اشتراک گذاری

مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی

تاکنون برای شما پیش آمده که لباس کثیفی را در لباسشویی بیاندازید و بعد از اتمام شست و شو ببینید که هنوز لباس کثیف است و کامل تمیز نشده است؟ دلیل اصلی بروز چنین مشکلی این است که شما مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی را در نظر نگرفته اید. در واقع شما بسته به میزان کثیفی لباس ها و این که جنس آنها چیست باید از یک برنامه مناسب شست و شو برای شستن لباس ها استفاده کنید.

به صورت کلی در دفترچه راهنمای هر مدل لباسشویی که استفاده می کنید اطلاعات لازم در خصوص نحوه شستن درست لباس ها و تایم مناسب برای شستن هر نوع لباس ارائه شده است. با این حال برای این که اطلاعات کامل تری در مورد این که مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی چقدر است و چطور باید لباس ها را در زمان مناسب بشوییم در این مقاله از نمایندگی ال جی توضیحات لازم در این خصوص را می دهیم.

مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی

چرا باید مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی را بدانیم؟

یکی از دلایل این که باید لباس ها را در یک مدت زمان مناسب شست و شو داد برای تمیز شدن آنهاست. اما همیشه دلیل تمیزی لباس ها نیست. برخی از لباس ها اگر برای مدت زمان بیشتری در لباسشویی شسته شوند رنگ شان از بین رفته و کمرنگ می شوند. لباس های تیره هم در صورت شسته شدن بیش از حد ممکن است تغییر رنگ داده و قهوه ای یا بور شوند.

برخی از لکه ها برای این که بهتر از بین بروند به تایم بیشتری برای شسته شدن نیاز دارند. برخی از لباس ها نیز بافت و ساختارشان در صورتی که زمان شست و شو بیش از حد شود خراب شده و از هم گسسته خواهد شد. کاهش تایم شست و شوی لباس های حساس در لباسشویی می تواند یکی از راهکارهای رفع مشکل پاره شدن لباس در لباسشویی باشد. در نتیجه توجه به مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی بسیار ضروری است.

فاکتورهای موثر در تعیین زمان مناسب شست و شو

در خصوص تعیین مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی چندین فاکتور تاثیر دارد. مدل و قدرت لباسشویی یکی از آنهاست. جنس و بافت لباس ها، رنگ آنها، میزان کثیفی لباس ها، میزان لباس هایی که در دیگ شست و شو قرار داده می شود، فشار آب، دمای آب، چرخه و برنامه شست و شو و مواردی از این دست همگی روی تعیین زمان مناسب برای شستن لباس ها تاثیر دارند. مدل لباسشویی و برنامه های شست و شوی آن هم در نحوه شستن لباس ها و مدت زمان مناسب برای شست و شو تاثیر دارد.

هر مدل و برندی یک سری برنامه ها دارد که بر اساس جنس و بافت لباس ها، رنگ آنها و میزان کثیفی شان برنامه ریزی شده است و در یک بازه زمانی مشخص لباس ها را می شوید. برای مثال زمان شست و شوی پارچه های ضخیم و پتو معمولا بیشتر از زمان شست و شوی لباس های معمولی یا لباس های رنگ تیره است. توصیه می شود مقاله آموزش باز کردن قفل کودک لباسشویی ال جی را مطالعه کنید.

لباس های رنگی و معمولی باید چه مدت زمانی شسته شوند؟

اگر لباس های نخی، رنگی و معمولی دارید که میزان کثیف بودن آنها نیز زیاد نیست، معمولا می توان آنها را در یک بازه زمانی 30 تا 50 دقیقه شست. البته باز هم باید توجه کرد که دمای آب چقدر است و چه میزان لباسی برای شست و شو در لباسشویی قرار دارد.

 به صورت متوسط با دمای 40 درجه و مدت زمان 50 دقیقه می توان انتظار داشت که دستگاه به خوبی لباس ها را شست و شو داده و تمیز کند. باز هم می توان برای مشخص کردن مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی برای لباس های رنگی و معمولی به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرد.

زمان مناسب شستن لباس های تیره و مشکی

اگر لباس هایی که می خواهید با لباسشویی بشویید تیره است، مدت زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی باید کمتر از 30 دقیقه باشد. بهتر است لباس های تیره در دمای کمتر و برای مدت کمتری در لباسشویی باشند تا رنگ آنها از بین نرود.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی ال جی

زمان مناسب شست و شوی ماشین لباسشویی
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *