اشتراک گذاری

چرا ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید؟

تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که اغلب کاربران از آن گله مند هستند. عوامل متعددی موجب بروز این مسئله می گردند که اگر به موقع فکری به حال آن ها نشود، می توانند قطعات دستگاه را خراب کنند. در مقاله از نمایندگی ال جی پیش رو مهم ترین علل تمیز نشدن لباس در لباسشویی بیان می شوند تا بتوانید این مشکل را حل نمایید.

تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

دلایل تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

چنانچه لباسشویی شما البسه را به خوبی تمیز نمی ‌کند، ابتدا باید ریشه مشکل را بیابید تا بتوانید آن را برطرف نمایید. تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.  در صورت نیاز به تعمیرات تصصی لباسشویی ال جی  می توانید با ما تماس بگیرید.

این مقاله حتما به کارت میاد : آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

1. حجم بالای لباس ها

هر کدام از ماشین های لباسشویی ظرفیت معینی دارند، حال اگر حجم البسه ای که درون دستگاه ریخته می شود، بیشتر از ظرفیت آن باشد، احتمال دارد که چرخه شستشو تکمیل نگردد. برای مثال اگر ظرفیت یک ماشین لباسشویی ۷ کیلوگرم باشد، باید حدود ۳ کیلوگرم لباس کثیف را داخل آن بریزید. زیرا وزن لباس ها پس از جذب آب افزایش یافته و ۷ کیلوگرم می رسد. ریختن بیش از حد لباس علاوه بر این که باعث تمیز نشدن آن ها می شود، مشکلات دیگری همچون لرزش دستگاه و سر و صدای زیاد را نیز به وجود می آورد.

2. جرم گرفتن درام

ماشین لباسشویی هر چند وقت یک بار نیاز به سرویس دارد، برای مثال باید در دوره های زمانی شش ماهه یا یک ساله جرم گیری شود. چنانچه در این زمینه اهمال کنید، حجم زیادی جرم و کثیفی در درام تجمع می  یابد و مانع تمیز شدن لباس ها می شود. برای این کار می توانید مقداری پودر جرم گیر را خریداری نموده و بخش های دیگ و درام ماشین را تمیز نمایید.

3. آلودگی وان داخلی

بیشتر افراد تصور می کنند که لباسشویی نیازی به نظافت و شستشو ندارد. در حالی که خیلی از موارد تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی یا بوی بد آن به خاطر کثیف بودن وان داخلی دستگاه است. از این رو توصیه می شود که هر شش ماه یک بار دیگ ماشین را با مواد شوینده یا اندکی سرکه نظافت کنید.

به این منظور مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط نمایید و داخل جاپودری بریزید. پس از آن طولانی ترین برنامه شستشو را برگزینید تا آلودگی های تمام قسمت های وان داخلی رفع شوند. بهتر است که در انتها واشر اطراف لباسشویی نیز را از طریق یک مسواک تمیز کنید. عدم توجه به این مسئله در دراز مدت باعث ایجاد بوی بد و اختلال در عملکرد وسیله می شود. بنابراین ضروری است که سالی دو مرتبه از سرکه رقیق شده برای تمیز کردن وان کمک بگیرید.

نحوه سرویس و پاک سازی لباسشویی ال جی رو تو این مقاله دنبال کن!

تمیز نشدن لباس در لبایسشویی

4. خرابی المنت یا برد

برای برطرف کردن کثیفی های بعضی از پارچه ها نظیر پارچه های پشمی و کتان باید دمای آب بیشتر از 40 درجه سانتیگراد باشد. دمای بالای آب کمک می کند که پودر یا مایع بهتر در آب حل شده و لباس ها به خوبی تمیز شوند. در مواردی که قطعاتی مثل المنت یا برد الکترونیکی صدمه ببیند، آب گرم نمی شود، بنابراین باید اقدامات لازم در جهت تعمیر المنت لباسشویی ال جی انجام پذیرد.

5. مسدود بودن جاپودری

دلیل دیگر تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی مسدود بودن جاپودری است. گاهی بنا به علل گوناگون جاپودری لباسشویی مسدود می گردد، بنابراین مواد شوینده نمی توانند وارد مخزن شوند. در این حالت پس از پایان یافتن مراحل شستشو هنوز هم مقداری مایع یا پودر در جاپودری باقی می ماند، بنابراین طبیعی است که تمیز شدن لباس ها به خوبی انجام نگیرد.

در صورت مسدود بودن جاپودری برای عیب یابی ماشین لباسشویی نخست باید اطمینان حاصل نمایید که آب وارد دستگاه می شود. زیرا احتمال دارد که فشار آب به حد کافی نبوده یا این که شیر آب ورودی بسته باشد. پس از آن لازم است که شیلنگ ها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مسدود بودن یا خارج شدن آن ها از جایگاه خود، این ایرادات را برطرف کنید.

6. انتخاب نادرست برنامه شستشو

برنامه مناسب شستشو را باید با توجه به مقدار کثیفی لباس ها و حتی الیاف آن ها برگزینید. بی دقتی به این مسئله علاوه بر این که باعث تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی می شود، مشکلاتی مثل کاهش طول عمر البسه و بی کیفیت شدن آن ها را نیز به دنبال دارد.

امروزه برنامه های متنوعی برای ماشین لباسشویی طراحی شده اند که از نظر فاکتورهایی مانند سرعت چرخش، مقدار آب ورودی، خشک کن و… با یکدیگر متفاوت هستند. انتخاب برنامه مناسب موجب می شود که فرآیند شستشو با توجه به جنس پارچه لباس به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

به عنوان مثال انتخاب برنامه شستشوی لباس های پنبه ای قطعا نمی تواند گزینه مناسبی برای تمیز کردن پارچه های کتان باشد. برای دریافت راهنمایی بیشتر در مورد تنظیم برنامه شستشو می توانید دفترچه راهنما ماشین را مطالعه نمایید.

چرا لباسشویی لبای را تمیز نمی شوید

7. ایراد در پمپ تخلیه

یکی از علائمی نشان می دهد پمپ تخلیه خراب شده، این است که آب به طور کامل از دیگ تخلیه نمی شود. در چنین شرایطی بخشی از آب داخل دیگ ماشین باقی می ماند که علاوه بر بد بو کردن آن، سبب تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی می گردد. به منظور رفع این مشکل ضروری است که پمپ تخلیه را تعویض کنید، علاوه بر آن مسیر پمپ مانند شیلنگ و فیلتر را نیز کاملا تمیز نمایید.

علت آبگیری نکردن لباسشویی چیه؟ چطور باید این مشکل رو حل کنم؟ اگه این سوال تو هم هست خوندن این مطلب رو از دست نده

8. تمیز نشدن لباس در لباسشویی به دلیل استفاده نادرست از مواد شوینده

برخی از افراد گمان می کنند هرچه مقدار بیشتری مواد شوینده استفاده کنند، لباس ها تمیزتر می شوند، در حالی که این طور نیست.‌ برای شستشوی درست و بهینه لازم است که میزان مایع یا پودر با توجه به جنس پارچه لباس انتخاب گردد.

چنانچه مقدار پودر کم باشد، مشکلاتی مثل تمیز نشدن لباس در لباسشویی پیش می آید؛ زیاد بودن شوینده نیز باعث ایجاد لکه های سفید روی البسه می شود. برای اطلاع یافتن از میزان مواد شوینده می توانید به دفترچه راهنمای لباسشویی مراجعه نمایید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *