اشتراک گذاری

خرابی ترموفیوز یخچال ال جی

خرابی ترموفیوز یخچال ال جی، موجب عدم کنترل دمای هیتر المنت نوفراست شده و مشکلاتی را در عملکرد یخچال به وجود می آورد. از آنجا که تنها یخچال فریزرهای با سیستم بدون برفک از ترموفیوز استفاده می کنند، مشکل خرابی ترموفیوز یخچال ال جی تنها در این دسته از یخچال فریزرها به وجود می آید. وظیفه ترموفیوز این است که علاوه بر ممانعت از ایجاد برفک، مانند یک فیوز عمل کرده و از آسیب رسیدن به یخچال در دماهای غیر استاندارد جلوگیری کند. در واقع این فیوز در دمای بالا سوخته و مانع از بروز آتش سوزی در یخچال می شود؛

از همین رو یکی از خطراتی که خرابی ترموفیوز یخچال LG به دنبال دارد، بالا رفتن احتمال آتش سوزی در یخچال است. این قطعه عموما در محدوده دمایی بین 72 تا 82 درجه فعال شده و در انواع یک بار مصرف و چند بار مصرف در بازار موجود است. ترموفیوزهای یک بار مصرف در صورت خرابی باید حتما تعویض شوند؛ اما تعمیر ترموفیوزهای چند بار مصرف امکان پذیر است. نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز اصلی ارائه دهنده خدمات مربوط به تعمیر ترموفیوز یخچال های LG است.

عوارض خرابی ترموفیوز یخچال ال جی

همانطور که اشاره شد، ترموفیوز علاوه بر وظایف معمول خود، به نوعی وظیفه حفاظت از یخچال در برابر آتش سوزی را نیز بر عهده دارد. از همین رو خرابی این قطعه عوارض زیادی داشته و قطعه آسیب دیده باید در اولین فرصت تعمیر یا تعویض شود. در ادامه به بررسی عوارض ناشی از خرابی ترموفیوز یخچال ال جی می پردازیم:

 • خرابی ترموفیوز یخچال LG موجب سری شدن با هیتر المنت می شود که در نهایت منجر به بروز اختلال در المنت و در نتیجه برفک زدن یخچال فریزر خواهد شد.
 • دمای المنت از 70 درجه بالاتر رفته و یخچال دچار آتش سوزی می شود.
 • دلایل خرابی ترموفیوز یخچال LG

  خرابی ترموفیوز یخچال ال جی و دیگر برندها می تواند هزینه های فراوانی برای کاربران به دنبال داشته باشد؛ از همین رو نگهداری صحیح از این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که باعث از کار افتادن ترموفیوز یخچال ال جی می شوند.

  خرابی لاستیک دو درب یخچال

  یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند موجب آسیب رسیدن به ترموفیوز یخچال LG شود، خراب بودن لاستیک های دور درب یخچال و فریزر است. برای جلوگیری از خرابی ترموفیوز یخچال LG بهتر است هر چند سال یک مرتبه این لاستیک ها را تعویض کنید.

  باز گذاشتن درب یخچال

  باز بودن درب یخچال به مدت طولانی نیز اثری مشابه خراب بودن لاستیک های درب داشته و در نهایت ممکن است منجر به بروز اختلال در عملکرد المنت و در نهایت آسیب رسیدن به ترموفیوز شود.

  این مقاله را از دست ندهید : نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

  نصب یخچال در محل نامناسب 

  قرار گرفتن یخچال در محیط های گرم و بسته نیز یکی دیگر از عواملی است که منجر به اختلال در عملکرد المنت و ترموفیوز می شود. برای جلوگیری از آسیب دیدگی ترموفیوز، توصیه می شود که محل قرارگیری یخچال را طوری تنظیم کنید تا این دستگاه نزدیک اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا قرار نگیرد. کم بودن فاصله یخچال از دیوار نیز می تواند موجب خرابی ترموفیوز یخچال ال جی شود. تکنسین های تعمیر یخچال، توصیه می کنند که حداقل فاصله پشت یخچال از دیوار باید 20 سانتی متر باشد. در این صورت جریان هوا به راحتی برقرار شده و گرمای یخچال نیز به سادگی آزاد می شود.

  نشانه های خرابی ترموفیوز یخچال LG

  در صورتی که از یخچال های بدون برفک در منزل خود استفاده می کنید، لازم است نسبت به نشانه های خرابی ترموفیوز یخچال ال جی آگاه باشید تا در صورت مشاهده آنها بتوانید در اولین فرصت نسبت به تعویض یا تعمیر ترموفیوز اقدام نمایید. یکی از نشانه های اصلی که خبر از خرابی ترموفیوز یخچال LG می دهد، گرم بودن هوای داخل یخچال است. مورد بعدی که می توان از روی آن پی به خرابی ترموفیوز یخچال برد، برفک زدن یخچال است. علاوه بر آن انجام نشدن فرآیند دیفراست یا یخ زدایی در یخچال نیز یکی دیگر از زنگ خطرهایی است که خبر از خراب شدن ترموفیوز یخچال ال جی می دهد.

  تعمیر و تعویض ترموفیوز یخچال ال جی

  در ترموفیوزهای چند بار مصرف، امکان تعمیر این قطعه وجود دارد. البته توجه داشته باشید که در صورتی که تجربه ای در تعمیر لوازم خانگی ندارید، توصیه می شود که این کار را به یک فرد ماهر و با تجربه بسپارید تا از وارد شدن آسیب های بیشتر جلوگیری شود. مراحل تعویض ترموفیوز یخچال LG به ترتیب زیر است:

 • برای رفع خرابی ترموفیوز یخچال ال جی لازم است ابتدا این قطعه را شناسایی کنید. محل قرارگیری ترموفیوز در یخچال، بین دو قطعه ترموستات و المنت برفک زدا قرار دارد.
 • حال یک اهم متر را به دو سر ترموفیوز وصل کرده و عدد روی آن را نگاه کنید.
 • در صورتی که هیچ عددی برای روی نمایشگر اهم متر نشان داده نشود، به این معنی است که ترموفیوز خراب شده و باید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.
 • برای تعویض ترموفیوز لازم است ابتدا ترموفیوزی که با دستگاه شما سازگار باشد را خریداری کنید.
 • در این مرحله از تعمیر خرابی ترموفیوز یخچال LG لازم است ترموفیوز قدیمی را بریده و ترموفیوز جدید را به جای آن وصل کنید. برای این کار می توانید از هویه استفاده نمایید.
 • حال ترموفیوز را در محل خود قرار دهید.
 • 5/5 (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *