اشتراک گذاری

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

تشخیص اینکه علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی چه می تواند باشد نیاز به بررسی دستگاه و عیب یابی دقیق دارد. اگر صدای ایجاد شده توسط ماشین ظرفشویی چیزی شبیه به غرغر بلند و مداوم باشد، تجربه ما در تعمیرات ماشین ظرفشویی نشان می دهد که علت این صدا عمدتاً خرابی یاتاقان های موتور پمپ، خرابی در پمپ یا شکستگی پروانه ماشین ظرفشویی است.

برای تشخیص درست، نیاز است تا ماشین ظرفشویی توسط تکنسین تعمیر ظرفشویی بررسی شده و عملکرد آن آنالیز شود. در بخش های آتی برخی از شایع ترین عللی که سبب ایجاد این سروصدا می شوند را در نمایندگی مجاز ظرفشویی ال جی توضیح خواهیم داد.

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی 👉 با فیلم آموزشی

بررسی علل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش برخی از شایع ترین عللی را که سبب سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی می شوند بررسی کرده ایم. البته توجه داشته باشید که تولید سر و صدا توسط ماشین ظرفشویی ربطی به ماشین های این برند ندارد و ممکن است در سایر برندهای ماشین ظرفشویی نیز مشاهده شود که این موضوع تا حد زیادی بسته به استهلاک قطعات دستگاه و شیوه استفاده از آن دارد.

1. پمپ گردش ماشین ظرفشویی ال جی

موتور پمپ سیرکولاسیون دارای بلبرینگ هایی است که به مرور زمان فرسوده می شوند. وقتی بلبرینگ های موتور از کار بیفتند، یک پهپاد پیوسته تولید می کنند. اگر بلبرینگ های موتور از کار افتاده اند، باید کل پمپ را تعویض کنید. با این کار در واقع علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی را برطرف کرده اید و ماشین خود را تعمیر نموده اید.

2. موتور پمپ گردش و تخلیه

موتور پمپ سیرکولاسیون دارای بلبرینگ هایی است که به مرور زمان فرسوده می شوند. وقتی بلبرینگ های موتور از کار بیفتند، یک سر و صدای پیوسته تولید می کنند. اگر یاتاقان های موتور ماشین ظرفشویی ال جی خراب شده اند، موتور را تعویض کنید یا کل مجموعه پمپ و موتور را تعویض کنید.

3. پروانه تخلیه

پروانه تخلیه آب را از طریق شیلنگ تخلیه به داخل خط تخلیه فشار می دهد. اگر پروانه شکسته است، آن را تعویض کنید. با این کار به احتمال زیاد علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی برطرف خواهد شد.

4. پمپ تخلیه

ابتدا پمپ تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از زباله پر نشده است. اگر پمپ تخلیه تمیز است اما همچنان پر سر و صدا است، شاید لازم باشد آن را تعویض کنید. با توجه به مدل دستگاه خود اقدام به خرید قطعه مورد نیاز کرده و جهت تعویض پمپ تخلیه اقدام کنید تا مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی را برطرف کنید. در صورت عدم آشنایی با این کار بهتر است این کار را به تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی محول کنید.

5. مونتاژ پمپ و موتور

ممکن است بخشی از مجموعه پمپ و موتور (مانند بلبرینگ موتور، پروانه تخلیه یا پروانه شستشو) معیوب باشد. اغلب، می توانید تک تک قطعات پمپ را تعویض کنید. با این حال، اگر نمی خواهید پمپ را برای تعویض قطعات آن جدا کنید، یا اگر قطعات جداگانه در دسترس نیستند، می توانید کل پمپ و مجموعه موتور را تعویض کنید. بدیهی است که با این کار به احتمال زیاد مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی برطرف خواهد شد.

6. پروانه شستشو

پروانه شستشو یک تیغه پلاستیکی کوچک است که آب را از بازوهای اسپری عبور می دهد. اگر یک یا چند تیغه پروانه شکسته شود، ماشین ظرفشویی سر و صدا ایجاد می کند. علاوه بر این، اگر پروانه آسیب دیده، تابیده یا خم شده باشد، می تواند در برابر محفظه پمپ حرکت کند. پروانه شستشو را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر پروانه شستشو آسیب دیده است، آن را تعویض کنید. در اکثر مدل ها، می توانید پروانه شستشو را مستقل از مجموعه پمپ و موتور تعویض کنید.

اگر میخوایی با راهکارهای رفع مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی 👉 آشنا بشی یه سر به اینجا بزن

صدای ماشین ظرفشویی ال جی

7. شیر ورودی آب

دریچه ورودی آب همانگونه که از اسمش پیداست برای وارد شدن آب به ماشین ظرفشویی کاربرد دارد. در صورت نو بودن، شیر ورودی آب در حین کار بسیار بی صدا است. با گذشت زمان، دیافراگم داخل دریچه خراب می شود و تغییر شکل می دهد. این تغییر شکل با هجوم آب می‌تواند لرزش شدید، وزوز، جیغ یا صداهای دیگر ایجاد کند. اگر صدای ماشین ظرفشویی در چرخه پر کردن آب زیاد باشد، تعویض شیر ورودی آب ممکن است مشکل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی را حل کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

موارد شرح داده شده در بخش های فوق از اصلی ترین عللی هستند که سبب سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی و البته ماشین های ظرفشویی سایر برندها می شوند. از همین رو، جهت رفع صدای نابهنجار ماشین ظرفشویی نیاز است تا تمامی این موارد بررسی شده و در صورت نیاز رفع شوند. بهتر است در صورت عدم آشنایی با قطعات دستگاه و شیوه کار کردن ماشین، تعمیر ماشین ظرفشویی را به متخصصان این حوزه در نمایندگی ال جی بسپارید. در این شرایط کارشناسان تعمیر لباسشویی در محل حاضر شده و پس از بررسی دستگاه اقدام به تعمیر آن می کنند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =