اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دلایل دیر روشن شدن تلویزیون و راهکارهایی برای رفع آن

برند ال جی یکی از بهترین های برندهای موجود در بازار لوازم خانگی است. تولیدات این برند از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار بوده و تا سال های زیادی کاربری خواهند داشت. اما این برند نیز نیز مانند هر دستگاه دیگری ممکن است در اثر اشتباهات استفاده یا به مرور زمان دچار مشکلاتی شوند. از آن جا که امروزه تلویزیون ها در تمامی منازل نقش بسیار پر رنگی دارند در نتیجه اطلاع از مشکلات آن ها و راهکارهای رفع این مشکلات نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون های تمامی برندها و نه فقط برند ال جی ایجاد شود دیر روشن شدن تلویزیون است. به عبارتی شما دکمه مربوط به روشن شدن تلویزیون را روی کنترل فشار می دهید اما تلویزیون هیچ واکنشی نشان نمی دهد و روشن نمی شود. در این مقاله به بررسی دلایل تاخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی و همچنین راهکارهای تعمیرات تلویزیون ال جی می پردازیم.

[us_separator][us_image image=”4389″ size=”full” align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%225px%22%7D%7D”][us_separator]

علت دیر روشن شدن تلویزیون ال جی

یکی از قطعات اصلی و مهم در تلویزیون ها برد پاور است که مسئول تبدیل ولتاژ AC به DC و در نهایت روشن کردن تلویزیون است. روش کار این قطعه به این صورت است که پس از وارد شدن برق 220 ولت به برد پاور تلویزیون ال جی، این قطعه با کمک قطعاتی از جمله پل دیود، خازن صافی و ریپل ولتاژ AC را به DC تبدیل می کند. این فرآیند در نهایت منجر به روشن شدن تلویزیون می شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان متوجه شد که منشا دیر روشن شدن تلویزیون نیز در این قطعه پنهان است. بنابراین در صورت مشاهده تاخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی، یکی از اولین حدسیات مطرح شده سوختگی برد پاور تلویزیون LG است. مورد بعدی نیز می تواند ایرادات موجود در مین برد تلویزیون باشد. مین برد وظایف مختلفی را بر عهده دارد که از آن میان می توان  روشن کردن تلویزیون، کنترل چراغ استند بای تلویزیون و پردازش صدا و تصویر را نام برد.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

راه حل تاخیر در روشن شدن تلویزیون LG

همان طور که در بالا عنوان شد علت دیر روشن شدن تلویزیون را عموما باید در برد پاور آن جستجو کرد. اما چرا برد پاور تلویزیون خراب می شود؟ این قطعه به دلیل تولید گرمای بیشتر نسبت به سایر قطعات، ارتباط مستقیم با برق شهری و در معرض مستقیم نوسانات برق شهری بودن و همچنین دارا بودن قطعات با توان مصرفی بالا نسبت به سایر قطعات بیشتر در معرض آسیب و خرابی می باشد. پاور قطعه بسیار مهمی در تلویزیون بوده و تعمیرات آن حتما باید توسط تکنسین های مجرب و در مراکز معتبر انجام شود. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات تلویزیون و همچنین برطرف کردن مشکل تاخیر در روشن شدن تلویزیون است و مشتریان محترم می توانند با مراجعه به این مرکز جهت تعمیر برد پاور و مین برد تلویزیون خود اقدام نمایند.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

برای رفع مشکلات مربوط به دیر روشن شدن تلویزیون، تکنسین ها باید ابتدا دستگاه را بررسی کرده و در صورت امکان قطعات آسیب دیده را تعمیر نمایند. در برخی موارد اما تعمیر این قطعات امکان پذیر نبوده و به پیشنهاد تکنسین باید نسبت به تعویض قطعات آسیب دیده اقدام کرد. در بیشتر موارد مشکلات برد پاور مربوط به خازن های آن می باشد. در چنین مواردی برای رفع مشکل باید خازن های از کار افتاده را با خازن های جدید جایگزین کرده و مشکل تلویزیون را رفع کنید. توجه داشته باشید که استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت بالا نقش مهمی در کیفیت خدمات ارائه شده توسط مرکز تعمیرات و همچنین بالا بردن عمر دستگاه دارد. بنابراین لازم است حتما نسبت به اصل بودن قطعات جایگزین اطمینان حاصل نمایید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+