اشتراک گذاری

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی یا دیگر برندها یکی از معضلات راجی است که خیلی از کاربران این وسیله با آن رو به رو می شوند. اما سوالی که در چنین شرایطی ممکن است هر کاربری از خود بپرسد این است که علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد.

باید بدانید ، تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی می تواند در اثر دلایل مختلفی مانند کثیفی فیلتر ، ایراد داشتن دریچه هوا به وجود آید و  بهتر است که کاربر با همه ی این دلایل آشنایی کامل داشته باشد تا هنگام بروز چنین مشکلی دچار سردرگمی نشده و با آگاهی ، بتواند برای رفع خرابی وسیله خود اقدام کند. یکی از خدمات ما تعمیر ظرفشویی ال جی در منزل است که تنها با یک تماس می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

بررسی دلایل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی

 • کثیف شدن فیلتر

یکی از دلایل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی ، کثیف شدن فیلتر آن است. فیلتر ماشین ظرفشویی قطعه ای است که ذرات ،  بقایای بزرگ و مواد غذایی را جدا کرده و با این کار از انسداد لوله تخلیه جلوگیری می کند. برای اطمینان از تخلیه مناسب و جلوگیری از گرفتگی سیستم تخلیه بهتر است فیلتر ماشین ظرفشویی خود را به طور منظم تمیز کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا ظرفشویی ال جی خشک نمی کند؟

 • برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی LG باید مطابق مراحل زیر پیش بروید:
 • ابتدا قفسه کف ماشین را بردارید.
 • فیلتر را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • حال برای برداشتن هر کدام از فیلترهای استوانه ای یا مش (Mesh) ، کافیست آن را بلند کنید.
 • در این مرحله فیلترها را به صورت جداگانه و زیر آب گرم شسته و آنها را با یک برس ، به آرامی تمیز کنید.
 • اکنون فیلترها را در سرجای خود قرار داده و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در سرجای خود قفل شوند.
 • در آخر نیز قفسه کف ماشین ظرف شویی را سرجای خود قرار دهید.
 • خراب شدن پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه نیز یکی دیگر از مواردیست که می تواند باعث خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی یا دیگر برندها شود. این قطعه به کمک پروانه آب را از شلنگ تخلیه به بیرون منتقل می کند ؛ حال اگر به هر علتی این مکانیزم دچار مشکل شود آب به درستی از ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود.

در چنین شرایطی معمولا تکنسین های ماهر در این زمینه به کمک مولتی متر ، پمپ دستگاه را عیب یابی می کنند و اگر تشخیص دهند که پمپ خراب شده است باید آن را تعویض کنند زیرا معمولا در صورت خرابی ، این قطعه دیگر قابل تعمیر نیست.

 • مسدود شدن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه ، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را به دریچه یا دریچه های خالی شدن فاضلاب متصل می کند. اگر شلنگ به هر دلیلی دچار گرفتگی یا پیچ خوردگی شود ، نمی تواند عمل تخلیه آب را به درستی انجام دهد ، در این صورت شما شاهد خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی LG خود خواهید بود.

بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی باید همیشه اطمینان حاصل کنید که شلنگ دور از اجسامی قرار دارد که ممکن است به آن فشار وارد کنند و یا باعث پیچ خوردگی یا تاب خوردگی در آن شوند. در هر صورت اگر مسدودی شلنگ ، علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی شما بود برای رفع این مشکل باید به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا ماشین ظرفشویی را به طور کامل از برق جدا کنید.
 • پنل جلویی کف دستگاه را بردارید.
 • حال شلنگ را از پمپ تخلیه جدا کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه گرفتگی در دو طرف شلنگ ، آن را به وسیله یک سیم صاف و با دقت رفع کنید. توجه داشته باشید که اگر گرفتگی به دلیل هوا یا در محل اتصال شلنگ به دریچه ایجاد شده ، باید شلنگ را از همان نقطه جدا کرده و گرفتگی را رفع کنید.
 • اگر به هر علتی شلنگ خراب شده و یا نمی توانید به گرفتگی داخل آن دسترسی داشته باشید ، بهتر است برای تعویض شلنگ به مراکز معتبر مراجعه کنید.
 • بروز مشکل در دریچه هوا و فاضلاب

گاهی ممکن است علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی شما ناشی از مسائل بیرونی مانند: بروز نقص در سیستم فاضلاب یا گرفتگی دریچه هوا باشد. اگر شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی شما با لوله فاضلاب ظرفشویی مشترک است و یا مستقیما به دریچه فاضلاب مجزایی متصل است ، باید حتما از عدم گرفتگی دریچه یا لوله فاضلاب اطمینان حاصل کنید.

اگر عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی ناشی از انسداد لوله فاضلاب یا سینک ظرفشویی باشد ، به احتمال زیاد شما شاهد بالا آمدن آب از سینک ظرفشویی یا دریچه فاضلاب خواهید بود؛ و برای حل این مشکل باید گرفتگی لوله فاضلاب مربوطه را برطرف کنید.

این مقاله برای شما مفید است : علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

همچنین اگر علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی  بروز مشکل در دریچه هوا باشد ، برای رفع آن کافیست پوشش دریچه را برداشته و دریچه را با یک برس زبر و محکم یا یک حوله تمیز کنید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی بهتر است دریچه هوا را مرتبا و در بازه های زمانی مشخصی ، تمیز کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هجده =