اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر جاروبرقی ال جی

تعمیر جارو برقی ال جی را به کجا بسپاریم ؟ همان طور که حتما شنیده اید و اطلاع دارید برند ال جی یکی از نام آشناترین برندها در تولید لوازم خانگی است که سال های زیادی در این عرصه با دیگر شرکت ها رقابت می کند. یکی از تولیدات این برند جاروبرقی LG است که یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین جاروبرقی های موجود در بازار است. تکنولوژی به کار رفته در جاروبرقی های این برند .

کیفیت بالای قطعات موجب شده که این جاروبرقی محبوبیت بسیاری در بین کاربران داشته باشد. فارغ از اینکه محصولات هر برند چه کیفیتی دارند، یکی از مشغولیت های ذهنی هر خریداری اما  مساله تعمیرات آن است و تعمیر جاروبرقی ال جی نیز یکی از دل مشغولی های تمامی خریداران است. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون خرابی ها و تعمیر جاروبرقی LG می پردازیم.

[us_separator][us_image image=”4465″ size=”full” align=”center”][us_separator]

خدمات تعمیر جاروبرقی ال جی

تعمیر و تعویض موتور، تعویض لوله ها، تعویض کیسه، تعمیر و تعویض کلیدهای آسیب دیده، تعمیر و تعویض چرخ ها، تعویض اتصالات آسیب دیده، رفع مشکل کاهش مکش، ترمیم مشکل روشن نشدن یا خاموش نشدن دستگاه، تعمیر پدال ها، ترمیم گیر کردن پدال ها، رفع مشکل جمع یا باز نشدن سیم، تعمیر صدای بیش از حد، ارائه مشاوره های تخصصی تعمیرات و تعمیر جاروبرقی در محل، از جمله خدمات تعمیر جاروبرقی ال جی به شمار می روند. تمامی سرویس های ذکر شده دارای ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران هستند و تا یک ماه قابل پیگیری می باشند.

[us_separator]

عیب یابی جاروبرقی ال جی

در تمامی مراحل تعمیرات لوازم خانگی بررسی تمام قسمت های دستگاه و عیب یابی صحیح اولین و یکی از اصلی ترین مراحل انجام تعمیرات است. عیب یابی صحیح و اصولی موجب می شود که منشا ایراد دستگاه و آسیب دیدگی قسمت های مختلف کاملا مشخص شود و بر اساس آن راهکارهای تعمیراتی مناسب اتخاذ شده و در نهایت تعمیر جاروبرقی ال جی با کیفیت بالا انجام شود. کاربران محترم توجه داشته باشند که برای تعمیر جاروبرقی LG خود صرفا به مراکز مجاز مراجعه نمایند. مرکز سخت افزار ایران یکی از شرکت های پیشرو و معتبر در زمینه تعمیر لوازم خانگی ال جی بوده و تمامی خدمات انجامی در این مرکز با گارانتی ارائه می شود.

علاوه بر آن قطعات مورد استفاده اورجینال و با کیفیت بوده که موجب افزایش عمر مفید دستگاه و عدم نیاز به تعمیرات ثانویه می شود. در هنگام عیب یابی در این مرکز عملکردهای مختلف دستگاه اعم از خاموش و روشن شدن، سیم جمع کن جاروبرقی، مکش جاروبرقی، سر و صدای دستگاه در هنگام کار کردن، سلامت بدنه و لوله و اتصالات، بوی تولید شده توسط دستگاه در هنگام کار کردن و همچنین فیلترهای مختلف ورودی و خروجی بررسی می شوند.

[us_separator]

مسدود بودن لوله و اتصالات جاروبرقی ال جی

یکی دیگر از عواملی که موجب ضعیف شدن قدرت مکش جاروبرقی LG می شوند مسدود بودن لوله و اتصالات خرطومی است که به کیسه منتهی می شوند. بنابراین اگر پس از تخلیه کیسه کماکان جاروبرقی ال جی شما مکش ضعیفی داشت باید به سراغ این بخش ها بروید. گاها پیش می آید که این قسمت ها توسط پارچه یا توده های مو و پرز مسدود می شوند. برای بررسی این مساله می توانید لوله ها و اتصالات خرطومی را جدا کرده و بخش هایی که قابل مشاهده با چشم هستند را بررسی کنید و برای بررسی بقیه قسمت ها جهت تعمیر جاروبرقی ال جی، از یک سیم یا فنر بلند کمک بگیرید و اگر لوله ها و اتصالات خرطومی مسدود شده اند آن را برطرف کنید.

[us_separator]

سرو صدای زیاد جاروبرقی LG در هنگام کار کردن

صدای جاروبرقی در حالت طبیعی ممکن است کم یا زیاد باشد، اما گاهی ممکن است در هنگام کار کردن و روشن بودن دستگاه متوجه صدای غیر عادی در قسمت موتور دستگاه بشوید. این صدا عموما می تواند ناشی اختلال در چرخش پروانه موتور تولید شود. اما چرا پروانه موتور درست نمی چرخد؟ یکی از دلایل ساده این مشکل این است که گرد و غبار به مرور زمان روی پره های پروانه جمع شده و مانع از چرخش صحیح آن می شوند. این مساله بسیار سطحی بوده و با تمیز کردن پروانه برطرف می شود.

اما اگر پس از تمیز کردن پروانه صدای موتور کماکان پابرجا بود مشکل ناشی از قسمت های دیگر بوده و باید نسبت به تعمیر جاروبرقی ال جی خود اقدام نمایید. در چنین مواردی عموما منشا این سر و صدا می تواند فرسودگی یا آسیب بلبرینگ ها، شفت، کلکتور، پروانه یا ذغال ها باشد. بنابراین در هنگام عیب یابی جهت تعمیر جاروبرقی LG باید تمامی این موارد با دقت بررسی شده و ایرادات موجود در هر یک از آن ها برطرف گردد.

[us_separator]

خاموش شدن خود به خودی جاروبرقی ال جی

یکی از دیگر مواردی که ممکن است کاربران با آن برخورد کنند این است که جاروبرقی ال جی پس از مدتی کارکردن به صورت خود به خودی خاموش می شود. در بیشتر جاروبرقی ها در قسمت موتور یا برد الکترونیکی آن سنسوری تعبیه شده که در صورت بالای بیش از حد دمای موتور برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات، جریان الکتریکی را قطع کرده و در نتیجه دستگاه خاموش می شود.

در بسیاری موارد و در صورتی که خاموش شدن خود به خودی ناشی از بالا رفتن دمای موتور بوده باشد، پس از مدتی استراحت و برگشتن دمای قطعات به حالت طبیعی می توان دوباره جاروبرقی ال جی را روشن کرد. اما اگر پس از برگشتن دمای دستگاه به حالت عادی باز هم موتور دستگاه روشن نشد یا این خاموشی خود به خودی دستگاه بدون علت خاصی و مکررا اتفاق افتاد، برای تعمیرات تخصصی تر باید به تکنسین های تعمیر جاروبرقی ال جی مراجعه نمایید.

[us_separator]

ضعیف بودن مکش جاروبرقی LG

به طور کلی عملکرد جاروبرقی بر مینای مکش ذرات کوچک به درون کیسه دستگاه است و در صورت مختل شدن این عملکرد دستگاه غیر قابل استفاده شده و باید نسبت به تعمیر جاروبرقی ال جی اقدام کرد. اما راهکارهایی که می توان جهت حل این مشکل به کار برد بدین قرار است: در مرحله اول باید کیسه جاروبرقی را چک کنید زیرا پر بودن کیسه سبب می شود که جاروبرقی نتواند مکش طبیعی خود را داشته باشد. در بسیاری موارد مشکل مکش دستگاه با تخلیه کیسه آن برطرف شده و نیاز به اقدامات دیگری برای تعمیر جاروبرقی LG نمی باشد.

بهترین زمان برای تخلیه کیسه جاروبرقی زمانی است که نصف کیسه پر شده باشد. کیسه جاروبرقی بهتر است هر سال تعویض شود و کاربرانی که از کیسه های یک بار مصرف استفاده می کنند نیز بهتر است پس از دو الی سه مرتبه پر شدن کیسه نسبت به تعویض آن اقدام نمایند. در صورتی که مکش جاروبرقی با تخلیه کیسه آن به حالت عادی برنگشت باید به سراغ گزینه های احتمالی بعدی که در ادامه آورده شده اند بروید.

[us_separator]

روشن نشدن جاروبرقی ال جی

روشن نشدن جاروبرقی از جمله ایراداتی است که می تواند به دلایل بسیار زیاد و متعددی رخ دهد. در زمانی که با مشکل روشن نشدن جاروبرقی خود مواجه می شوید برای تعمیر جاروبرقی LG باید تمام قسمت هایی که احتمال دارد منشا این اختلال باشند را بررسی کنید. این قسمت ها عبارتند از دوشاخه جاروبرقی، کابل ورودی جاروبرقی ال جی، سیم جمع کن و اتصال پلاتین های آن، کلید خاموش و روشن کردن جاروبرقی، برد الکترونیک دستگاه، ولتاژ خروجی برد برای موتور و در نهایت موتور دستگاه. عموما این بخش تخصصی بوده و بهتر است توسط افراد متخصص و در مرکز تعمیرات انجام شود.

[us_separator]

کار نکردن سیم جمع کن جاروبرقی LG

این بخش از قسمت های پایه، فنر و کابل تشکیل شده که اختلال در هر یک از این موارد می تواند موجب عمل نکردن سیم جمع کن دستگاه بشود. سیم جمع کن می تواند به مرور زمان دچار مشکلات متعددی نظیر جمع نکردن سیم، ضعیف شدن فنرها، قطع و وصل کردن جریان برق در هنگام تکان دادن کابل سیم جمع کن و در نهایت جمع کردن سیم جاروبرقی به صورت خود به خودی شود. از آن جا که در برخی موارد اشکالات موجود در سیم جمع کن با جریان برق درگیر است بهتر است در صورتی که تجربه ای در زمینه تعمیر جاروبرقی ال جی ندارید از افراد خبره در این زمینه بخواهید که جهت تعمیر جاروبرقی LG شما کمک کنند.

[us_separator]

بوی سوختگی در هنگام کار کردن جاروبرقی LG

اگر در هنگام کار کردن با جاروبرقی خود متوجه بوی سوختگی در دستگاه شدید در اولین اقدام باید دستگاه خود را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و تا زمان برطرف نشدن مشکل از ادامه کار با آن بپرهیزید. بوی سوختگی موتور می تواند ناشی از آسیب دیدگی بلبرینگ ها، پروانه یا جرقه زدن کلکتور باشد، بنابراین باید در اولین فرصت نسبت به تعمیر جاروبرقی ال جی خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که این آسیب جدی و خطرناک بوده و در صورت ادامه کار با جاروبرقی ممکن است به آتش سوزی نیز منجر شود.

.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+