اشتراک گذاری

طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

گاهی اوقات ارورهایی که در ماشین لباسشویی ال جی رخ می‌دهد باعث می‌شود دستگاه نتواند آن عملکرد مناسب خودش را ارائه کند، یا آنکه به طور کلی جلوی کارکردن دستگاه را می‌گیرند. پیش از آنکه بخواهید لباسشویی خود را نزد یک تعمیرکار ببرید، احتمال دارد با ریست کردن آن مشکلات برطرف شود و وسیله مجدداً به کار بیافتد. اما طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی چگونه است.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

در صورتی که ماشین لباسشویی LG در چرخش با مشکل مواجه شود یا آنکه بخواهید پیش از آغاز شستشو یک لباس دیگر را به مخزن داخلی آن اضافه کنید، ساده‌ترین راه فشار دادن دکمه Power است. زمانی که ماشین لباسشویی خاموش شود، تنظیمات نیز ریست می‌شود و می‌توانید مجدداً با روشن کردن آن با تنظیمات جدید فرآیند شستشو را انجام دهید. اما اگر کدهای دو حرفی روی نمایشگر آن دیده شود، کار کمی پیچیده‌تر است و با یک خاموش و روشن کردن ساده مشکل حل نخواهد شد. اینجاست که ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی لازم است.

 

طریقه ریست کردن لباسشویی LG

برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی کافیست شما دکمه Power روی ماشین لباسشویی LG را بفشارید. سپس پریز آن را از برق بکشید و پنج دقیقه بعد از آنکه تمام جریان‌ها از آن خارج شد، مجدداً آن را به برق وصل کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید. پس از روشن شدن، در صورتی که ماشین لباسشویی شما کار نکند، کد اروری روی نمایشگر آن مشاهده خواهد شد که به شما می‌گوید مشکل از کجاست.

 

کدهای ارور در ماشین لباسشویی ال جی

پس از آنکه پنج دقیقه ماشین لباسشویی را از برق کشیدید و مجدداً آن را به برق زدید و دستگاه را راه اندازی کردید، یک کد دو حرفی روی صفحه کنترلی به نمایش درخواهد آمد. ماشین های لباسشویی ال جی دارای یک سیستم عیب یابی داخلی هستند که به شما کمک می‌کنند مشکل ماشین لباسشویی خود را بفهمید. به طور کلی 4 کد مختلف وجود دارد که هر کدام به یک مشکل خاص مربوط می‌شوند. این کدها DE ، OE ، LE و UE هستند که در ادامه با معنی آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

  • کد ارور DE

این ارور به درب ماشین لباسشویی مرتبط است. زمانی این کد روی صفحه به نمایش درمی‌آید که درب به خوبی قفل نشده باشد یا قادر به باز کردن آن نباشید. گاهی اوقات این مشکل در انتهای یک چرخه‌ی شستشو به وجود می‌آید. ممکن است بعد از انجام روشی که در بالا برای ریست کردن لباسشویی LG گفتیم، مشکل آن برطرف شود. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

  • کد ارور OE

کد ارور OE مربوط به سیستم تخلیه ماشین لباسشویی LG است. یک گرفتگی در شلنگ تخلیه یا قرارگیری ناصحیح آن می‌تواند باعث بروز این خطا شود. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه در فاصله‌ی 100 سانتی‌متری بالاتر از پایه دستگاه نباشد. از یک آچار و یک سطح برای تنظیم ارتفاع پایه‌ها استفاده کنید. سپس روش بالا برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی را امکان کنید. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

  • کد ارور LE

کد ارور LE مربوط به موتور ماشین لباسشویی ال جی است. گاهی اوقات موتور و کنترل پنل دستگاه با یکدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند و در نتیجه این پیغام خطا ظاهر می‌شود. برای حل این مشکل، سازنده توصیه می‌کند دستگاه را از برق جدا کنید و دکمه‌ی Start/Pause را 5 به مدت 5 ثانیه پیش از آنکه مجدداً برق را به پریز بزنید، نگه دارید تا این ارور برطرف شود. در غیر این صورت باید به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

  • کد ارور UE

و اما آخرین کد ارور، کد UE است که علت بروز آن، بیش از حد بودن لباس‌ها نسبت به ظرفیت دستگاه است. برطرف کردن این کد خطا نیازی به ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی ندارد. کافیست دکمه‌ی Start/Pause را نگه دارید و منتظر بمانید قفل درب ماشین لباسشویی شما باز شود. سپس کمی از لباس‌ها کم کنید و فرآیند شستشو را انجام دهید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =