اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • ماشین لباسشویی ناگهان در حین کار کردن خاموش شده و روشن نمی شود

ماشین لباسشویی ناگهان در حین کار کردن خاموش شده و روشن نمی شود

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار یکی از مهم ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر ماشین لباسشویی رخ دهد. با توجه به این که این دستگاه یکی از پرکاربردترین لوازم در خانه است، خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار موجب انجام نشدن کارهای روزانه کاربران شده و زحمت زیادی را برای آنها ایجاد خواهد کرد. خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی در حین کار مساله ای است که عموما در لباسشویی های کارکرده رخ می دهد، از همین رو کاربرانی که ماشین لباسشویی نو دارند نگرانی از این بابت نیز ندارند. 

در این مقاله به بررسی تمام جوانب خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین انجام فعالیت می پردازیم. در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما نیز در هنگام کار با ایراد مواجه شد می توانید با مراجعه به نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران جهت رفع ایراد اقدام نمایید. یکی از خدماتی که در این مرکز ارائه می شود سرویس در محل است که خیال کاربران را از بابت جا به جایی لوازم خانگی و آسیب های احتمالی وارد شده به آنها در حین جا به جایی راحت می کند.

ماشین لباسشویی ناگهان در حین کار کردن خاموش شده و روشن نمیشود

علل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

به طور کلی علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار در ماشین لباسشویی های مدل جدید ممکن است کمی متفاوت از مدل های قدیمی تر باشد. در این بخش سعی می کنیم که تمام مواردی که می توانند منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی در حین کار شوند را به صورت کامل توضیح دهیم و روش کلی رفع آن را نیز عنوان کنیم. البته توجه داشته باشید که رفع ایراد خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی امری تخصصی بوده و صرفا باید به دست افراد متخصص انجام گیرد. لذا اکیدا توصیه می کنیم در صورتی که تجربه کافی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ندارید از دستکاری دستگاه خودداری کنید.

نبود برق اولین علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

وقتی با خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار مواجه می شوید اولین موردی که باید بررسی کنید سلامت برق رسانی دستگاه است. بدین منظور ابتدا به سراغ پریز برق رفته و چک کنید که آیا برق در پریز جریان دارد یا خیر.

ایراد در دو شاخه برق دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که می تواند موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی شود ایراد در دوشاخه برق دستگاه است. اگرچه ممکن است تصور کنید که دو شاخه برق بخشی است که احتمال خراب شدن آن تقریبا مساوی صفر است، اما باید گفت که گاهی بر اثر گذشت زمان دوشاخه دچار آسیب شده و نمی تواند جریان برق را از پریز دریافت کرده و به دستگاه انتقال دهد. بنابراین در صورتی که متوجه شدید که دستگاه در حین کار خاموش می شود بهتر است پیش از هر اقدام دیگری از سالم بودن دو شاخه برق نیز اطمینان حاصل کنید.

خرابی فیوز یا پارازیت گیر ماشین لباسشویی LG

فیوز یا پارازیت گیر بخشی از ماشین لباسشویی است که از دستگاه در مقابل نوسانات برق محافظت می کند. شیوه کار این بخش به این صورت است که نوسانات را از بین برده و از وارد شدن آنها به دستگاه و آسیب رسیدن به بخش های حساس جلوگیری می کند. در صورتی که پارازیت گیر ماشین لباسشویی LG به هر دلیلی خراب شده باشد کاربر با مشکل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار مواجه می شود. تعمیر فیوز یا پارازیت گیر ماشین لباسشویی LG امری تخصصی بوده و باید به دست تکنسین های ماهر انجام شود.

اضافه بار عامل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

برای هر مدل ماشین لباسشویی یک ظرفیت اسمی در نظر گرفته شده است که بر روی کارتن آن و همچنین درون دفترچه نوشته شده است. این ظرفیت به معنی بیشترین میزان لباسی است که می توان برای شست و شو درون ماشین قرار داد بدون این که به موتور و درام دستگاه فشار وارد شود. از همین رو در صورتی که لباس های داخل دستگاه بیشتر از ظرفیت ماشین باشد برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به ماشین در اثر اضافه بار، دستگاه خود به خود خاموش می شود. بنابراین در صورتی که متوجه خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار شدید بهتر است یک مرتبه دیگر به لباس های درون ماشین لباسشویی نگاهی بیندازید و در صورت اضافه بار، لباس های اضافی را خارج کنید.

وارد شدن بیش از حد آب به درون مخزن دستگاه

در ماشین های لباسشویی بخشی تعبیه شده که ورود آب به داخل مخزن دستگاه را کنترل کرده و از ورود آب اضافی جلوگیری می کند. یکی از دلایلی که می تواند منجر به خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار شود ورود آب بیش از اندازه به مخزن است. اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی خاموش شده و آب وارد شده به آن از حد معمول بیشتر است احتمالا شیر برقی ، هیدروسنسور یا برد الکترونیکی آسیب دیده و باید در اولین فرصت نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. در چنین مواردی بهتر است پیش از رسیدن تعمیرکار لباس های درون لباسشویی را خارج کنید. برای این کار ابتدا باید به صورت دستی و با استفاده از پمپ تخلیه آب دستگاه را خارج کرده و صبر کنید تا تکنسین تعمیرات بقیه مراحل تعمیر ماشین لباسشویی LG را انجام دهد.

آسیب دیدگی برد الکترونیکی

یکی از دیگر مواردی که می تواند منجر به خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار شود خرابی برد الکترونیک دستگاه است. برد الکترونیک از بخش های مختلفی تشکیل شده است که ایراد در هر یک از آنها موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی می شود. در اکثر موارد برد ماشین لباسشویی قابل تعمیر شدن است مگر اینکه آسیب وارد شده مربوط به آی سی ها باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله تعمیر برد لباسشویی ال جی را مطالعه فرمایید.

خاموش شدن ناگهانی لباسشویی های قدیمی

تایمرهای مکانیکی بخشی است که در ماشین لباسشویی های قدیمی وجود داشته و در مدل های جدیدتر با قطعات دیگر تعویض شده است. تایمرهای مکانیکی از چرخ دنده های مکانیکی تشکیل شده که در اثر مرور زمان ممکن است هرز شده و در نتیجه تایمر خراب شود. خرابی های به وجود آمده در تایمرهای مکانیکی نیز یکی دیگر از علل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار هستند و باید توسط تکنسین های مجرب مورد بازرسی و عیب یابی قرار گیرند.

3/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =