اشتراک گذاری

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی نیازمند آشنایی با ساختار آن، عیب یابی صحیح و آگاهی از عوامل ایجاد کننده خرابی است. به همین دلیل ترمیم این قطعه کار هر کسی نیست و باید توسط کارشناسان ماهر نمایندگی ال جی انجام گیرد.

آمپلی فایر از جمله قطعات اصلی تلویزیون است که نقش تقویت صدا را بر عهده دارد. از این رو با آسیب دیدن آن صدا از بلندگو خارج نمی شود. در چنین شرایطی دستگاه کارایی خود را از دست می دهد، لذا باید هر چه سریع تر برای تعمیر آمپلی فایر تلویزیون lg اقدام کنید.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی لازم است قطعات مختلفی از سوی تکنسین‌ مورد بررسی قرار گیرند.‌ پس از پی بردن به ریشه مشکل ممکن است نیاز باشد بخش هایی مثل بلندگو، خازن، سلف و… با قطعه جدید جایگزین شوند.‌ اگر با تعویض این قطعات کیفیت صدا بهبود پیدا نکرد، آی سی آمپلی فایر توسط کارشناسان نمایندگی ال جی تعویض می شود.

توجه داشته باشید که فرآیند تعمیرات آمپلی فایر تلویزیون در برندهای مختلف متفاوت است. به همین دلیل در صورت افت کیفیت صدا حتما به نمایندگی ال جی مراجعه کنید. زیرا تکنسین های این مرکز در کنار برخورداری از دانش بالا با ساختار قطعات و بخش های گوناگون پنل های ال جی کاملا آشنا هستند. لذا علت خرابی را فورا تشخیص داده و اقدامات لازم را برای تعمیر تلویزیون lg انجام می دهند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون

دلایل خرابی آمپلی فایر

یکی از مهم ترین نشانه ‌های آسیب دیدن آمپلی فایر این است که صدای خروجی از دستگاه ضعیف می‌ شود. البته ممکن است که اصلاً هیچ صدایی از بلندگوها به گوش نرسد. در این مواقع باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی اقدام کنید. عوامل متعددی موجب از کار افتادن این قطعه می ‌شوند که از جمله آن ها می‌ توان موارد زیر را نام برد: استفاده از طراحان گرافیک است.

1. خرابی سیم‌ ها و کابل‌ ها

هرگونه نقص در سیم‌ ها و کابل‌ های متصل شده به تلویزیون می‌ تواند موجب خرابی آمپلی فایر شود. در این حالت احتمال دارد یا کابل ‌ها قطع شده یا این که اتصال آن ها به بلندگو به درستی انجام نگرفته باشد.

2. اکسید شدن جک ها و اتصالات الکتریکی

چنانچه جک ‌ها و اتصالات الکتریکی پنل ال جی اکسیده شوند، آمپلی فایر نیز نمی‌ تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد. از این رو شاهد افت کیفیت صدای خروجی از بلندگوها خواهید بود.

3. کم بودن قدرت آمپلی فایر

در صورتی که قدرت آمپلی فایر در مقایسه با سلف ‌ها و بلندگو کمتر باشد، صدا به خوبی از تلویزیون خارج نمی ‌شود. در چنین شرایطی به علت توان کم قطعه، فشار بسیار زیادی به آن وارد می ‌گردد. بنابراین طبیعی است که آمپلی فایر پس از مدت کوتاهی بسوزد.

خدمات نمایندگی ال جی در رابطه با تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

آمپلی فایر به شکل یک آی سی در پنل ‌های ال جی تعبیه شده است. این آی سی با بلندگوهای تلویزیون در ارتباط است؛ بنابراین مشکلاتی همچون قطع و وصل شدن صدا ناشی از صدمات این قسمت هستند. فردی که تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی را انجام می ‌دهد، باید به طور کامل از نحوه عملکرد و ساختار این بخش اطلاع داشته باشد. این کار باعث می ‌شود عملیات عیب یابی به شکل صحیح انجام گیرد.

کارشناسان نمایندگی به دلیل تخصص فراوان و تجارب بالا قادرند تعمیر آمپلی فایر تلویزیون را در سطح کیفی بالا انجام دهند. از جمله خدماتی که در این مجموعه در رابطه با ترمیم آمپلی فایر ارائه می ‌شود، عبارتند از:

  • تعمیر برد اصلی آمپلی فایر و قطعات خراب آن
  • عیب یابی و رفع نواقص مدار تقویت صوت
  • برطرف کردن ایرادات مربوط به قطعی صدا
  • تعویض یا ترمیم خازن‌ های معیوب
  • تعویض سلف آمپلی فایر
  • رفع ایراد خش خش کردن صدا در باندها
  • برطرف کردن نویزهای موجود در صدای تلویزیون
  • تعمیر آی سی آمپلی فایر
  • رفع اختلالات مربوط به قطع و وصل شدن صدا
  • ترمیم مدارهای آسیب دیده آمپلی فایر
تعمیر آمپلی فایر تلویزیون lg

هزینه تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی

فاکتورهای مختلفی هزینه تعمیر آمپلی فایر تلویزیون lg را تحت تاثیر قرار می ‌دهند. یکی از مهم ترین مولفه ‌ها شدت صدماتی است که به این بخش وارد شده است. در این راستا کارشناسان نمایندگی ال جی ابتدا همه قسمت های دستگاه شما را بررسی می کنند. پس از اتمام عیب یابی متوجه می شوند که قطعات قابلیت تعمیر دارند یا نه.

در صورتی که با تعمیر اجزای آمپلی فایر ایرادات صدای تلویزیون برطرف گردد، هزینه کمی به شما تحمیل خواهد شد. اما اگر یکی از قطعات نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه خریداری قطعه جدید را نیز باید بپردازید. همچنین اگر پروسه تعمیرات وقت گیر و پرزحمت باشد، هزینه دستمزد تکنسین هم به همان میزان افزایش خواهد یافت. البته لازم به ذکر است که در نمایندگی ال جی نرخ تعمیر مطابق با مصوبات اتحادیه تعیین می شود.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 2 =