اشتراک گذاری

آموزش نصب تلویزیون به دیوار

قابلیت اتصال و نصب تلویزیون به دیوار در 99 درصد تلویزیون های ال جی دیده می شود. این ویژگی برای استفاده در خانه های کوچک طراحی شده است. البته علاوه بر جنبه ی دکوراسیون و زیبایی خانه می توانید با وصل کردن تلویزیون به دیوار فضای بیشتری از میز تلویزیون را به پلیرها و لوازم جانبی تلویزیون اختصاص دهید.  اما مسلما نحوه ی وصل کردن تلویزیون ال جی به دیوار موضوع مهمی است که باید به آن دقت داشته باشید. این پروسه اصول مشخصی دارد؛ در ادامه به بیان هر یک می پردازیم.

نصب تلویزیون به دیوار

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش تمیز کردن تلویزیون ال جی

فراهم سازی شرایط اصلی وصل کردن تلویزیون ال جی به دیوار

برای اینکه بتوانید فرآیند نصب تلویزیون به دیوار را به درستی طی کنید، ابتدا باید به نکات ایمنی و شرایط کلی این کار دقت داشته باشید. یک بی احتیاطی جزیی می تواند باعث سقوط ناگهانی تلویزیون شما شود. این سقوط نه تنها موجب خرابی تلویزیون خواهد شد، بلکه احتمالا باعث نابودی پلیرها و دستگاه هایی می شود که در زیر تلویزیون بر روی میز دستگاه قرار گرفته اند. اگر در آن اطراف لیوان آبی نیز وجود داشته باشد، خطر برق گرفتگی و اتصالی های دردسرساز نیز وجود دارد. 

در راس نکات ایمنی و حفاظتی وصل کردن تلویزیون به دیوار، انتخاب پایه ی صحیح و استاندارد قرار دارد. پایه ی اصلی باید نسبت به سایز تلویزیون و نوع آن تهیه شود. پس از آن باید مطمئن شوید که با نحوه ی برقراری اتصالات پایه آشنا هستید. اگر احساس می کنید از عهده ی پروسه ی وصل کردن تلویزیون ال جی به دیوار برنخواهید آمد، دستکاری های ناشیانه را فراموش کرده و انجام این کار را به کارشناسان مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی ال جی بسپارید.

مراحل نصب تلویزیون به دیوار

برای نصب تلویزیون به دیوار با دقت مراحل زیر را طی کنید:

1. گزینش محل مناسب برای راه اندازی تلویزیون

مرحله ی اول وصل کردن تلویزیون به دیوار، شناسایی جایگاه مناسب است. برای استفاده ی صحیح از قابلیت های تلویزیون تشخیص زاویه ی دید ایده آل مسئله ی مهمی است. کنار پنجره و مناطق نورگیر خانه را برای نصب تلویزیون از یاد ببرید. در چنین شرایطی معمولا تصویر تلویزیون تیره و تار دیده می شود. از طرفی دقت داشته باشید که جابجایی تلویزیون پس از نصب آن بر روی دیوار دشوار و دردسرساز است. سوراخ های اضافی مرتبط با محل اتصال بر روی دیوار باقی خواهند ماند که مسلما ظاهر خوبی برای منزل شما نخواهند داشت.

2. دریل کردن محل پیچ های پایه ی تلویزیون

جهت نصب تلویزیون به دیوار باید محل پیچ های پایه ی دستگاه را دریل کنید. این کار را به کمک فرد دیگری انجام دهید تا محل دقیق پیچ ها را بر روی دیوار علامت گذاری شود. فراموش نکنید که تلویزیون باید کاملا صاف بر روی دیوار قرار بگیرید.

3. اتصال براکت به دیوار

پایه ی تلویزیون را نگه دارید و پیچ ‌های موجود بر روی براکت را به سوراخ‌ هایی که روی دیوار ایجاد شده اند، پیچ کنید.

نصب تلویزیون به دیوار

4. نصب پایه ی تلویزیون ال جی به دیوار

در صورتی که پایه ی اصلی به تلویزیون وصل است، باید آن‌ را جدا کنید. سپس پایه را به قسمت‌هایی از براکت که مرتبط با محل اتصال پایه است، پیچ کنید.

نصب تلویزیون به دیوار

5. وصل کردن تلویزیون به دیوار

در آخر تلویزیون را با کمک شخص دیگری بلند کرده و با احتیاط فراوان بر روی پایه ی نصب شده قرار دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی ال جی تماس حاصل فرمایید.

نصب تلویزیون به دیوار
2.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =