اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی

تلویزیون ها از جمله لوازمی هستند که تقریبا در هر خانه حداقل یک عدد از آن ها وجود دارد. از آن جا که بسیاری از زمان سرگرمی افراد خانواده با این وسیله پر می شود در صورت آسیب دیدگی برای تعمیر آن باید سریعا اقدام کرد. همان طور که در مقاله “دلیل مشاهده خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون ال جی چیست؟” و کم نور شدن لامپ تصویر تلویزیون مطالعه کردید، اختلالات پنل تلویزیون یکی از بیشترین مشکلاتی است که کاربران تلویزیون با آن مواجه می شوند و روزانه افراد زیادی برای تعمیر پنل تلویزیون خود به مراکز تعمیرات مراجعه می کنند. این قطعه یکی از اصلی ترین و پر هزینه ترین قطعات موجود در تلویزیون است. در این مقاله به بررسی علل خرابی پنل تلویزیون و ارائه راه کار هایی برای تعمیر آن می پردازیم.

قبل از اقدام به تعمیر پنل تلویزیون این نکات را مد نظر داشته باشید:

درست است که تعمیر پنل تلویزیون یکی از پر هزینه ترین خدمات در تعمیرات تلویزیون است ، اما با راه کار هایی می توان از افزایش هزینه تعمیر جلوگیری کرد. باید توجه داشته باشید که هر زمان متوجه هر گونه اختلال در تصویر خروجی تلویزیون و در نتیجه خرابی پنل شدید باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در زمانی که متوجه نفوذ آب به داخل تلویزیون شدید یکی از مهمترین اقدامات روشن نکردن تلویزیون است زیرا روشن کردن آن می تواند باعث پیشرفت مشکل و خرابی در دیگر قطعات اصلی نیز شود.

اگر هنگام استفاده از تلویزیون متوجه اختلال در تصویر در اثر ضربه خوردن تلویزیون شدید نیز هرچه سریع تر با مراجعه به مراکز مجاز اقدام به تعمیر تلویزیون کنید. باید بدانید که در صورت خرابی پنل تلویزیون، کار کردن بیشتر تلویزیون موجب افزایش آسیب وارد شده و همچنین هزینه های تعمیرات می شود.

علل خرابی پنل تلویزیون

پنل تلویزیون از قطعات مختلفی تشکیل شده است که شامل سینی فلزی، لامپ بک لایت، صفحه های پلاریزه ، بیس اصلی و صفحه نمایش می باشد. اختلال در هر یک از این قطعات می تواند منجر به اختلال در تصویر خروجی تلویزیون شود. علل مشترک خراب شدن پنل تلویزیون اغلب شامل موارد زیر می شود:

1- نفوذ آب و مایعات دیگر به پنل تلویزیون

از آن جا که پنل تلویزیون قطعه ای الکترونیکی و حساس است ورود آب و دیگر مایعات به آن می تواند باعث خرابی و سوختگی این قطعه حساس و مهم شود. نفوذ مایعات به درون پنل باعث می شود فلت هایی که مسئول انتقال تصاویر هستند دچار اختلال شوند و در نتیجه تصویر خروجی مشکل داشته باشد. در این صورت نیاز به تعمیر پنل تلویزیون و یا تعویض این قطعه می باشد.

باید توجه داشته باشید که نفوذ مایعات همیشه به معنای ریختن آب روی تلویزیون نیست، بلکه استفاده غلط از انواع مواد پاک کننده یا شیشه پاک کن ها نیز می تواند باعث ایجاد مشکل در این قطعه شد. در هنگام تمیز کردن تلویزیون باید توجه داشته باشید که ریختن مایعات پاک کننده و شیشه شوی ها روی تلویزیون حتی به صورت اسپری خطرناک است و این مایع می تواند از فضای بین قاب تلویزیون و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به پنل آسیب بزند. بهترین روش تمیز کردن تلویزیون استفاده از پارچه نم دار ( نه خیس) است. بدین صورت که ابتدا یک دستمال تمیز را برداشته و آب یا مایع شیشه شوی را روی آن اسپری می کنید به حدی که دستمال کمی نم دار شود. سپس با همان دستمال اقدام به تمیز کردن تلویزیون می نماییم.

3- ضربه خوردن پنل

در اثر ضربه خوردن به تلویزیون و پنل یا وارد شدن فشار بیش از حد به آن در اثر حمل و جا به جایی غیر استاندارد، پنل دچار اختلال و مشکل می شود. مشکل خرابی پنل تلویزیون می تواند رنج متفاوتی از ترک خوردن پنل تا شکستگی کامل آن را شامل شود. ترک خوردگی پنل را می توان تعمیر کرد اما در صورت شکستگی پنل تنها راه حل تعمیر پنل تلویزیون تعویض آن با یک پنل جدید است.

در هنگام خرابی پنل تلویزیون به کجا مراجعه کنیم؟

در بخش تعمیرات لوازم خانگی تعمیر پنل تلویزیون یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده است که نیاز به مهارت خاصی دارد. انجام این امر توسط افراد غیر متخصص موجب آسیب های بیشتر به پنل و دیگر بخش های تلویزیون شده و هزینه های هنگفتی را برای شما به همراه خواهد داشت. بنا بر این بسیار مهم است که در هنگام مواجهه با مشکل در پنل تلویزیون خود صرفا به مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید.

یکی از خدمات تخصصی که در شعب نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران و شهر های دیگر ارائه می شود تعمیر تلویزیون ال جی است. کارشناسان تعمیرات در این مرکز با استفاده از به روز ترین متد ها و ابزار آلات موجود به ارائه خدمات به شما می پردازند. با مراجعه به این مرکز می توانید از کیفیت خدمات ارائه شده و قطعات مورد استفاده اطمینان داشته باشید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+