اشتراک گذاری

ریست ماشین ظرفشویی ال جی

ریست ماشین ظرفشویی ال جی یکی از روش هایی است که به کمک آن می توان ارورهای ساده دستگاه را برطرف کرد. این مقاله به بررسی روش های ریست ماشین ظرفشویی ال جی می پردازد. اگرچه نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف کمی متفاوت است، اما کلیات آن یکسان بوده و می توان از دستورالعمل ریست کردن ماشین ظرفشویی LG برای دیگر برندها نیز استفاده کرد. چنانچه در هنگام کار با ماشین ظرفشویی ال جی خود با هرگونه مشکلی مواجه شدید، می توانید از تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در مرکز سخت افزار ایران برای تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

ریست ماشین ظرفشویی ال جی

زمان مناسب برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که پیشتر اشاره شد، یکی از کاربردهای ریست کردن ماشین ظرفشویی، برطرف کردن ارورهای به وجود آمده در دستگاه است. اما کاربرد ریست کردن ماشین ظرفشویی LG تنها به این مورد خلاصه نمی شود. گاهی اوقت ممکن است کاربر برنامه ای را بر روی ماشین ظرفشویی تنظیم کند، اما در هنگام شروع به کار، آن برنامه به درستی کار نکند. 

در چنین زمانی نیز ریست به کمک کاربر آمده و مشکل به وجود آمده را برطرف می کند. از دیگر مواردی که ریست کردن ماشین ظرفشویی می تواند راهگشا باشد، می توان به زمان های قفل شدن پنل کاربری، گرم نشدن آب یا اجرا نشدن برنامه ها اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت در صورتی که ایراد دستگاه ناشی از آسیب ها و خرابی های سخت افزاری نباشد، ریست ماشین ظرفشویی ال جی به عنوان یکی از روش های حل ایراد محسوب می شود.

روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی LG

روش های مختلفی برای ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارند که در ادامه با نمایندگی ال جی به تفصیل آنها را بررسی می کنیم:

1. ریست کردن با استفاده از دکمه مخصوص

در برخی مدل های ماشین ظرفشویی ال جی یک دکمه به صورت جداگانه برای ریست کردن دستگاه تعبیه شده است. در چنین مدل هایی ریست کردن بسیار بسیار ساده بوده و کاربر می تواند تنها با فشار دادن این دکمه و نگه داشتن آن برای چند ثانیه ماشین ظرفشویی را ریست کند.

2. ریست کردن ماشین ظرفشویی LG با قطع جریان برق

این روش نیز یکی از راهکارهای نسبتا ساده برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی است. شیوه کار در این روش بدین صورت است که ابتدا باید ماشین ظرفشویی را با کمک دکمه پاور خاموش کرده و پس از آن دو شاخه دستگاه را از پریز خارج کنید. پس از آن لازم است به مدت حداقل 15 دقیقه صبر کنید و دوباره دو شاخه را به پریز بزنید. 

حال مجددا 30 ثانیه صبر کرده و پس از آن دستگاه را با کمک دکمه پاور روشن کنید. در آخرین مرحله می توانید با استفاده از یک برنامه شست و شو، عملکرد ماشین ظرفشویی را چک کنید.

3. ریست ماشین ظرفشویی با دکمه های ترکیبی

یکی دیگر از روش های ریست ماشین ظرفشویی ال جی در مدل های فاقد دکمه ریست، استفاده از دکمه های ترکیبی تعبیه شده بر روی پنل دستگاه است. توجه داشته باشید که این دکمه ها در برندهای مختلف متفاوت بوده و در صورت نیاز باید آنها را در اینترنت جست و جو کرده یا از روی دفترچه راهنمای دستگاه پیدا کنید. در ماشین های ظرفشویی ال جی دکمه هایی که به صورت ترکیبی عمل ریست کردن را انجام می دهند، عبارتند از:

دکمه پاور ( یا همان خاموش و روشن) و دکمه های شروع یا توقف، کنسل و تخلیه. برای ریست کردن ماشین ظرفشویی LG با استفاده از این دکمه ها لازم است آنها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک عمل ریست کردن را انجام می دهد. شیوه کار نیز به این صورت است که دکمه مورد نظر را فشار داده و به مدت 3 الی 30 ثانیه نگه دارید تا دستگاه شروع به تخلیه آب کند. در این صورت، زمان مورد نیاز برای ریست دستگاه بر روی نمایشگر نشان داده شده و عملیات ریست انجام می شود.

ریست کردن ماشین ظرفشویی ال‌جی

4. ریست با استفاده از پنل کاربری

در صورتی که با استفاده از هیچ یک از روش های گفته شده در بالا موفق به ریست ماشین ظرفشویی خود نشدید، می توانید از هارد ریست یا ریست فنی استفاده کنید. این روش نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد و توصیه می شود در صورتی که تجربه و دانشی در این زمینه ندارید، از استفاده از این روش برای ریست کردن ماشین ظرفشویی LG خودداری کنید. انجام این روش بدون داشتن مهارت کافی می تواند منجر به سوختن برد دستگاه شود. روش hard reset به شیوه زیر است:

  • برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی با استفاده از این روش، ابتدا دو شاخه دستگاه را از پریز کشیده و برق آن را قطع کنید. این کار را می توانید با قطع کردن فیوز نیز انجام دهید.
  • پنل کنترلی دستگاه را باز کنید.
  • پس از باز کردن پنل با استفاده از گوشی خود یک عکس از نحوه اتصال سیم ها بگیرید تا در صورت فراموشی بتوانید از آن برای اتمام کار کمک بگیرید.
  • با استفاده از یک دستکش ایمنی برد کنترلی پنل را از سیم های متصل به آن جدا کنید.
  • حال باید سیم های پاور متصل به برد را برداشته و پایانه آنها را به کمک یک پیچ گوشتی به یکدیگر وصل کنید تا اتصال کوتاه در مدار برقرار شود.
  • در نهایت سیم ها و اتصالات را مطابق قبل ببندید.
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شش =