اشتراک گذاری

چرا آب لباسشویی تخلیه نمیشود؟

علاقه خانم های خانه دار و یا هر کسی که به نحوی با شستن لباس ها سر و کار دارد به ماشین لباسشویی، به حدی زیاد است که اختلال در این دستگاه را نمیتوانند به هیچ عنوان تحمل کنند. از این رو تعمیر ماشین لباسشویی معیوب در هر خانه ای اولویت داشته و به سرعت مورد پیگیری قرار میگیرد. عدم تخلیه آب لباسشویی یکی از رایج ترین خرابی های رخ داده در این دستگاه است که با بروز این اختلال، استفاده از ماشین لباسشویی منتفی میشود.

تخلیه آب لباسشویی به واسطه تعداد زیادی از قطعات صورت میگیرد که عدم عملکرد و یا اختلال در عملکرد هر یک میتواند منجر به جمع شدن آب در لباسشویی شود. در این مقاله سعی داریم علل بروز این مشکل و نحوه برطرف کردن آن را مورد بررسی قرار دهیم. اگر در روزهای اخیر با عدم تخلیه آب لباسشویی مواجه شده اید، با ما در نمایندگی ال جی همراه شوید تا دلایل بروز مشکل و چگونگی رفع آن را شرح دهیم.

عدم تخلیه آب لباسشویی

علل عدم تخلیه آب لباسشویی

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی

ساختار لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که در حین انجام شستشو چندین بار تخلیه آب از طریق پمپ صورت میگیرد. ممکن در حین تخلیه برخی از اشیا جامانده در جیب لباس ها و یا برخی از اشیا جدا شونده از لباس ها مانند زیپ و دکمه و سنجاق در مسیر این تخلیه قرار بگیرند و راه را سد کنند. اگر این فیلتر توسط اشیاء ذکر شده، مسدود شود دیگر پمپ لباسشویی قادر به تخلیه آب نیست. در صورت جمع شدن آب، داخل ماشین لباس شویی توصیه میکنیم پمپ تخلیه لباسشویی را چک کنید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در نمایندگی مجاز ال جی همراه با گارانتی خدمات با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیر

گرفتگی در شیلنگ تخلیه

هر چیزی که در هر یک از نقاط مسیر تخلیه آب ایجاد گرفتگی کند منجر به عدم تخلیه آب لباسشویی خواهد شد. در برخی موارد این گرفتگی در شیلنگ تخلیه ایجاد میشود. شلنگ تخلیه معمولا در مسیر تخلیه فاضلاب پشت لباسشویی و یا سیفون زیر سینگ ظرفشویی نصب شده است. گرفتگی در مسیر فاضلاب و یا سیفون زیر دیگ میتواند از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند.

اختلال در پمپ تخلیه آب لباسشویی

شکستگی در پره های پمپ تخلیه یکی دیگر از علل عدم تخلیه آب در لباسشویی است. این اختلال در دو صورت رخ میدهد. وجود اشیا خارجی و آسیب رسان که موجب شکستگی در پره ها میشوند دلیل اول است. فرسودگی و استهلاک پمپ نیز دومین دلیل موثر در خرابی پمپ تخلیه میباشد. در صورت بروز اختلال در پمپ تخلیه، لازم است این قطعه با پمپی سالم جایگزین شود؛ چرا که موجب جمع شدن آب در لباسشویی میشود و عملکرد این دستگاه را مختل میکند.

چرا آب لباسشویی تخلیه نمی شود

نقص فنی در برد یا تایمر لباسشویی

برد و یا در اصطلاح تایمر لباسشویی نقشی کلیدی در این دستگاه ایفا میکنند. بروز نقص فنی در این قطعه مهم، میتواند عملکرد کلی لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد. برد در لباسشویی دستور شروع و قطع هر فرایندی را در زمان مشخص صادر می کند. عدم تخلیه آب لباسشویی میتواند به دلیل خرابی برد یا تایمر باشد. در این شرایط توصیه میکنیم لباسشویی خود را به  دست تعمیرکاران بی تجربه نسپارید؛ چرا که با تعمیر غیر اصولی قطعه میتوانند آسیب های جدی را به لباسشویی شما وارد کنند

برای تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی در نمایندگی مجاز ال جی همراه با گارانتی خدمات با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیر

تعمیر مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی

هیچ فرمول ثابتی برای تعمیر مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی وجود ندارد. برای ارائه راهکار ابتدا لازم است اختلال رخ داده ریشه یابی شود. تحلیل میزان خرابی توسط کارشناس نیز در مرحله دوم از پروسه تعمیر قرار دارد. پس از طی مراحل گفته شده راهکاری متناسب با اختلال پیش آمده، ارائه میشود. علل بروز این مشکل در قسمت قبل ذکر کردیم. هریک از موارد گفته شده برای تعمیر راهکار منحصر به فردی را میطلبند. برای رفع این مشکل قبل از مراجعه به مراکز تعمیری ابتدا بخش هایی مانند شلنگ تخلیه دستگاه را بررسی نمایید.

در صورتی که مشکل از شلنگ دستگاه نبود، لباسشویی را روی دور rinse/spin بگذارید. در صورتی که مشکل پیش آمده در این مرحله رفع شود و آب تخلیه شد، نیازی به اجرا کردن مراحل بعدی نیست. اما در صورت تداوم اشکال عدم تخلیه نشدن آب لباسشویی ، پمپ را تمیز کنید. این پمپ در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود در پشت قرار دارد و در ماشین هایی که دربشان از رو به رو باز می شود در قسمت پایین و جلو قرار دارد.

پس از این کار، پنل را باز کنید. با باز کردن پنل، یک پلاستیک سفید مشاهده خواهید کرد. این اهرم پیچ مانند را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. آن را زیر آب بشویید و مجدداً آن را ببندید. دوباره ماشین لباسشویی را روی دور rinse/spin قرار بدهید. در صورتی که همچنان مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی ادامه داشت، نیاز است تا پمپ دستگاه را تعویض نمایید.

نمایندگی لباسشویی ال جی

نمایندگی لباسشویی ال جی را میتوان به عنوان تخصصی ترین مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی فعال در کشور معرفی کرد. تمامی سرویس های ارائه شده در این مرکز از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده و در راستای بهسازی، ارتقاء، فروش و تعمیرات لباسشویی های ال جی به متقاضیان ارائه می گردد. متقاضیان سرویس های مرتبط با این دستگاه می‌توانند با مراجعه به این مرکز و یا از طریق تماس با واحد پشتیبانی، تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، فروش و ترمیم مرتبط با این محصول از جمله رفع مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی ال جی را دریافت نمایند.

3/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =