اشتراک گذاری

مشکل نچرخیدن مخزن لباسشویی ال جی

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی ال جی یا دیگر برندها متوجه شوید دیگ ماشین لباسشویی به خوبی نمی چرخد و لباس ها آنگونه که باید تمیز نشده اند ؛ باید بدانید که نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی یا بقیه برندها یکی از مشکلات رایجی است که می تواند برای دستگاه شما به وجود آید.

اما سوالی که برای کاربران ممکن است ایجاد شود این است که علت نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟ و یا چه عواملی باعث نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی می شوند؟ ؛ در این مقاله به تمامی دلایلی که باعث ایجاد مشکل نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی می شوند ، اشاره کرده ایم و هر کدام را به صورت جدا ، توضیح داده ایم.

نچرخیدن مخزن لباسشویی ال جی

دلایل نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی

  • ریختن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید برای تمامی برندها و مدل های ماشین لباسشویی موجود در بازار ، وزن یا حجم مشخصی از لباس برای شستشو در نظر گرفته شده است ؛ به طور مثال شرکت ال جی انواع لباسشویی های 6 ، 7 و 8 کیلویی را به بازار عرضه کرده است. حال اگر شما بیش از حد ظرفیت دستگاه خود درون آن لباس بریزید ، مخزن لباسشویی توان چرخیدن و به گردش درآمدن را از دست می دهد.

بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی ال جی خود ، باید به میزان ظرفیت آن توجه کرده و در صورتی که متوجه شدید مشکل از این مورد بوده ، دستگاه را خاموش کرده و مقداری از لباس های خود را از آن خارج کنید.

  • مسدود شدن پمپ تخلیه

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی ال جی ، مسدود شدن پمپ آن است. از آنجایی که پمپ تخلیه وظیفه خارج کردن آب از دستگاه را بر عهده دارد اگر به هر علتی مسدود شود ، مخزن لباسشویی نمی چرخد تا اینکه مشکل پمپ برطرف شده و آب از دستگاه خارج شود.

برای رفع چنین مشکلی می توانید پم را باز کرده و ببینید که در قسمت ورودی یا خروجی آن چیزی مانند: سکه ، پرز و یا سنجاق گیر کرده است یا خیر و در صورت مشاهده و رفع مورد ، خواهید دید که دیگ ماشین لباسشویی ال جی شما مجدد شروع به چرخیدن می کند.

  • به هم ریختن تنظیمات سوئیچ

باید بدانید که زیر درب تمامی ماشین های لباسشویی ، یک سوئیچ قرار گرفته است که با کمک آن درب دستگاه به خوبی بسته می شود و بعد از آن ماشین شروع به شستشو و چرخیدن می کند ؛ بنابراین اگر این قطعه دچار خرابی شود ، مخزن لباسشویی ال جی یا دیگر برندها نمی چرخد.

اما برای رفع خرابی سوئیچ و مشکل نچرخیدن مخزن لباسشویی LG خود به این علت نباید خودتان کاری انجام دهید و حتما باید از نمایندگی های معتبر یا تکنسین های ماهر در این زمینه کمک بگیرید ؛ زیرا بیرون آوردن و تعمیر یا تعویض این سوئیچ امری حساس بوده و اگر به درستی انجام نشود می تواند آسیب های جدی دیگری به دستگاه شما وارد کند.

  • خراب شدن تسمه های ماشین لباسشویی

مورد دیگری که می تواند مانع از چرخیدن مخزن لباسشویی ال جی شما شود ، خراب شدن تسمه های آن است. بهتر است بدانید که تسمه یا چرخ تسمه ماشین لباسشویی ، ممکن است دچار ساییدگی و پارگی شوند و در صورتی که مشکل از این بخش دستگاه شما باشد ، تکنسین آن را با یک تسمه یا قرقره جدید جایگزین می کند.

  • خراب شدن کوپلینگ ماشین لباسشویی

قطعه ای به نام کوپلینگ در تمامی ماشین های لباسشویی به کار رفته است ؛ این قطعه کمک می کند تا موتور به بخش انتقال نیرو متصل شود. این قطعه آن است که از سویی به شفت موتور و از سوی دیگر به گیربکس متصل است ، بنابراین خراب شدن ان می تواند مانع از گردش مخزن لباسشویی ال جی شود.

  • خراب شدن بلبرینگ

چانچه بلبرینگ دچار ساییدگی یا خرابی شود ، می تواند باعث نچرخیدن مخزن لباسشویی ال جی شود ؛ زیرا بلبرینگ مانند یک غلتک عمل کرده و سبب می شود تا عملیات شست و شوی لباس ها در ماشین لباسشویی به آرامی انجام شود. حال اگر تکنسین علت خرابی را بررسی کرده و متوجه شود که بلبرینگ دچار ساییدگی ، فرسودگی یا خوردگی شود ، آن را تعویض می کند.

  • خراب شدن موتور

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند مانع از گردش دیگ لباسشویی ال جی شود ، خرابی موتور است ؛ زیرا این قطعه باعث می شود تا دیگ ماشین به سمت عقربه های ساعت و یا خلاف عقربه ها بچرخد و اگر به هر علتی با ایراد مواجه شود ، دیگر مخزن دستگاه به سمت چپ یا راست به گردش در نمی آید. برای تعمیر موتور لباسشویی ال جی با ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =