اشتراک گذاری

علت داغ شدن یخچال ال جی چیست؟

اهمیت وجود یخچال در خانه بر کسی پوشیده نیست. بدون وجود یخچال بسیاری از مواد غذایی فاسد خواهند شد و زندگی مخصوصا در فصل‌های گرم عملا مختل خواهد شد. ال جی یکی از بهترین برند‌ها برای یخچال است و طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلاتی که برای این نوع یخچال‌ها پیش می‌آید این است که گاهی بدنه آن‌ها گرم می‌شود. در این مقاله از نمایندگی ال جی به بررسی علت داغ شدن یخچال ال جی می‌پردازیم و توضیحات مفیدی را در این باره ارائه می‌دهیم.

علت داغ شدن یخچال ال جی

داغ شدن بدنه یخچال ال جی

گرم شدن بدنه یخچال ال جی در بسیاری از موارد عادی است. برای اینکه عادی بودن و یا غیرعادی بودن این گرما را تشخیص دهیم، باید با محدوده دمای یخچال در حالت عادی آشنایی داشته باشیم. برای این کار باید در زمانی که یخچال در حال عملکرد عادی خود است، دما را زیر نظر بگیریم تا محدوده دمای طبیعی یخچال را بشناسیم. در این حالت است که می‌توان افزایش دما را تشخیص داد و به سلامت دستگاه شک کرد.

علت گرم شدن یخچال ال جی

مشکل در کمپرسور ، رادیاتور و فن یخچال می تواند دلیل گرم شدن و در نهایت داغ شدن یخچال باشد. هر کدام از این قطعه ها ممکن است در اثر استفاده ی نادرست و بی دقتی کاربر دچار اختلال شوند. در این قسمت به صورت مجزا به بررسی مشکل در هریک از این قطعات می پردازیم.

1. مشکل در کمپرسور یخچال

اگر نگاهی به یخچال‌های قدیمی بیندازید متوجه وجود کمپرسور یخچال ال جی در قسمت پایینی پشت یخچال می‌شوید و لوله‌های سیاه‌رنگی را نیز مشاهده خواهید کرد که در بالای کمپرسور قرار دارند. این نوع یخچال‌ها دما را از مواد غذایی داخل یخچال می‌گیرند و این دما را به کمپرسور می‌دهند. کمپرسور نیز گرما را روانه لوله‌های سیاه خواهد کرد و این لوله‌ها نیز گرما را به محیط می‌دهند. به این ترتیب گرما از محیط داخل یخچال گرفته شده و به محیط اطراف منتقل می‌شود.

توضیحات بالا برای این بود که علت داغ شدن یخچال ال جی را بهتر درک کنیم. علت اصلی گرم شدن این نوع یخچال‌‌ها وارد شدن فشار به موتور است. عوامل مختلفی می‌توانند باعث وارد آمدن فشار به موتور یخچال شوند.

2. وجود بار زیاد در یخچال

یکی از این عوامل وجود بار زیاد در یخچال است. اگر گرم شدن غیرطبیعی یخچال برای مدت زیادی ادامه داشته باشد، ممکن است در نهایت مجبور به تعویض موتور شویم که این بسیار هزینه‌بر است.

3. کمبود گاز در یخچال

اگر کمپرسور خوب کار نکند، یخچال گرم خواهد شد. عوامل زیادی نیز بر کار کردن کمپرسور تاثیر دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به کمبود گاز یخچال اشاره کرد. اگر ترموستات هم تنظیم نباشد، باز به کمپرسور فشار وارد خواهد شد. تشخیص تنظیم نبودن ترموستات توسط تعمیرکاران باتجربه انجام می‌شود. پس اختلالات کمپرسور هم می‌تواند علت داغ شدن یخچال ال جی باشد.

4. تنظیمات اشتباه دمای یخچال

همواره دمای یخچال ال جی را بررسی کنید و توجه داشته باشید که این دما نباید بر روی آخرین درجه باشد. وجود حجم زیادی از مواد غذایی در داخل یخچال نیز بر کمپرسور فشار وارد می‌آورد و منجر به افزایش دمای بدنه خواهد شد. پس سعی کنید بار یخچال را همیشه در حد طبیعی نگه دارید و از پر کردن بیش از حد آن خودداری کنید.

سعی کنید که یخچال را زیاد باز و بسته نکنید زیرا این کار باعث ورود هوای گرم محیط به یخچال می‌شود و فشار کار کمپرسور بالا خواهد رفت. گذاشتن غذای گرم در داخل یخچال نیز باعث افزایش فشار به کمپرسور می‌شود.

5. قرار دادن غذای داغ در یخچال

 بهتر است قبل از گذاشتن غذای گرم در داخل یخچال، کمی آن را در محیط بیرون نگه داریم تا خوب سرد شود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهیم. این‌ها مواردی هستند که باعث داغ شدن یخچال ال جی می‌شوند و آگاهی از آن‌ها لازم است.

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

6.  اختلال در رادیاتور دلیل گرم شدن یخچال

رادیاتور قطعه‌ای است که گرما را از کمپرسور گرفته و آن را پخش می‌کند. اگر این قطعه خراب شود و یا گرد و غبار روی آن را بگیرد، توان توزیع گرما را نخواهد داشت و در نتیجه، بدنه یخچال گرم خواهد شد. لازم است که به صورت دوره‌ای این قطعه یخچال را بررسی کرده و از کار کردن صحیح آن مطمئن شویم.

اگر لوله‌های سیاه یخچال شما در پشت دستگاه هستند، حتما هرازگاهی آن‌ها را بررسی کرده و از تمیزی آن‌ها مطمئن شوید زیرا وجود گرد و غبار بر روی آن‌ها باعث ایجاد مشکل خواهد شد. بهتر است یخچال را در محیط گرم قرار ندهید زیرا فشار کار آن بیشتر شده و از عمر آن کاسته می‌شود. تراز بودن یخچال نیز بسیار مهم است و بر عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. پس عوامل مختلفی می‌توانند علت داغ شدن یخچال ال جی باشند.

7. فن یخچال دلیل داغ شدن یخچال

در همه یخچال‌ها قطعه‌ای بنام فن وجود دارد که کار آن خنک کردن یخچال است. اختلال عملکرد فن یخچال باعث وارد شدن فشار به کمپرسور و موتور یخچال خواهد شد و این موضوع در مدتی کوتاه منجر به خراب شدن یخچال خواهد شد. معمولا زمانی که فن یخچال خراب است، صدا‌های عجیب و غریبی از آن به گوش می‌رسد. در این زمان باید فورا اقدام کرد و از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر یخچال ال جی کمک گرفت.

فن معمولا در قسمت پشتی یخچال ال جی قرار دارد. اگر فن خراب شود، دستگاه شما دیگر خنک نمی‌شود و این بسیار خطرناک است. تشخیص خرابی فن یخچال کاری تخصصی است و بهتر است آن را به تعمیرکاران بسپارید. در بسیاری از موارد، علت داغ شدن یخچال ال جی به فن برمی‌گردد و تعویض و یا تعمیر فن مشکل را حل خواهد کرد.

پس فراموش نکنید که گرمی بدنه یخچال تا حدی طبیعی است و اگر این گرما بیش از حد باشد، باید به وجود مشکل شک کرد. همان طور که گفته شد، موارد مختلفی می‌توانند علت گرم شدن یخچال ال جی باشند. نظر شما چیست؟ آیا تا به حال بدنه یخچال شما بیش از حد گرم شده است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =