اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر مین برد مانیتور ال جی

اگر در هنگام کار با مانیتور خود متوجه پرش دائم تصویر، قطع و وصل شدن مکرر مانیتور و  هنگ کردن مانیتور شدید باید بدانید که این نشانه ها شوخی نبوده و نشان از خرابی مین برد مانیتور شما دارند. مین برد یکی از گران ترین قطعات مانیتور بوده و در چنین مواردی باید هرچه سریعتر نسبت به تعمیر برد اصلی اقدام کنید تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود. در این مقاله به ارائه نکاتی پیرامون تعمیر مین برد مانیتور ال جی می پردازیم.

[us_separator][us_image image=”4242″ size=”full” align=”right” animate=”afr”][us_separator size=”large”]

زمان مناسب برای تعمیر مین برد مانیتور ال جی

واضح و مشخص است که در صورت خرابی مین برد مانیتور، باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. اما سوال اصلی که در این مورد پیش می آید این است که چه زمانی مین برد خراب شده است؟ به عبارتی ما از کجا متوجه شویم که مین برد مانیتور خراب شده و نیاز به تعمیر دارد؟ در این مورد باید بدانید که نشانه هایی وجود دارند که می توان از روی آن ها به وجود اشکال در برد اصلی نمایشگر پی برد. اما این نشانه ها چه هستند؟ اصلی ترین نشانه ایراد مین برد مانیتور، خاموش شدن ناگهانی آن است.

این که یک بار مانیتور به صورت ناگهانی خاموش شود تا حدودی طبیعی است و زیاد نگران کننده نیست، اما اگر این قضیه مکررا رخ دهد باید نسبت به تعمیر مین برد مانیتور ال جی اقدام کنید. موارد دیگری که به شما درباره خراب شدن برد اصلی ال سی دی هشدار می دهند، پرش مکرر تصویر، چشمک زدن چراغ پاور و عدم نمایش تصویر روی ال سی دی هستند. اگر در هنگام کار با مانیتور خود متوجه هریک از این نشانه ها شدید بهتر است هرچه سریع تر نسبت به تعمیر مین برد صفحه نمایش اقدام نمایید.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]

مراحل تعمیر مین برد مانیتور

در مراحل تعمیر مین برد مانیتور ال جی از سه روش اصلی بهره گیری می شود: Re-Ball، REHOT، Rework و Resold. تکنسین های واحد تعمیر تلویزیون ال جی در مرکز سخت افزار ایران با توجه به مشکل به وجود آمده در مین برد، قطعات آسیب دیده و علت اصلی آسیب، بهترین شیوه تعمیر را انتخاب می کنند و با استفاده از ابزارآلات تخصصی و دانش خود به تعمیر مین برد مانیتور می پردازند. البته لازم به ذکر است که تعمیر مین برد مانیتور lg و دیگر برندها بسیار حساس بوده و نیاز به دانش، تجربه، دقت و ابزارآلات مجهز دارد، بنابراین بسیار مهم است که تکنسین مسئول این بخش فردی با دانش تعمیراتی بالا باشد.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]

هزینه تعمیر مین برد ال سی دی ال جی

همانطور که در قسمت بالا گفته شد برای تعمیر مین برد مانیتور ال جی روش های گوناگونی وجود دارد که هر یک به ابزارآلات و تجهیزات به خصوصی نیاز دارد. گاهی ممکن است شدت خرابی در مین برد زیاد نبوده و با چندین راهکار ساده مشکل آن برطرف شود.

در مواقعی اما ممکن است یک یا تعدادی از قطعات درون مین برد خراب شده و امکان تعمیر آن ها وجود نداشته باشد. در این صورت، قطعات آسیب دیده باید تعویض شوند. از طرفی نیز گاهی اوقات ممکن است پس از باز کردن مانیتور و بررسی مین برد مشخص شود که میزان آسیب دیدگی این قطعه به حدی است که امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. بنابراین بدون بازکردن دستگاه، بررسی آن و عیب یابی کامل، امکان ارائه یک نرخ ثابت به عنوان هزینه تعمیر مین برد مانیتور وجود ندارد.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]

نگهداری و محافظت از مین برد مانیتور

از آن جا که مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده است، اختلال در هر یک می تواند موجب بروز مشکلاتی در این قطعه شود. اما راه هایی نیز وجود دارد که آن را از عوامل آسیب زا محافظت کنید. عمده ترین و اصلی ترین موردی که می تواند باعث ایراد در قطعات و در نتیجه نیاز به تعمیر مین برد مانیتور ال جی شود، نوسانات برقی است. برای محافظت از مانیتور از نوسانات برقی بهتر است از یک محافظ با کیفیت استفاده کنید.

عامل آسیب زای دوم به مین برد، حرارت بالایی است که در اثر کار کردن آن به مدت طولانی ایجاد می شود. برای حذف این عامل نیز می توانید پس از چند ساعت کار با مانیتور برای دقایقی آن را خاموش کنید تا دمای قطعات داخلی آن به حالت عادی برگردد. اما مورد سوم مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری نفوذ مایعات است، بنابراین بهتر است که در مقابل نفوذ مایعات نیز از مین برد مانیتور خود محافظت نمایید. مورد بعدی که باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشید استفاده نکردن از کابل های خروجی (مانند HDMI و غیره) و ورودی غیراستاندارد است.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+