اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی

پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی

معمولا در همه تلویزیون ها از جمله تلویزیون ال جی زمانی که مشکلی در دستگاه بروز می کند ، این مشکل به صورت یک خطا یا پیام روی صفحه نمایش داده می شود. برخی از این پیام ها را کاربران به راحتی می شناسند اما برخی دیگر مانند پیغام برنامه ریزی نشده not programmed هستند که ممکن است خیلی از کاربران با آن آشنایی نداشته باشند.

پیغام برنامه ریزی نشده not programmed

چطور پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی را برطرف کنیم ؟

اما سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کند این است که ” چطور پیغام برنامه not programmed  در تلویزیون ال جی را برطرف کنیم؟” در پاسخ به این سوال باید ابتدا گفت که این خطا نیز مانند دیگر پیام های خطا در تلویزیون ال جی دلیل مشخصی دارد که با بررسی و رفع این دلیل می توانید پیغام برنامه ریزی نشده not programmed را برطرف کنید.

این پیغام مانند دیگر خطاهایی که در تلویزیون ال جی نمایش داده می شود مربوط به خرابی سخت افزاری یا نرم افزاری نبوده و فقط مربوط به کانال یابی نادرست در تلویزیون است. که به طور کلی سه روش برای برطرف کردن پیغام not programmed  در تلویزیون ال جی وجود دارد و ما در ادامه مقاله این سه روش را برای شما توضیح می دهیم.

روش های برطرف کردن پیغام not programmed در تلویزیون ال جی

  • کانال یابی دستی

یکی از روش های برطرف کردن پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی کانال یابی دستی است. برای انجام این کار از روی ریموت تلویزیون خود گزینه منو یا تنظیمات را انتخاب کرده و وارد قسمت یا لیست کانال ها شوید. حال ابتدا گزینه کانال یابی دستی و سپس گزینه تلویزیون دیجیتال را انتخاب کنید. اکنون کد مربوط به هر کانال را در بخش UHFCH وارد کنید و بعد از این کار با انتخاب گزینه “افزودم کانال” یا “به روز رسانی کانال ها” کانال های ایجاد شده را به لیست کانال های موجود منقل کنید. در نهایت با انجام این کار خواهید دید که پیغام not programmed در تلویزیون ال جی شما برطرف می شود.

  • کانال یابی خودکار

روش بعدی که می توان در پاسخ به سوال ” چطور پیغام برنامه ریزی نشده not programmed  در تلویزیون ال جی را برطرف کنیم؟” به آن اشاره کرد ، کانال یابی خودکار است. در این روش همانطور که از نام آن هم مشخص است دیگر نیازی نیست که کد کانال ها را به صورت دستی و تک تک وارد کنید و خود دستگاه این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

برای استفاده از این روش نیز باید ابتدا با استفاده از ریموت تلویزیون وارد منوی اسمارت و بخش تنظیمات کانال شوید و گزینه کانال یابی خودکار یا Auto Tuning را انتخاب کنید. حال با زدن گزینه استارت پروسه کانال یابی به صورت خودکار آغاز شده و پس از اتمام این پروسه کافیست که گزینه Done را انتخاب کرده و از منوی کانال یابی خودکار خارج شوید.

این مقاله را از دست ندهید : علت شطرنجی شدن تصویر تلویزیون ال جی

  • ریست فکتوری کردن تلویزیون

اگر روش های ذکر شده در بالا برای برطرف کردن پیغام not programmed در تلویزیون ال جی به شما کمکی نکرد باید به سراغ ریست فکتوری کردن دستگاه خود بروید. در این حالت تلویزیون شما به حالت تنظیمات کارخانه برگشته و تمامی اطلاعات و تنظیمات از روی آن پاک می شود و شما باید مجدد تنظیمات مربوطه را در دستگاه خود اعمال کنید.

نکته: گاهی ممکن است دلیل ایجاد پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی شما مربوط به عدم سیگنال دهی باشد و شما باید در این حالت بررسی کنید که مشکل از آنتن بوده یا خود تلویزیون و آیا با تنظیم مجدد آنتن پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی شما برطرف می شود یا خیر.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =