اشتراک گذاری

علت اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی

اکثر کاربران گمان می کنند که یخچال فریزرها جزو لوازمی هستند که باید به صورت یکسره و بدون هیچ وقفه ای کار کنند. در صورتی که باید بدانید این تصور عمومی غلط بوده و یخچال فریزرها نیز در طول شبانه روز مدتی کار نمی کنند که به این فرایند در آنها ” اتومات کردن ” می گویند ؛ و این نوع عملکرد در همه یخچال ها از جمله یخچال فریزر ال جی ، یکسان است. ادامه مقاله اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی را از دست ندهید.

اما گاهی وجود برخی مشکلات مانند: کم شدن گاز یخچال فریزر ، خرابی تایمر دیفراست و معیوب بودن ترموستات باعث اتومات کار نکردن یخچال فریزر LG یا دیگر برندها ، می شوند. بنابراین کاربران باید با تمامی دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر ال جی آشنایی داشته باشند تا در صورت بروز این مشکل بتوانند آن را به موقع برطرف کنند.

اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی

دلایل اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی

 • آلودگی کویل ها

لوله های کندانسور یا کویل های یخچال جزو اصلی ترین بخش هایی هستند که وظیفه خنک سازی یخچال را بر عهده دارند ؛ بنابراین باید به صورت مداوم کار کنند. خنک شدن این بخش مستلزم گردش هوا در اطراف لوله ها است یعنی یخچال فریزر ال جی یا دیگر برندها برای خنک شدن لوله های کندانسور خود ، به گردش هوای مناسب نیاز دارند.

حال اگر به هر دلیلی روی کویل ها یا لوله های کندانسور یخچال گرد و خاک و آلودگی جمع شود ، گاز مبدل داخل آنها خنک نمی کند و در نتیجه چرخه تبرید در دستگاه مختل می شود ؛ با بروز اختلال در چرخه تبرید، داخل یخچال خنک نمی شود و همین امر می تواند باعث اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی شود. برای رفع این مشکل میتوانید به مرکز تعمیر یخچال ال جی مراجعه کنید.

این مقاله نکات جدیدی را شرح میدهد : علائم خالی شدن گاز یخچال

 • کم شدن گاز یخچال

یکی دیگر از دلایل اتومات کار نکردن یخچال فریزر LG ، کم شدن گاز داخل آن است. موتور یخچال فریزر های ال جی و برندهای دیگر با استفاده از گاز فریون می توانند دمای داخلی دستگاه را کاهش دهند ؛ حال اگر به هر دلیلی سطح گاز فریون داخل یخچال فریزر کاهش یابد و یا این گاز به بیرون نشت پیدا کند ، به عملکرد موتور آسیب وارد شده و در نتیجه داخل دستگاه خنک نمی شود.

حال برای رفع مشکل فوق و خنک نگه داشتن فضای داخلی یخچال فریزر ، موتور دستگاه باید بیشتر کار کرده و همین امر می تواند علت اتومات نکردن یخچال فریزر ال جی شود.

 • خراب شدن تایمر دیفراست

سومین دلیل اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی ، خراب شدن تایمر دیفراست آن است. تایمر دیفراست یک قطعه الکترونیکی یا مکانیکی بوده که چرخه یخ زدایی را در یخچال ها ، استارت می زند. حال اگر به هر علتی این بخش درست عمل نکند ، هیتر دیفراست نیز از کار می افتد ؛ در نتیجه برفک ها و یخ های تشکیل شده در یخچال فریزر ، آب نمی شوند.

در چنین شرایطی ، یخ های تشکیل شده مانع از گردش هوای مناسب داخل یخچال می شوند و اجازه خاموش شدن یا توقف عملکرد را به دستگاه نمی دهند ؛ در نتیجه یخچال فریزر ال جی اتومات نکرده و یکسره کار می کند.

 • خراب شدن هیتر دیفراست

همانطور که در بالا هم گفته شد ، موارد مختلفی مانند خرابی تایمر دیفراست می توانند باعث خرابی هیتر دیفراست شوند. در اثر خرابی هیتر ، لوله های اوپراتور یخ می زنند. تجمع یخ و برفک روی لوله ها نیز باعث می شوند تا یخچال به طور دائم کار کند. بنابراین بهتر است برای اینکه بدانید چرا یخچال فریزر ال جی به صورت یکسره کار می کند؟ ، همیشه هیتر و تایمر دیفراست دستگاه را بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

 • ایراد داشتن ترموستات

یکی از مهم ترین دلایل اتومات کار نکردن و یکسره کار کردن یخچال فریزر LG ، ایراد داشتن ترموستات است. ترموستات با تشخیص سرد بودن لوله ها فعال می شود و برای ذوب کردن برفک ها و یخ های روی لوله ها به هیتر فرمان می دهد ؛ اگر این قطعه درست عمل نکند ، یخ ها و برفک های روی لوله های یخچال نیز ذوب نمی شوند و گردش هوا در اطراف لوله ها نیز مختل می شود.

بنابراین یخچال برای جبران مشکل پیش آمده و ذوب کردن برفک ها به صورت مداوم کار می کند که در این شرایط، اصطلاحا می گویند یخچال فریزر” اتومات نمی کند”.

 • خراب شدن موتور یخچال فریزر

موتور یخچال فریزر ال جی یا بقیه برندها ، وظیفه تامین سرمای دستگاه را برعهده دارد ؛ بنابراین اگر مشکلی در عملکرد موتور یخچال به وجود آید ، سرمای مورد نیاز برای فضای داخلی آن تامین نمی شود. در چنین شرایطی فرمان خاموش شدن موتور از سوی ترموستات یا برد الکترونیکی صادر نشده و از این رو موتور یخچال به صورت یکسره کار می کند تا دمای داخلی آن را کاهش دهد.

 • خراب شدن برد الکترونیکی یخچال

یکی دیگر از مواردی که می تواند در علت اتومات کار نکردن یخچال فریزر LG نقش داشته باشد ، خرابی برد الکترونیک دستگاه است. وظیفه برد الکترونیک این است که دمای داخلی یخچال فریزر را بررسی کرده و طبق آن به موتور دستگاه فرمان خاموش یا روشن شدن ، بدهد ؛ بنابراین درست کار نکردن برد الکترونیک باعث می شود تا فرمان برای موتور یخچال صادر نگردد ؛ دراین شرایط یخچال فریزر ال جی به صورت یکسره کار می کند.

این مقاله حتما به کارت میاد : نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

دیگر دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر ال جی

از جمله دلایل دیگری که باعث اتومات کار نکردن یخچال فریزر ال جی می شوند ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باز ماندن درب یخچال فریزر
 • خراب شدن لاستیک دور درب
 • گرمای بیش از حد محیط و یا قرار دادن یخچال فریزر ال جی در معرض نور مستقیم خورشید.
 • تنظیمات نامناسب دمای دستگاه
 • باز و بسته کردن متعدد درب یخچال فریزر ال جی
 • قرار دادن مواد غذایی بسیار داغ در داخل یخچال
به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =