اشتراک گذاری

تعمیر فن یخچال ال جی

تعمیر فن یخچال ال جی به صورت تخصصی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. فن یکی از قطعات مهم یخچال است که دمای آن را کنترل می کند. اگر فن به هر دلیلی درست کار نکرده و یا به طور کلی از کار بیفتد، دمای قطعات یخچال افزایش پیدا کرده و این مسئله ممکن است باعث آسیب دیدگی موتور شود. به همین دلیل تعمیر فن یخچال اهمیت بالایی داشته و باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود.

البته گاهی امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد و حتما باید آن را تعویض کرد. در ادامه ضمن بررسی علائم خرابی فن، شما را با نحوه تعمیر فن یخچال ال جی آشنا می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه و مشاوره رایگان، می توانید با نمایندگی lg تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات یخچال ال جی شما را راهنمایی کنند.

تعمیر فن یخچال ال جی در منزل

دلایل خرابی فن یخچال

فن یخچال معمولا به دلایلی همچون ضربه، نوسانات برق و گرد و غبار آسیب می بیند. اما جدا از این مسئله، فن یک وسیله‌ مصرفی است؛ یعنی به مرور زمان، فرسوده شده و رفته رفته از کار می افتد. به همین دلیل توصیه می شود که در سرویس یخچال، فن بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض گردد.

معمولا نوع آسیب دیدگی به گونه ای است که امکان تعمیر فن یخچال ال جی وجود ندارد. با این حال همکاران ما در نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی، نهایت تلاش و توان فنی خود را برای تعمیر این قطعه به کار می گیرند.

علائم خرابی فن یخچال ال جی

مهم ترین نشانه آسیب دیدگی فن، کار کردن پر سر و صدای آن است. تا حدی که صدای فن به وضوح شنیده شده و موجب آزار کاربران می شود. بالا رفتن دمای یخچال و فریزر به صورت همزمان و کاهش سرما هم می تواند نشان دهنده خرابی یا از کار افتادن فن باشد.

همچنین اگر دمای موتور مدام بالاست و خنک نمی شود، احتمالا فن دچار آسیب دیدگی شده است. کاهش سرمای داخل یخچال و خنک نبودن آن به اندازه کافی هم گاهی ناشی از آسیب دیدگی فن است. بهتر است در صورت مشاهده هریک از این مشکلات، برای تعمیر فن یخچال ال جی از یک تعمیرکار ماهر و مجرب کمک بگیرید.

تعویض فن یخچال ال جی

هزینه تعمیر فن یخچال ال جی

تعمیر فن یخچال، بسته به شدت خرابی این قطعه، هزینه های مختلفی دارد. به عنوان مثال اگر مشکل این قطعه با تمیز کردن یا تعویض پره ها برطرف شود، معمولا نیاز به پرداخت مبالغ بالا نیست. اما در صورتی که نیاز به تعویض موتور فن یا خود این قطعه باشد، باید مبلغ مربوط به قطعه جدید را نیز به هزینه نهایی اضافه کنید. درمجموع برای برآورد هزینه تعمیر فن یخچال ال جی، بهتر است تا عیب یابی این قطعه توسط تعمیرکار صبر کنید.

نحوه تعمیر فن یخچال lg

پس از این که کارشناس تعمیر یخچال در منزل مطمئن شد ایراد از فن این دستگاه است، یخچال را از برق می کشد و عملیات تعمیر فن یخچال ال جی را شروع می کند. در مرحله بعدی باید یخچال تخلیه شده و تمامی قفسه ها و طبقات آن باز شوند. معمولا در انتهای بخش داخلی یخچال، یک محافظ وجود دارد که باید بیرون آورده شود. بعد از جدا کردن این محافظ، فن قابل دسترسی است که با پیچ های مخصوصی به بدنه متصل شده است.

تعمیرکار با مهارت خاصی، تمامی پیچ ها و اتصالات مربوط به فن را باز کرده و این قطعه را از محل نصبش جدا می کند. اگر امکان تعمیر فن یخچال lg وجود داشته باشد، تعمیرکار این کار را انجام می دهد. در غیر این صورت، فن با نمونه جدید جایگزین می شود تا عملکرد یخچال به حالت عادی باز می گردد.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =