اشتراک گذاری

تعمیر HDMI تلویزیون ال جی

تعمیر HDMI تلویزیون ال جی اولین اقدامی است که در صورت کار نکردن HDMI تلویزیون ال جی به ذهن کاربران می رسد. HDMI یکی از اصلی ترین راه های اتصال تلویزیون به لپ تاپ یا دیگر دستگاه های جانبی است و از همین رو در صورت خرابی باید نسبت به تعمیر HDMI تلویزیون ال جی اقدام کرد. خرابی HDMI تلویزیون ال جی می تواند منجر به درجات متفاوتی از اختلال در انتقال صدا و تصویر بین دو دستگاه شود به طوری که در برخی موارد تنها کیفیت صدا و تصویر کاهش پیدا می کند اما در مواردی نیز ممکن است انتقال صدا و تصویر به طور کلی مختل شود. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز اصلی است که علاوه بر ارائه خدمات مربوط به تعمیر HDMI  تلویزیون، موارد تعمیراتی دیگر مربوط به تلویزیون های ال جی را نیز در بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد. در ادامه به بررسی بیشتر نشانه های از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی و همچنین راهکارهای ابتدایی برای تعمیر آن می پردازیم.

تعمیر HDMI تلویزیون ال جی-min

عیب یابی و تعمیر HDMI تلویزیون ال جی

پیش از هرگونه اقدام جهت مراجعه به مراکز خدمات جهت تعمیر HDMI تلویزیون ال جی لازم است ابتدا بررسی کنید که اختلال به وجود آمده ناشی از خرابی HDMI تلویزیون ال جی بوده و به دلیل ایراد در دستگاه های جانبی یا دیگر موارد نیست. برای این کار ابتدا لازم است بررسی های جانبی با دقت صورت گیرد. برای عیب یابی جهت پیدا کردن منشا از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی لازم است موارد زیر را به دقت اجرا کنید:

این مقاله نکات جدیدی را شرح می دهد : آموزش کانال یابی در تلویزیون های ال جی

بررسی اتصالات کابل HDMI تلویزیون ال جی

اولین مرحله در عیب یابی و تعمیر HDMI تلویزیون ال جی این است که اتصالات این کابل به صورت کامل بررسی شود. در بسیاری موارد کار نکردن HDMI تلویزیون ال جی ناشی از ایراد در کابل و اتصالات آن بوده و ارتباطی به پورت مورد نظر ندارد. از این رو ابتدا بهتر است اطمینان حاصل کنید که اتصال کابل به هر دو دستگاه به درستی برقرار است. برای جلوگیری از جدا شدن کابل از دستگاه ها می توانید از کابل های قفل شونده استفاده کنید. این کابل های اتصالات محکم تری دارند و جدا شدن آن ها از دستگاه اصلی به ندرت رخ می دهد. پس از آن لازم است بدنه کابل را به صورت کامل بررسی کنید. در صورت وجود هرگونه پارگی، شکستگی یا زدگی در کابل لازم است یک کابل جدید تهیه کنید. توجه کنید که کابل خریداری شده اصل بوده و کیفیت بالایی داشته باشد زیرا در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت طبیعتا کیفیت صدا و تصویر انتقالی نیز در همان ابتدای کار پایین خواهد بود.

بررسی سلامت کابل HDMI

پیشتر اشاره شد که یکی از دلایل خرابی HDMI تلویزیون ال جی می تواند مربوط به کابل HDMI و اتصالات آن باشد. موارد مربوط به اتصالات کابل در بخش قبلی توضیح داده شد. در این بخش به بررسی موارد مربوط به کابل می پردازیم. بدین منظور پیشنهاد می شود که در صورتی که کابل دیگری در منزل دارید آن کابل را نیز بر روی تلویزیون امتحان کنید و در غیر این صورت کابل مورد نظر را بر روی دیگر دستگاه ها امتحان کنید. برعکس کردن ابتدا و انتهای کابل نیز در مواردی می تواند برای رفع کار نکردن HDMI تلویزیون ال جی مفید واقع شود. در صورتی که تلویزیون شما با کابل های HDMI دیگر نیز ایراد دارد لازم است جهت تعمیر HDMI تلویزیون ال جی اقدام نمایید.

بررسی سلامت کابل HDMI-min

بررسی تنظیمات HDMI

یکی از دلایل دیگری که می تواند موجب از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی شود به هم خوردن تنظیمات مربوط به HDMI در تلویزیون است. بنابراین لازم است پیش از اقدام جهت تعمیر HDMI تلویزیون ال جی ابتدا به بخش تنظیمات تلویزیون ال جی خود رفته و در قسمت مربوط به تنظیمات ورودی تصویر یا همان display entries گزینه مربوط به اتصال HDMI را بیابید. پس از آن لازم است تنظیمات را به صورت کامل بررسی کنید و در صورت هرگونه ناهماهنگی تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایید.

راهکارهای ابتدایی رفع از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی

در این بخش قصد داریم به ارائه راهکارهایی ساده بپردازیم که پیش از مراجعه به مراکز خدمات می تواند منجر به رفع مشکل کار نکردن HDMI تلویزیون ال جی شده و شما را از تعمیر HDMI تلویزیون ال جی بی نیاز کند.

ریست کردن دستگاه

یکی از روش های ساده در رفع خرابی HDMI تلویزیون ال جی ری استارت ساده تلویزیون است. برای این منظور کافی است پس از خاموش کردن تلویزیون کابل آن را از برق جدا کرده و پس از چند دقیقه مجددا آن را به برق وصل کنید. حال تلویزیون را روشن کرده و عملکرد HDMI را بررسی کنید. ناگفته نماند که این روش بیشتر در زمان هایی موثر است که پیغام no signal پس از اتصال دستگاه جانبی با کابل HDMI بر روی صفحه نمایش دستگاه به نمایش در می آید.

تغییر ترتیب روشن کردن دستگاه ها

راهکار ساده بعدی این است که ترتیب روشن کردن دستگاه ها را معکوس نمایید. هر فردی عموما روشن کردن دستگاه ها را به یک ترتیب مشخص انجام می دهد، بنابراین برای رفع از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی بهتر است این ترتیب را برعکس کنید. به عنوان مثال در صورتی که همیشه ابتدا به روشن کردن تلویزیون می پردازین این بار به صورت برعکس عمل کرده و اول دستگاه جانبی را روشن نمایید.

انتخاب ورودی صحیح

در بسیاری تلویزیون های نسل جدید تعداد ورودی های HDMI بیش از یک عدد است. بنابراین در صورتی که شما ورودی اشتباهی را انتخاب کرده باشید شاهد خراب شدن HDMI تلویزیون شده و حتی ممکن است جهت تعمیر HDMI تلویزیون ال جی خود اقدام نمایید. بنابراین پیش از اقدامات ثانویه جهت رفع خرابی HDMI تلویزیون ال جی لازم است ابتدا ورودی های مختلف را چک کنید و از درست بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.

تغییر تنظیمات رزولوشن

در صورتی تنظیمات مربوط به رزولوشن در دستگاه های جانبی با تلویزیون ال جی تطابق نداشته باشد عملکرد HDMI با ایراد مواجه شده و احتمال از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی را به ذهن کاربر می اندازد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی توصیه می شود که تنظیمات رزولوشن را در حالت اتوماتیک یا auto قرار دهید.

آپدیت سیستم عامل

در پاره ای از موارد کار نکردن HDMI تلویزیون ال جی می تواند با یک به روز رسانی ساده حل شود و دیگر نیازی به تعمیر HDMI تلویزیون ال جی نباشد. به روز رسانی موجب برطرف شدن باگ های نرم افزاری شده و عملکرد کلی دستگاه را بهبود می بخشد. به همین منظور برای رفع خرابی HDMI تلویزیون ال جی بهتر است در صورت به روز نبودن سیستم عامل تلویزیون، نسبت به آپدیت آن اقدام نمایید.

ریست فکتوری دستگاه

ریست فکتوری یکی از مواردی است که می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از اختلالات نرم افزاری را برطرف کند. از همین رو یکی از مواردی که برای تعمیر HDMI تلویزیون ال جی پیشنهاد می شود ریست فکتوری تلویزیون ال جی است. توجه داشته باشید که با ریست فکتوری تمامی تنظیمات مربوط به کانال ها و برنامه ها به زمان کارخانه باز می گردد و باید مجددا نسبت به تنظیم آن ها اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه کانال یابی می توانید به مقاله های صفر تا صد آموزش کانال یابی در تلویزیون های ال جی و مرتب کردن کانال های تلویزیون ال جی مراجعه نمایید. بنابراین توصیه می شود در صورتی که با راهکارهای گفته شده در بالا ایراد از کار افتادن HDMI تلویزیون ال جی شما برطرف نشد جهت تعمیرات پیشرفته تر و سخت افزاری یا تعویض پورت HDMI به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

1/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =