اشتراک گذاری

چرا ظرفشویی ال جی خشک نمی کند؟

خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی و دیگر برندها، دلایل مختلفی دارد که از به هم ریختن تنظیمات تا خرابی قطعات را شامل می شوند. در این شرایط، ظروف پس از پایان چرخه شستشو خشک نمی شوند و گاهی ممکن است لکه هایی را نیز روی  آنها ببینید. معمولا وقتی ظرفشویی خشک نمی کند، باید دستگاه به صورت تخصصی بررسی شده و عیب یابی گردد.

در ادامه دلایل خشک نکردن ظرفشویی را بررسی کرده و راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما آموزش می دهیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات ماشین ظرفشویی lg شما را راهنمایی کنند.

خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی 

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش استفاده از نمک ماشین ظرفشویی ال جی 👉 با فیلم آموزشی

دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی 

از دلایل اصلی خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • هم ریختن تنظیمات 
  • کاهش حجم مایع جلادهنده
  • نوع چیدمان ظروف
  • تنظیم اشتباه برنامه شستشو
  • خرابی قطعاتی همچون ترموستات و المنت

بروز مشکل در تنظیمات و به هم ریختن این بخش، دلیل اصلی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی و سایر برندها محسوب می شود. اما کاهش حجم مایع جلادهنده هم ممکن است موجب بروز چنین مشکلی شود. نوع چیدمان ظروف هم گاهی مانع از عملکرد سیستم خشک کن می شود. گاهی هم خشک نکردن ماشین ظرفشویی، ناشی از تنظیم اشتباه برنامه شستشو است. خرابی قطعاتی همچون ترموستات و المنت هم باعث بروز این مشکل می شود و نباید از آن غافل شد.

راهکارهایی برای رفع مشکل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

1. افزایش حجم مایع جلادهنده

یکی از مهم ترین عواملی که مانع از خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود، کیفیت و حجم نامناسب مایع جلادهنده است. اگر حجم مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی کم باشد، ظروف خشک نمی شوند! بنابراین گاهی تنها با افزایش این مایع، می توان مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی را برطرف کرد.

2. چیدمان درست ظروف در ماشین ظرفشویی

برای این که شاهد خشک نشدن ظرفها در ماشین ظرفشویی LG یا هر برند دیگری نباشید، حتما ظروف را به شکل درست و اصولی در سبد دستگاه بچینید. اگر ظرف ها به درستی چیده نشده باشند یا حجم آنها بیشتر از استاندارد دستگاه باشد، ممکن است چرخه شستشو مختل شود. در این صورت مرحله خشک کن هم به درستی انجام نمی شود و احتمالا لکه هایی را روی ظروف مشاهده خواهید کرد.

رفع مشکل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

3. تنظیمات برنامه شستشو

یکی دیگر از اقداماتی که می تواهید برای حل مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی انجام دهید، تنظیمات برنامه شستشو است. ماشین های ظرفشویی بخشی تحت عنوان تنظیمات دارند که عملکردهای مختلف دستگاه در آن بخش تنظیم می شود. اگر گزینه های  QuicK و PreWash در این بخش فعال شده باشند، ظروف به صورت کامل خشک نمی شوند و ممکن است این مشکل توسط ارورهای ماشین ظرفشویی هم نشان داده شود.  لذا بد نیست که پیش از انجام دادن هرگونه اقدام تعمیراتی، اول وارد تنظیمات شده و این بخش ها را غیرفعال کنید. 

4. تعمیر یا تعویض المنت

از کار افتادن المنت هم یکی دیگر از دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی است. بنابراین در این شرایط می توان با تعمیر یا تعویض این قطعه، مشکل را برطرف کرد. اول ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده و بعد با استفاده از یک مولتیمتر، رسانندگی المنت را بررسی کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که المنت آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد یا خیر. البته پیشنهاد می دهیم برای نتیجه گیری بهتر، از تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

5. تعویض ترموستات

تعویض ترموستات، راهکار دیگری برای حل مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی است. ترموستات در تنظیم حرارت و دمای دستگاه ها نقش دارد. این قطعه موظف است که ایمنی دستگاه را در مقابل افزایش بیش از حد دما تامین کند. خرابی ترموستات و عدم عملکرد درست این قطعه، المنت را پیش از خشک شدن ظروف خاموش می کند. به این ترتیب، چرخه خشک کن با اختلال مواجه شده و ظروف به صورت کامل خشک نمی شوند. در چنین شرایطی می توان با تعویض ترموستات، مشکل را حل کرد.

اینو بخون حتما به کارت میاد 👈  علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

6. استفاده از مایع کمک آبکشی با کیفیت

در نهایت خشک نکردن ماشین ظرفشویی را می توان با تغییر دادن مایع کمک آبکشی با نمونه با کیفیت و مرغوب آن، برطرف کرد. اگر حجم آن کم و یا کیفیت این مایع پایین باشد، آب از روی ظروف به راحتی سرازیر می شود. در نتیجه ظرف های داخل دستگاه به خوبی خشک نمی شوند. از وجود این مایع و بسته بودن کامل درپوش آن اطمینان حاصل کنید تا روند خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما به درستی و بدون ایراد انجام شود.

7. دریچه را بررسی کنید

برای رفع مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی دریچه ها و خروجی دستگاه را بررسی کنید. دریچه هایی در اکثر ماشین های ظرفشویی ال جی تعبیه شده است تا هوای گرم را در طول آبکشی و شستشو آزاد کنند. بررسی کنید که آیا دریچه دستگاه شما تا حدی بسته است یا به طور کامل. اگر باز نشد، احتمالاً باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

3.7/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =