اشتراک گذاری

کد ریست تلویزیون ال جی برای ریست فکتوری کردن آن

ریست فکتوری کردن یک دستگاه الکترونیکی یکی از گزینه هایی است که در موارد متعدد کاربران برای اهداف مختلف به آن نیاز دارند. این فرایند هم در قبال گوشی های هوشمند و تبلت ها و همچنین برای ریست کردن لپ تاپ و تلویزیون ها انجام می شود. در بیشتر مواقع ریست کردن این دستگاه ها از جمله ریست کردن تلویزیون ال جی، در زمان هایی انجام می شود که دستگاه مورد نظر دچار یک مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. برای انجام این کار، به یک کد ریست نیاز است. در این جا می خواهیم با توجه به دلیل نیاز به ریست این دستگاه ها، در خصوص کد ریست تلویزیون ال جی صحبت کنیم.

ریست کردن تلویزیون ال جی

چه زمانی به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز است؟

در واقع کد ریست برای زمان هایی است که کاربران این دستگاه ها قصد ریست کردن تلویزیون ال جی مورد نظر را داشته باشند. ریست کردن نیز برای زمان هایی است که یک مشکل فنی در کارکرد دستگاه مشاهده می شود. بیشتر مواقع نیز این مشکل مربوط به بخش نرم افزاری تلویزیون است و تنظیمات آن به هم خورده و دچار مشکل شده است. از طرفی برای مواقعی که کاربران می خواهند تلویزیون های خود را به فروش برسانند، با در دست داشتن کد ریست تلویزیون ال جی، می توانند تمامی تنظیمات انجام شده در تلویزیون مورد نظر را به تنظیمات کارخانه بر گردانند و آن ها را ریست کنند.

چگونگی ریست کردن تلویزیون ال جی

برای ریست کردن این دستگاه ها، همان طور که پیش از این نیز گفته شد به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز است. اما با این حال، یک موضوع مهم در این مرحله مطرح می شود که باید پیش از انجام هر کاری آن را مشخص کرد و در نظر گرفت. تلویزیون های ال جی مورد نظر هر یک با پلتفرم به خصوصی عرضه شده اند. این امر اهمیت زیادی در فرایند ریست فکتوری کردن این دستگاه ها دارد.

برخی از این دستگاه ها، خصوصا آن هایی که از سال 2014 به بعد تولید شده اند و جدید ترند، سیستم عامل شان webos است. این در حالی است که برخی مدل ها که کمی قدیمی تر هستند، معمولا بر پایه پلتفرم Netcast طراحی و تولید شده اند. این امر موجب بروز تفاوت هایی در عملکرد نرم افزاری  و تنظیمات این دستگاه ها شده است. در ادامه به صورت مجزا هر یک از این سیستم ها و کاربرد کد ریست تلویزیون ال جی برای آن ها را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد کد ریست تلویزیون ال جی در پلتفرم WebOS

برای ریست کردن تلویزیون ال جی با این نوع سیستم عامل، ابتدا باید با فشردن دکمه هوم روی کنترل تلویزیون، وارد صفحه منوی دستگاه شد.

در بخش منو، با انتخاب گزینه تنظیمات ( آیکون سه نقطه بالای صفحه )، باید گزینه All Setting انتخاب شود. 

ریست تلویزیون ال جی


نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی


بازنشانی تنظیمات تلویزیون ال جی

با ورود به این صفحه و رفتن به قسمت جنرال، روز گزینه Reset to initial setting کلیک کنید. 

ریست فکتوری تلویزیون ال جی

حال این بخشی است که به کد ریست تلویزیون ال جی مورد نظر نیاز دارید. اگر پیش از این برای دستگاه خود رمز عبوری انتخاب نکرده باشید، احتمالا این کد باید روی حالت پیش فرض خود باقی مانده باشد و 0000 یا 1234 باشد. کد ریست تلویزیون ال جی

با وارد کردن یکی از این رمز ها و انتخاب گزینه تایید، فرایند ریست کردن تلویزیون ال جی مورد نظر به اتمام می رسد و دستگاه به تنظیمات اولیه خود بر می گردد.

نحوه ریست کردن تلویزیون های ال جی با سیستم عامل Netcast

باز هم درست مانند توضیح قبلی، باید با استفاده از ریموت کنترل دستگاه و انتخاب گزینه تنظیمات به صفحه منوی تلویزیون دسترسی پیدا کرد. با ورود به این قسمت، یک صفحه نمایش داده می شود که باز هم از بین گزینه های موجود باید روی گزینه Initial Setting کلیک کنید. در این بخش هم مجددا به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز است. باز هم درست مانند مدل های قبلی، اگر رمزی برای این بخش انتخاب نکرده باشید، این کد باید به صورت پیش فرض 0000 یا 1234 باشد.

در این صورت یک پیام برای شما نمایش داده می شود که محتوای آن به شما می گوید که با تایید و انتخاب گزینه Yes، تمامی تنظیمات انجام شده و کانال های روی تلویزیون پاک شده و به حالت اولیه بر می گردد. با تایید این بخش و انتخاب گزینه Yes، فرایند ریست کردن تلویزیون ال جی مورد نظر انجام خواهد شد.

ریست رمز در LED های ال جی

در تلویزیون های LED ال جی، فرایند ریست رمز و کاربرد کد ریست تلویزیون ال جی کمی متفاوت است. در این دستگاه ها باز هم باید وارد منوی تلویزیون و قسمت تنظیمات شد و گزینه All setting را انتخاب کرد. در این بخش، گزینه Safety را انتخاب و در منوی باز شده روی گزینه reset password کلیک نمایید. 

موس کنترل را روی این گزینه قرار داده و آن را هایلایت کنید، اما کلیک نکنید. با این کار، منوی وارد کردن کد مخفی برای شما نمایش داده خواهد شد. برای ورود به بخش کد مخفی باید از دکمه های CH+ و CH- تلویزیون کمک بگیرید. به ترتیب دو بار روی گزینه CH+ بزنید و بعد یک بار روی گزینه CH-، دوباره یک بار دیگر نیز روی گزینه CH+ بزنید.

این کار را باید پشت سر هم و سریع انجام دهید. با این کار منوی مستر پسورد باز می شود که باید از کد 0313 استفاده کنید. با زدن گزینه اینتر، باید روی گزینه ریست پسورد کلیک کنید و آن را انتخاب نمایید. در این بخش کد پیش فرض تلویزیون ال جی یعنی همان 0000 یا 1234 را وارد کنید تا منوی set password باز شود. با انتخاب رمز جدید، کد ریست تلویزیون ال جی خود را بازیابی کنید و در مراحل بعدی از آن استفاده نمایید.

نکات مهم در خصوص ریست تلویزیون ال جی

اول از هر چیز باید به این نکته توجه داشت که این کار به هیچ عنوان نمی تواند به عنوان فرایند تعمیری در نظر گرفته شود. برای تعمیر تلویزیون ال جی خود مانند به روز رسانی تلویزیون ال جی می توانید به مراکز تخصصی تعمیر و نگهداری این دستگاه ها مراجعه کنید. در مرحله بعد در نظر داشته باشید که با ریست کردن این دستگاه ها تمامی تنظیمات اعم از تنظیمات رنگ و نور دستگاه نیز به حالت پیش فرض بر می گردد. 

به همین دلیل باید مجددا تمامی بخش ها تنظیم شوند. در نهایت در خصوص کاربرد کد ریست تلویزیون ال جی در نظر داشته باشید که اگر رمز عبوری را انتخاب نکرده اید، می توانید با ورود به بخش تنظیمات دستگاه و انتخاب گزینه Security رمز عبوری چهار رقمی و مطمئن را برای تلویزیون در نظر گرفت.

3.2/5 (4 امتیاز)

یک پاسخ

  1. سلام دوست عزیز تلویزیون من ال جی هست محصول ۲۰۱۷ اما داخل منو ریست فاکتوری نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =