اشتراک گذاری

پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی، دلایل و راهکارها

در تلویزیون های ال جی بخشی تحت عنوان حافظه وجود دارد که تنظیمات نور، صدا و کانال ها را در خود ذخیره می کند و بدین ترتیب بعد از هر بار روشن کردن تلویزیون این تنظیمات به همان صورتی خواهند بود که قبل از خاموش کردن تلویزیون تنظیم شده بودند. برخی مواقع اما پیش می آید که بعد از روشن کردن تلویزیون تمام تنظیمات آن حذف شده و شما باید دوباره آن ها را تنظیم کنید.

در این گونه موارد می توانید به مقاله صفر تا صد آموزش کانال یابی در تلویزیون های ال جی مراجعه کنید. اما اگر این اتفاق بعد از هر بار روشن کردن تلویویون رخ می دهد نشان از مشکلات اساسی در تلویزیون دارد که باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. مشکل پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی ایرادی شایع در تلویزیون های LG است که ناشی از خراب شدن قطعات درون دستگاه بوده و باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن ها اقدام کرد. در این مقاله به بررسی علل ایجاد مشکل پاک شدن تنظیمات تلویزیون ال جی و راه های تعمیر آن می پردازیم.

پاک شدن حافظه تلوزیون ال جی ، دلایل و راهکار ها

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : آموزش تمیز کردن تلویزیون ال جی

پاک شدن حافظه تلویزیون LG به چه معناست؟

شاید عبارت حافظه تلویزیون برای شما هم کمی عجیب به نظر برسد. اما خوب است بدانید که تلویزیون های مورد استفاده ما نیز دارای حافظه هستند. برای توضیح بهتر این موضوع تلویزیون منزل خود را در نظر بگیرید. حتما متوجه شده اید که هر بار که تلویزیون خود را روشن می کنید کانال ها همان ترتیب همیشگی را دارند، تنظیمات نور مانند قبل است و حتی صدای تلویزیون نیز همان میزانی است که قبل از خاموش کردن بوده. 

این موضوع به حافظه تلویزیون برمی گردد و تمامی این تنظیمات در حافظه تلویزیون ذخیره می شوند؛ به همین علت نیازی نیست پس از هر بار روشن کردن تلویزیون نور و صدا و کانال های آن را از اول تنظیم کنید. در برخی موارد اما ممکن است به دلیل برخی مشکلات حافظه تلویزیون پاک شود.

در صورت پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی تمامی تنظیمات حذف شده و بعد از هر بار روشن کردن شما باید دوباره به تنظیم نور، صدا و کانال ها بپردازید. اما این مشکل ناشی از چیست؟ در ادامه این مقاله با علل پاک شدن حافظه تلویزیون LG آشنا می شویم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

علل پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی

مشکل پاک شدن حافظه تلویزیون LG یکی از عیب های شایع تلویزیون  ال جی است که عموما به دلیل مشکلات سخت افزاری پیش می آید و با تعویض و تعمیر قطعات آسیب دیده مشکل برطرف می شود، بنابراین مشکلات نرم افزاری تاثیری در پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی ندارند. 

یکی از علت های اصلی پاک شدن تنظیمات تلویزیون ال جی خراب شدن مین برد آن است. در برخی مواقع نیز این مشکل ناشی از خراب شدن آی سی حافظه تلویزیون است. اگر مشکل پاک شدن تنظیمات تلویزیون ناشی از خرابی مین برد باشد باید نسبت به تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون ال جی اقدام نمایید. 

در مورد خرابی آی سی حافظه اما در بیشتر مواقع با تعویض آن باید نسبت به برطرف کردن مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون اقدام کرد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت برفکی شدن تلویزیون ال جی

چگونه مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون LG را برطرف کنیم؟

 

این مشکل ایرادی تخصصی بوده و شما در منزل قادر به برطرف کردن آن نخواهید بود. بروز مشکل پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی نشان دهنده خرابی سخت افزاری دستگاه بوده و باید برای تعویض یا تعمیر قطعات آن را نزد مراکز معتبر و تکنسین های خبره ببرید. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران نمایندگی معتبر برند LG بوده و آماده هرگونه خدمات رسانی در زمینه تعمیر تلویوزیون های ال جی اعم از تعمیر برد اینورتر تلویزیون ال جی، تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی، تعمیر برد تیکان تلویزیون ال جی و دیگر خدمات به همشهریان عزیز هستند.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *