحان کنید.

  • تمیز کردن اپتیکال بلاک پلیر سینما خانگی

تمیز کردن اپتیکال بلاک پلیر گاهی می تواند راهکار مناسبی برای رفع مشکل خوانده نشدن دیسک در سینما خانگی ال جی باشد. اما باید دقت کنید که این کار را به آرامی با دستمال بدون پرزی انجام دهید. استفاده از مواد شوینده را به طور کامل فراموش کنید. تنها با دستمال غبار احتمالی این بخش از پلیر را پاک کنید تا کارایی پلیر بازیابی شود. از باز کردن ناشیانه ی دستگاه و تمیز کردن لنزها و سنسورهای درونی نیز اکیدا پرهیز نمایید.

 

  • خاموش و روشن کردن دستگاه پلیر

گاهی یک خاموش و روشن کردن ساده ی پلیر می تواند اختلالات درونی را برطرف سازد. در چنین شرایطی عملا هیچ مشکل خاصی درون دستگاه وجود ندارد و یک نوع تداخل میانی پردازش اطلاعات دیسک را به بن بست می رساند. البته باید از سلامت دیسکی که قصد پخش آن را دارید نیز اطمینان بیابید. مسلما دی وی دی پر از خش و قدیمی کارایی چندانی نداشته و اجرا نخواهد شد.

اخطار: از سی دی های تمیز کننده ی پلیر استفاده نکنید.

گاهی در بازار سی دی هایی دیده می شود که تحت عنوان پاک کننده ی پلیر به فروش می رسند. این سی دی با هدف پاکسازی هد پلیر سینما خانگی تولید شده اند. امکان دارد به صورت قطره چکان دارای مایعی هم برای ریختن بر روی سی دی مربوطه باشند. استفاده از این نوع سی دی ها نه تنها هیچ کمکی در رفع مشکل خوانده نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی نخواهد کرد، بلکه ممکن است باعث شدت افزایش خرابی های دستگاه و حتی سوختگی بخش های مهم آن شود.

بنابراین تعمیر خرابی های مرتبط با شناسایی نشدن دی وی دی در سینما خانگی ال جی را به دست کارشناسان بسپارید. نمایندگی رسمی ال جی می تواند در این میان مناسب ترین گزینه ی انتخابی باشد. ما در کنار شما هستیم تا از کلیه ی اختلالات ریز و درشت دستگاه های ال جی از جمله سینما خانگی های این برند محبوب رهایی بیابید.

1.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 10 =