اشتراک گذاری

صدا دادن یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال های ساید بای ساید ال جی که یکی از محصولات پر طرفدار این برند محسوب می شوند، گاهی اوقات دچار مشکلاتی از جمله ایجاد صدا هایی نا به هنجار خواهند شد. این صدا ها در مواردی کاملا طبیعی بوده، ولی در برخی موارد نیز صدا دادن ساید بای ساید ال جی به دلیل بروز یک مشکل فنی در یخچال است و نیاز به تعمیرات تخصصی وجود دارد.

برند ال جی یک برند شناخته شده جهانی در زمینه تولید انواع محصولات و لوازم خانگی است. این شرکت انواع لوازم صوتی و تصویری و همچنین طیف وسیعی از لوازم خانگی نظیر یخچال و لباسشویی و ماشین ظرفشویی را طراحی و تولید کرده است و می توان در نمایندگی  معتبر فروش لوازم خانگی ال جی آن ها را خریداری کرد. محصولاتی با کیفیت و کارکردی بی نظیر که در دنیا طرفداران زیادی دارد.

صدا_دادن_یخچال_ساید_بای_ساید_ال_جی

بررسی دلیل صدا دادن ساید بای ساید ال جی

یکی از محصولات پر طرفدار شرکت ال جی، یخچال ساید بای ساید LG است که در طراحی آن می توان نهایت ظرافت و زیبایی را مشاهده کرد. اما این محصولات پر طرفدار و زیبا گاهی اوقات مشکلاتی نیز دارند. از جمله عمده ایراداتی که خریداران یخچال های ساید این شرکت با آن مواجه می شوند و از آن گلایه می کنند، وجود صدا هایی در این یخچال فریزر ها است.

صدا دادن ساید بای ساید ال جی به دلایل متفاوتی ممکن است ایجاد شود. گذشته از این، این صدا ها در یخچال ها به هر دلیلی که باشد، می تواند آزار دهنده بوده و موجب بر هم خوردن آسایش افراد شود. از همه مهم تر این که در مواردی ممکن است صدا ها نشان دهنده وجود مشکل در یخچال باشند. به همین دلیل بررسی علت صدا دادن ساید بای ساید ال جی و رفع مشکلات احتمالی در اسرع وقت ضرورت بالایی دارد. چرا که ممکن است یخچال شما خراب شود. در این خصوص می توانید اطلاعات تکمیلی تر را در مقاله بررسی علت خراب شدن یخچال به دست بیاورید. در ادامه در خصوص دلایل وجود صدا در ساید بای ساید ال جی اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

صدا دادن ساید بای ساید ال جی به چه دلایلی ممکن است ایجاد شود؟

صدا هایی که در یخچال ساید ال جی شنیده می شود، می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. از طرفی نیز این صدا ها ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشند که دلیل آن علت مختلف بروز صدا در یخچال است. با این حال عمده دلایل بروز این صدا ها در یخچال های ساید ال جی ممکن است شامل مواردی باشد که در ادامه به توضیح و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. شنیده شدن برخی از این صدا ها در ساید بای ساید ال جی امری طبیعی است. با این حال صدا دادن ساید بای ساید ال جی ممکن است به دلیل بروز برخی مشکلات فنی در دستگاه باشد.

صدا های بلند در یخچال های تازه نصب شده

در یخچال هایی که نو هستند یا این که به تازگی بعد از مدتی خاموش بودن مجددا راه اندازی شده اند، ممکن است صدا های بلندی به گوش برسد. این صدا ها معمولا بلند تر از حالت عادی به گوش می رسند. اما باید در این خصوص گفت که جای نگرانی نیست و صدا دادن ساید بای ساید ال جی در این حالت امری نرمال است.

 دلیل این که در ساید بای ساید ال جی تازه نصب شده یا تازه راه اندازی شده این صدا شنیده می شود، تلاش چند برابر کمپرسور یخچال به منظور هر چه سریع تر سرد کردن فضای درون یخچال ساید ال جی است. معمولا بعد از گذشت مدت زمانی که سرمای درون کابین یخچال به حد مورد نظر رسید، این صدا نیز به دنبال کاهش فعالیت کمپرسور دستگاه کم تر خواهد شد. در حالت عادی معمولا صدای کمپرسور یخچال به صورت یک صدای کاملا یک دست و بدون تغییر شنیده می شود و در این حالت صدا دادن ساید بای ساید ال جی نگران کننده نیست.

تعمیر کمپرسور یخچال یکی از خدمات نمایندگی ال جیه! برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

صدا های مربوط به دیفراست یخچال ساید ال جی

در مواقعی شاهد شنیده شدن تک صدا هایی ناگهانی هستیم که به صورت یک تقه شنیده می شوند. این صدا ها نیز معمولا مربوط به دیفراست دستگاه بوده و جای نگرانی ندارد. در واقع این صدا به دنبال انجام فرایند یخ زدایی یخچال ساید بای ساید ال جی شنیده می شود. در این حالت ها فوم هایی که در بدنه یخچال ساید ال جی جا سازی شده اند به دلیل سرد و گرم شدن دچار انقباض و انبساط شده و به این ترتیب صدا دادن ساید بای ساید ال جی به صورت صدا هایی ناگهانی شنیده می شود.

صدا های شنیده شده از یخچال که مربوط به عملکرد فن آن است

یخچال فریزر های ال جی معمولا دارای دو فن هستند. یکی از این فن ها در کنار موتور قرار گرفته است و دومین فن نیز درون فریز تعبیه شده است. عملکرد فن برای خنک کردن موتور یخچال و فریزر است. در برخی مواقع صدا هایی که از فن یخچال ساید ال جی شنیده می شود بلند تر از حالت عادی بوده و این صدا ها حالت نرمالی ندارند.

از طرفی ممکن است در زمان بسته بودن درب فریزر این صدا های شنیده شده از فن دستگاه بسیار بلند و غیر عادی باشند. اما به محض باز کردن در آن صدا ها قطع شوند. در این مواقع ممکن است ساید بای ساید ال جی دچار مشکلاتی شده باشد و نیاز به بررسی دستگاه توسط تعمیرکاران مجرب وجود داشته باشد.

سرو صدای ساید بای ساید ال جی

صداهای مربوط به یخ ساز ساید بای ساید ال جی

همان طور که می دانید، یخچال های ساید ال جی دارای بخش یخ ساز و آب سرد کن هستند. در مواردی ممکن است در اثر فعالیت این قسمت ها، خصوصا عملکرد یخ ساز یخچال، صدا هایی شنیده شود که در دسته صدا های نرمال یخچال قرار می گیرند. صدا های کلی که در خصوص تولید یخ، ریخته شدن یخ در مخزن و بسته شدن دریچه بعد از یخ گیری در ساید های ال جی شنیده می شوند، کاملا طبیعی هستند و مشکلی در خصوص صدا دادن ساید بای ساید ال جی وجود ندارد.

تراز نبودن یخچال دلیل صدا دادن ساید ال جی

در برخی مواقع دستگاه شما درست در جای خود قرار نگرفته است و سطح زیرین آن ناصاف و ناهموار می باشد. در صورت تراز نبودن محل استقرار یخچال ساید ال جی، صدا هایی از آن شنیده می شود. صدا دادن ساید بای ساید ال جی به راحتی با تراز کردن یخچال و قرار گرفتن آن در یک سطح صاف برطرف خواهد شد.

مشکلات فنی یخچال و صدا دادن آن

گاهی اوقات صدا دادن ساید با ساید ال جی به دلیل بروز مشکلات فنی متعدد در آن بوده و باید در اسرع وقت تعمیر شود. این مشکلات ممکن است در اثر استفاده نادرست از دستگاه یا فرسودگی آن به دلیل کارکرد طولانی مدت آن ایجاد شده باشد.

خراب شدن لولای ساید بای ساید

برای نمونه اگر لولای درب یخچال خراب شده باشد یا این که لاستیکی که در درب آن قرار دارد پاره شده باشد، صداهایی از یخچال شنیده می شود. در این حالت باید برای دریافت خدمات مربوط به تعمیر درب یخچال ال جی اقدام کنید. موارد دیگری نیز ممکن است موجب بروز صدا های نا به هنجاری در ساید بای ساید ال جی شوند.

خرابی فن ، کندانسور و کمپرسور یخچال

از جمله خراب شدن قطعات مهم و داخلی دستگاه نظیر فن آن و همچنین اختلال در عملکرد کندانسور و کمپرسور ساید ال جی همگی از جمله مواردی است که می توان به عنوان علت بروز صدا در یخچال ساید ال جی در نظر گرفت. در همه این موارد، علاوه بر آزار دهنده بودن این صدا ها، باید به این مساله توجه داشت که تعمیر نکردن به موقع دستگاه و تعویض قطعاتی که از کار افتاده اند و خراب شده اند ممکن است به دیگر بخش های یخچال نیز آسیب برسانند. به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای رفع مشکل یخچال خود اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

 

چه اقداماتی برای رفع صدا دادن ساید بای ساید ال جی باید انجام داد؟

شناسایی منشا صدا

اول از همه باید منشا و نوع صدا را تعیین کرد. اگر صدا موقتی است یا در زمره صدا های طبیعی یخچال قرار دارد، نیاز به اقدام خاصی وجود ندارد. گاهی نیز با انجام کار هایی ساده می توان صدای ایجاد شده را رفع کرد. برای نمونه اگر دستگاه شما تراز نیست، با هموار کردن مکان قرار گیری آن می توانید مشکل صدا دادن ساید بای ساید ال جی را برطرف کنید.

تعویض قطعات آسیب دیده

گاهی اوقات برخی از دستگاه های به روز تر سیستم های هشدار دهنده ای دارند که به شما در خصوص مشکلات احتمالی یخچال ساید ال جی هشدار می دهند. همچنین اگر متوجه خرابی و آسیب دیدن هر قسمتی در یخچال خود شدید حتما برای تعویض آن اقدام کنید. با تعویض برخی قطعات یا تعمیر آن ها می توان مشکل صدا دادن ساید بای ساید ال جی را برطرف کرد.

تماس با تعمیرکار حرفه ای یخچال

در نهایت نیز اگر صدا دادن ساید بای ساید ال جی دائمی و غیر طبیعی است، بهتر است با تعمیرکاران حرفه ای ال جی تماس بگیرید. در این خصوص بهتر است از نمایندگی های مجاز تعمیرات ساید بای ساید های ال جی کمک بخواهید تا در اسرع وقت در محل حاضر شده و یخچال ساید ال جی شما را بررسی کنند.

گاهی اوقات ممکن است تعمیرکاران تصمیم به تعویض برخی از قطعات مانند فن دستگاه یا کمپرسور آن بگیرند. همچنین ممکن است برای رفع صدای ایجاد شده در ساید بای ساید ال جی نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال باشد. در همه این موارد مراکز حرفه ای مانند نمایندگی تعمیر یخچال ال جی می تواند بهترین و دقیق ترین خدمات را به شما ارائه دهد.

4/5 (1 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید من مدتیه که یخچال ساید ۴ دره خریداری کردم که داخل خود یخچاله مخزنه آبش یعنی به شیر وصل نمیشه و باید دستی پرش کنم هنگامی که میخوام از در یخچال آب بخورم وقتی دکمه شو میزنم صدای خیلی بلندی میده جوری که شبها اصلا استفاده نمیکنم بخاطر صداش میخواستم بدونم این صدا نرماله بیا نه مشکلی وجود داره

  2. ببخشید من یخچال فریزر بالا پایین ال جی داارم سع ساله الان گاهی اوقات یه صدایی شبیه وور و وور میده وقتی یکم جا ب جاش میکنم خوب میشه صداش قطع میشه ولی چند بار تا حالا اتفاق افتاده چتد روزه علتش چیه ۳ سال خریدمش

    1. مشکل میتواند دلایل متعدد داشته باشد باید توسط تکنیسین متخصص بررسی شود با شماره بدون کد 1662 با داخلی 1 تماس بگیرید

  3. سلام. جدیدا یخچال ساید ما وقتی شیر آب آشپزخانه را می‌بندیم و جریان آب قطع می‌شه، صدا می‌ده. علتش چیه؟

    1. درود بر شما علی عزیز
      یخچال شما باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است ایراد از اتصالات آب و یا خود یخچال باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =