اشتراک گذاری

آموزش استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی یکی از مواردی است که باید حتما در مور ماشین های ظرفشویی رعایت کنیم. استفاده درست از نمک ماشین ظرفشویی موجب می شود ظرف ها بهتر شسته شوند و نیز عملکرد دستگاه بهتر گردد. در ادامه این مطلب از نمایندگی ال جی قصد داریم در مورد استفاده از نمک ظرفشویی مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی

اگر میخوایی با دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی 👉 و رفع آن ها آشنا بشی یه سر به اینجا بزن

دلایل استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی

نمک ماشین ظرفشویی، یون های منیزیوم و کلسیم را از آب می گیرد و آب سخت را نرم می کند. آب سخت نه تنها باعث لکه افتادن روی ظرف ها می شود، بلکه می تواند موجب صدمه به ماشین ظرفشویی هم بشود و طول عمر آن را کاهش دهد.

به علاوه، استفاده از نمک ماشین ظرفشویی باعث می شود رزین داخل دستگاه نیز شسته شود و این موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود.

نحوه پر کردن نمک ماشین ظرفشویی ال جی

برای پر کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

1. پیدا کردن مخزن نمک ظرفشویی

در بیشتر ماشین های ظرفشویی، مخزن نمک در قسمت پایینی ماشین و در نزدیکی فیلتر وجود دارد. در بعضی از مدل ها مخزن دارای درب چرخشی است که به صورت چرخشی باز یا بسته می شود.

2. باز کردن درپوش مخزن

برای دسترسی راحت تر به مخزن نمک ماشین ظرفشویی می توانید قفسه را کاملا بردارید و بعد از آن درپوش نمک را باز کنید. توجه داشته باشید که اگر اولین بار است که از ماشین استفاده می کنید، باید داخل این محفظه آب بریزید تا پر شود.

3. ریختن نمک درون مخزن

مقدار مورد استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی را بر اساس میزان سختی اب منطقه خود مشخص کنید (هرچه میزان سختی آب بیشر باشد، شما نیاز به نمک ظرفشویی بیشتری خواهید داشت). برای دانستن سختی آب و مقدار نمکی که نیاز دارید تا در مخزن بریزید، باید از نمایندگی ماشین ظرفشویی محل زندگی خودتان سوال کنید.

یادتان باشد که برای استفاده از نمک ظرفشویی می توانید از قیف استفاده کنید تا از هدر رفتن نمک جلوگیری نمایید.

4. بستن درپوش نمک دستگاه ظرفشویی

در این مرحله باید درپوش نمک را ببندید و آن را کاملا محکم کنید.

5. پاک کردن اطراف مخزن

برای وارد نشدن آسیب به ماشین ظرفشویی یادتان باشد، اگر نمک در اطراف مخزن ریخته شده است، حتما آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

6. قرار دادن قفسه در سر جای خودش

در این مرحله قفسه پایینی را که از جایش برداشته بودید، سر جایش بگذارید.

نکته: به این مورد توجه کنید که بیشتر ماشین های ظرفشویی دارای چراغی مربوط به نمک دستگاه می باشد و هرگاه این چراغ روشن شود، به معنی آن است که مخزن باید پر شود.

همچنین حواستان باشد که هرگر نمک نباید در  ارتباط با ظرف ها باشد. بنابراین هرگز نباید برای بکار بردن نمک ماشین ظرفشویی، آن را مستقیم داخل دستگاه بریزید.

همچنین هرگز نمک را در داخل محفظه مربوط به قرص ماشین ظرفشویی نیز نریزید.

مقدار مورد نیاز نمک

میزان مورد نیاز نمک ماشین ظرفشویی ال جی در دستگاه های مختلف فرق دارد. برای دانستن مقدار مورد نیاز هم باید به مدل دستگاه خود توجه کنید و هم باید سختی آب منطقه یا شهر مورد نظرتان را بدانید.

به هر حال باید بدانید که میزان مورد استفاده از نمک ماشین ظرفشویی باید طوری تنظیم شود تا به اندازه یک بند انگشت از درپوش فاصله داشته باشد.

چرا ظرفشویی ال جی خشک نمی کند؟ 👉 اگر جواب این سوال و راهکارهای حل این مشکلو میخوایی یه سر به اینجا بزن

چرا چراغ شاخص نمک ظرفشویی روشن می شود؟

هر زمان که نمک ماشین ظرفشویی ال جی تمام شود، چراغ شاخص نمک ظرفشویی روشن می شود. چراغ شاخص نمک ظرفشویی در دستگاه های مختلف در مکان های متفاوتی قرار می گیرد. برای دانستن محل و شکل آن بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی مراجعه کنید یا از نمایندگی دستگاه خود در مورد آن بپرسید.

بعد از دانستن این که کدام چراغ مربوط به نمک ظرفشویی است، در زمان روشن بودن آن باید میزان مناسب و مورد نیاز نمک را در داخل مخزن بریزید.

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی در دستگاه های قدیمی

برخی از ماشین ظرفشویی های قدیمی دارای مخزن جداگانه برای نمک ظرفشویی نیستند. اگر ماشین ظرفشویی شما هم فاقد مخزن نمک ظرفشویی است، می توانید به جای استفاده از نمک ماشین ظرفشویی از قرص های همه کاره استفاده کنید. قرص های همه کاره، خودشان دارای نمک ماشین ظرفشویی هم هستند.

نکاتی در مورد ریختن نمک در دستگاه ظرفشویی

  • برای جلوگیری از آسیب به دستگاه ظرفشویی هنگام استفاده از نمک ماشین ظرفشویی دقت کنید که نمک مرغوب و اصل باشد. برای این کار حتما از فروشگاه های معنبر، نمک ماشین ظرفشویی خریداری کنید. از جمله برندهای با کیفیت، Claro، Finish، Ludwik و Natar است.
  • شما به غیر از نمک ماشین ظرفشویی نمی توانید از نمک دیگری مانند نمک خوراکی استفاده کنید. بسیاری از افراد فکر می کنند این مورد امکان پذیر است.

فیلم آموزش استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی

در ویدئوی نمایندگی ظرفشویی ال جی نحوه ی استفاده از نمک دستگاه ظرفشویی ال جی قرار داده شده است :

توضیحات:

اگر نمی دانید چطور باید از نمک در ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنید، می توانید از ویدئوی آموزشی در همین زمینه کمک بگیرید. فیلم آموزش استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی، نحوه کار را به شما آموزش می دهد. پس از تماشای این فیلم، مشکلی برای ریختن نمک در ماشین و شستشوی بهتر ظروف نخواهید داشت. 

دقت کنید که این کلیپ منحصرا برای ماشین ظرفشویی های ال جی نیست و با در نظر گرفتن یک سری تفاوت های ساختاری، می توانید از آن برای دستگاه های دیگر برندها نیز کمک بگیرید.کارشناسان نمایندگی LG آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه تعمیر محصولات LG می باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =