اشتراک گذاری

علت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی چیست؟

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات شایعی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند.  در این حالت لکه ‌های سفید رنگی روی لباس ‌ها دیده می ‌شود که می ‌تواند تاثیرات نامطلوبی روی پوست شما داشته باشد. این ایراد نه تنها موجب می گردد لباس ها ظاهر ناخوشایندی پیدا کنند، بلکه به سایر قطعات و بخش ‌های دستگاه نیز صدمه می رساند. بنابراین باید در اسرع وقت مشکل باقی ماندن کف در لباسشویی را ریشه یابی کرده و اقدامات لازم را در جهت رفع آن و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی  انجام دهید.

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

مهم‌ ترین دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی ال جی

وجود کف زیاد به قطعات مختلف ماشین لباسشویی صدمه می رساند؛ زیرا کف توسط جاپودری یا کانال های دستگاه به فضای بیرون نشت پیدا می‌ کند. همچنین ممکن است که مقداری از آن روی بخش‌ های حساس ماشین همچون دینام، برد یا پمپ بریزد و موجب سوختن و از کار افتادن این قطعات گردد. دلایل مختلفی باعث باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می ‌شوند که مهم ‌ترین آن ها عبارتند از:

توصیه میکنیم برای جرمگیری ماشین لباسشویی ال جی خود این مقاله را مطالعه کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : راهکارهای رفع مشکل پاره شدن لباس در لباسشویی

1. استفاده از شوینده نامناسب

اکثر اوقات وجود کف زیاد در لباسشویی به خاطر استفاده از شوینده نامناسب است. این روزها مارک ‌های مختلفی از مواد شوینده در بازار دیده می شود که متاسفانه همه آن ها کیفیت لازم را ندارند. فرقی نمی‌کند که از پودر یا مایع شوینده استفاده کنید، در هر صورت مواد نامرغوب و غیر استاندارد مقادیر زیادی کف تولید می کنند. همچنین در صورتی که پودرهای دستی را مورد استفاده قرار دهید، حجم کف تولیدی بالا می رود.

2. خراب شدن پمپ تخلیه آب

عامل دیگری که موجب جمع شدن کف در لباسشویی می شود، آسیب دیدن پمپ تخلیه است. در این شرایط  آب موجود در مخزن به خوبی تخلیه نمی شود، بنابراین طبیعی است که مقداری کف در داخل دستگاه بماند. برای رفع مشکل باید مسیر تخلیه شامل شلنگ خروجی، فیلتر پمپ و پمپ تخلیه را به دقت بررسی نمایید و در صورت وجود هرگونه گرفتگی و انسداد آن را برطرف کنید. البته اگر پمپ تخلیه خراب شود، کاری نمی‌ توانید انجام دهید و حتماً باید از یک فرد متخصص برای تعمیر قطعه کمک بگیرید.

3. استفاده بیش از حد از مواد شوینده

ریختن مقدار زیادی مواد شوینده داخل جاپودری لباسشویی باعث جمع شدن کف در آن می ‌شود.  برخی از افراد به غلط تصور می‌ کنند در صورت استفاده از شوینده بیشتر لباس ‌ها تمیزتر می‌ شوند؛ در صورتی که این طور نیست.

با ریختن شوینده بیش از حد این مواد داخل الیاف لباس ‌ها نفوذ می کنند و مانع شستشوی صحیح آن ها می ‌شوند. بنابراین علاوه بر ایجاد لکه ‌های سفید روی البسه، مشکلاتی مانند باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی به وجود می آید. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌ کنند که مقدار مواد شوینده را بر اساس ظرفیت مخزن و مقدار لباس‌ ها در نظر بگیرید.

باقی ماندن کف در لباسشویی

4. پر بودن مخزن

خیلی از مواقع باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی به پر بودن بیش از حد مخزن ارتباط دارد. امروزه شرکت های سازنده لباسشویی‌ ها را در ظرفیت‌ های مختلف تولید و روانه بازار می‌ کنند. حال اگر بدون توجه به ظرفیت دستگاه خود مقادیر زیادی لباس را درون آن بریزید، کف درون مخزن راهی برای خروج نخواهد داشت.

به همین دلیل به منظور جلوگیری از تجمع کف و افزایش عمر مفید ماشین حتماً باید حجم لباس‌ ها را متناسب با ظرفیت دستگاه خود انتخاب کنید. برای آگاهی از ظرفیت ماشین لباسشویی بهتر است دفترچه راهنمای محصول را مطالعه نمایید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت بوی سوختگی لباسشویی

5. ناهماهنگی بین برنامه لباسشویی با نوع لباس‌ ها

ممکن است که وجود کف بیش از حد به علت عدم تنظیم صحیح برنامه شستشو باشد. هر جنس پارچه ‌ای برای تمیز شدن نیاز به برنامه خاصی دارد؛ به همین علت لازم است که برنامه شستشو را متناسب با نوع لباس‌ ها انتخاب کنید. برخی از برنامه‌ های لباسشویی مدت زمان کوتاهی دارند، بنابراین طی این مدت کم قطعاً دستگاه توانایی شستشوی کامل و خروج کف از مخزن را نخواهد داشت. از این رو ضروری است که برنامه شستشو را متناسب با نوع لباس‌ ها و حجم آن ها تنظیم نمایید.

6. خرابی دریچه ورودی آب

عامل دیگری که منجر به جمع شدن کف در لباسشویی می‌ شود، خرابی دریچه ورودی آب است. در این حالت آب نمی ‌تواند به اندازه کافی وارد مخزن شود، لذا لباسشویی در زمینه خارج کردن کف‌ ها عملکرد خوبی نخواهد داشت. در چنین شرایطی باید رفع نواقص دستگاه را بر عهده یک تعمیرکار حرفه‌ ای بگذارید و از دستکاری دریچه ورودی آب بپریزید.

چگونه کف تجمع یافته در لباسشویی را تخلیه کنید؟

در صورت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی، به منظور تخلیه آن یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

  • روش اول

نخست لباسشویی را خاموش کنید و کمی منتظر بمانید تا کف حاصله تبدیل به مایع شود. در مرحله بعد دستگاه را روی تخلیه روشن نمایید. مجدداً ماشین را روی حالت شستشو بگذارید و صبر کنید تا برنامه شستشو تکمیل گردد و کف‌ ها خارج شوند.

  • روش دوم

راه دیگر برای تخلیه کف این است که مخزن دستگاه را با آب نمک پر کنید. چون نمک باعث می ‌شود که کف های تجمع یافته ظرف مدت کوتاهی از بین بروند.

  • روش سوم

برای پیشگیری از خطر برق گرفتگی لباسشویی را از برق بکشید. سپس به کمک یک تکه پارچه خشک یا اسفنج کف‌ های درون آن را تمیز کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : چرا ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید؟

برطرف کردن مشکل باقی ماندن کف در لباسشویی

باقی ماندن کف در لباسشویی به علل مختلفی از خرابی قطعات داخلی گرفته تا به هم خوردن تنظیمات دستگاه به وجود می آید. با انتخاب برنامه شستشوی مناسب، توجه به ظرفیت ماشین و سایر نکات ذکر شده در بالا مشکل تجمع کف برطرف می گردد.

اما گاهی اوقات این مسئله به خاطر خرابی پمپ تخلیه رخ می ‌دهد. زیرا اگر پمپ تخلیه نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد، آب به طور کامل تخلیه نشده و به دنبال آن کف زیادی نیز در دستگاه جمع می ‌شود. اگر پمپ یا دریچه ورودی آب خراب شده باشند، حتماً باید برای تعمیر این قطعات از کارشناسان مجرب و حاذق در نمایندگی ال جی درخواست کمک نمایید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 20 =