اشتراک گذاری

تلویزیون پلاسمای ال جی

تلویزیون پلاسمای ال جی همواره جزء لاینفک محصولات این کمپانی کره ای بوده است. این تجهیزات جهت نمایش تصاویر از سلول ‌هایی که دربردارنده گاز یونیزه شده یا پلاسما هستند، استفاده می ‌کنند. نرخ مناسب در کنار کیفیت مطلوب تصاویر باعث شده که دستگاه های پلاسما فروش خوبی داشته باشند و سود فراوانی را نصیب کمپانی ال جی کنند.

به همین دلیل این شرکت همواره می کوشد تا آپشن های جدیدی را به محصولات خود بیفزاید تا از این طریق رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید.‌ در ادامه مطالبی را درباره ساختار و ویژگی های تلویزیون پلاسمای LG و نحوه تعمیر تلویزیون ال جی بیان خواهیم‌ کرد.

تلویزیون پلاسمای ال جی

آشنایی با تلویزیون پلاسمای ال جی و مزایای آن

یکی از برندهای مطرحی که در زمینه تولید انواع لوازم برقی از جمله تلویزیون پلاسما حرفی برای گفتن دارد، ال جی است. ساختار تلویزیون پلاسمای ال جی به نحوی طراحی شده که درون سلول های آن با گاز نئون و زنون پر شده، پس پنل این دستگاه دارای ساختار گازی است. پلاسماهای برند ال جی مزایای بسیار زیادی دارند که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

کیفیت مطلوب تصاویر

نمایشگر تلویزیون های پلاسما از نرخ به روز رسانی یا رفرش ریت بالایی بهره می برند، به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. رفرش ریت خوب این محصولات باعث شده که بسیاری از افراد تلویزیون‌ های پلاسمای ال جی را به انواع ال ای دی و ال سی دی ترجیح دهند.

طول عمر زیاد

یکی از نقاط قوت تلویزیون های پلاسما این است که عمر مفید زیادتری نسبت به مدل های LED دارند، به طوری که طول عمر آن ها به شصت هزار ساعت الی صد هزار ساعت می رسد. لذا این تجهیزات تا سال های طولانی شما را از خرید تلویزیون جدید بی نیاز می کنند. البته طول عمر دستگاه تا حد زیادی به نحوه استفاده کاربر و نگهداری درست از آن بستگی دارد.

معایب تلویزیون های برند ال جی

تلویزیون پلاسمای ال جی در کنار محاسن بی شمار معایبی نیز دارد که نباید از آن ها غافل شوید. مهم ترین نقاط ضعف این محصولات عبارتند از:

  • نمایشگر تلویزیون های پلاسما از رزولوشن‌ بیشتر از 1080 پیکسل پشتیبانی نمی کنند.
  • پنل های پلاسما ضخامت زیادی دارند.
  • وزن این نمایشگرها بالا است و به سختی جابجا می شوند.
  • تلویزیون های پلاسما برق زیادی مصرف می کنند.
  • چنانچه تصویری به مدت طولانی روی نمایشگر بماند، دچار سوختگی شده و هاله ای روی صفحه نمایش باقی می ماند.

نحوه تعمیر  تلویزیون پلاسمای ال جی

تلویزیون پلاسمای ال جی نیز مانند هر وسیله الکتریکی دیگری دچار نواقصی همچون عدم وجود صدا یا تصویر و بسیاری ایرادات دیگر می شوند. در این حالت بهترین کار این است که با نمایندگی ال جی تماس بگیرید و دستگاه خود را برای تعمیر در اختیار کارشناسان با تجربه آن ها قرار دهید. از جمله رایج ترین خرابی هایی که برای تلویزیون پلاسمای ال جی پیش می آید، موارد زیر هستند:

تعمیر تلویزیون پلاسمای ال جی

رفع ایرادات ذکر شده نیاز به مهارت و دانش بالایی دارد، به همین دلیل تنها تکنسین های حاذق از عهده رفع آن برمی آیند. کارشناسان نمایندگی مجاز ال جی به خاطر دارا بودن سال ها تجربه در کنار دانش تخصصی فراوان، به خوبی می توانند انواع خرابی های نرم ‌افزاری و آسیب های سخت افزاری همچون خرابی خازن، پنل، پیکسل سوختگی و… را شناسایی کرده و برطرف کنند.

هزینه تعمیر تلویزیون پلاسمای LG

نرخ تعمیر تلویزیون پلاسمای LG به مولفه های مختلفی بستگی دارد و نمی توان مقدار مشخصی را برای آن ذکر کرد. برای مثال نوع قطعه خراب و شدت صدماتی که به آن وارد شده، تاثیر بسیار زیادی در هزینه نهایی دارند.

همچنین ممکن است که یک قطعه قابل تعمیر نباشد و کارشناس مربوطه مجبور به تعویض آن شود که این موضوع نیز هزینه تعمیرات را افزایش می دهد. از این رو تیم کارشناسی نمایندگی ال جی نخست دستگاه را عیب یابی کرده و پس از برآورد میزان آسیب ها هزینه نهایی تعمیر را به شما اعلام خواهند کرد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =