اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی

برای تنظیم ویژگی های ساختاری تلویزیون دسترسی به منوی آن حائز اهمیت است. اما به جز منوی اصلی تلویزیون منوی دیگری هم وجود دارد که به صورت مخفی درون دستگاه تعبیه می شود. ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی می تواند باعث تغییر یک سری از تنظیمات نسبتا پیشرفته باشد. 

معمولا تنظیمات منوی مخفی تلویزیون LG بیشتر برای تعمیرکاران و تکنسین فنی مفید است. اما با این حال از طریق این منو می توانید تنظیماتی مانند رنگ، صدا، عرض و ارتفاع تصویر و ویژگی های دیگر را به دلخواه تغییر دهید. در ادامه به بررسی کلیه ی جوانب استفاده از منوی مخفی تلویزیون LG می پردازیم.

نحوه ی ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی

فواید استفاده از منوی مخفی تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ال جی مملو از تنظیمات کاربردی مختلف است. بسیاری از گزینه های تنظیماتی که به راحتی در منوی اصلی دستگاه قابل تغییر نیستند؛ در منوی مخفی حالت های متنوع گوناگونی دارند. 

به طور کلی منوی مخفی برای تنظیم حرفه ای ویژگی های تصویر و صدای تلویزیون کاربرد دارد. بخش تنظیمات تصویر شامل موارد مهمی چون شدت نور، میزان کنتراست، تعادل رنگ سفید، عمق سیاهی تصویر، مقدار روشنایی پس زمینه ی تصاویر و… می گردد.

این موضوع در حالی است که در بخش صدای تلویزیون می توانید منحنی حجم، حداکثر و یا حداقل بم بودن صدا و یا قدرت پایه ی صدا را تنظیم کنید. گزینه ی مرتبط با آپدیت سیستم عامل تلویزیون نیز یکی دیگر از امکانات موجود در منوی مخفی است.

راه های ورود به منوی مخفی تلویزیون LG

برای ورود به مخفی تلویزیون ال جی، 3 روش کلی وجود دارد. شما باید نسبت به مدل تلویزیون ال جی خود یکی از این سه شیوه ی ورود را انتخاب کنید. البته دقت داشته باشید که دستکاری ناشیانه می تواند باعث افت کیفیت ساختاری تلویزیون شود. اگر از نتیجه ی تنظیم گزینه های درون منوی مخفی اطمینان ندارید، تغییرات اعمال شده را ذخیره نکنید. جهت حذف تغییرات و بازگشت حالت قبلی تلویزیون ال جی یک بار دستگاه را خاموش و روشن کنید.

روش اول

رایج ترین راه استفاده از منوی مخفی تلویزیون LG؛ با فشردن همزمان دکمه ی OK در ریموت کنترل و پنل تلویزیون آغاز می شود. این دکمه ها را به مدت 5 تا 7 ثانیه همزمان فشار دهید تا منوی مخفی نمایان شود.

نحوه ورود به تنظیمات مخفی تلویزیون ال جی

روش دوم

راهکار دیگری که برای ظهور منوی مخفی تلویزیون ال جی وجود دارد، فشردن دکمه ی OK به همراه دکمه ی کاهش صدا در ریموت کنترل تلویزیون است. این دو دکمه را به مدت 15 ثانیه نگه دارید تا امکان دسترسی به گزینه های فنی منوی مخفی تلویزیون میسر شود.

تنظیمات مخفی در منوی تلویزیون ال جی

روش سوم

اگر دکمه منو را به صورت همزمان در کنترل و پنل تلویزیون بفشارید، دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ممکن است. معمولا در همان ابتدای فشردن همزمان دکمه های منو، ویژگی منوی مخفی نمایان شده و نیازی به فشردن چند ثانیه ای دکمه های مذکور نیست.

راه های وارد شدن به منوی مخفی در تلویزیون LG

رمز عبور در منوی مخفی تلویزیون LG

زمانی که با استفاده از یکی از سه روش بالا به منوی مخفی تلویزیون ال جی وارد می شوید، کادر مخصوص رمز عبور سد راه شما خواهد بود. برای کادر رمز عبور، رمز های چهار رقمی استفاده شده است. در ابتدا سعی کنید رمز <<0000>> یا همان چهار صفر معروف را امتحان کنید. 

رمز ورود به منوی مخفی تلویزیون lg

اگر با این رمز نتوانستید وارد بخش گزینه های مخفی شوید از اعداد <<7777>> ، <<0413>> و یا <<8741>> استفاده نمایید. در اغلب مدل ها یکی از رمزهای فوق دسترسی شما را به منو باز می کند. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی ال جی با شماره 02162948 تماس حاصل فرمایید.

فیلم آموزشی نحوه نمایش منوی مخفی در تلویزیون های ال جی

1/5 - (1 امتیاز)

2 پاسخ

  1. سلام من تلوزیون الجی 850uf دارم هرکار کردم نشد.کنترل جادویی دارم، کنترل جدیدم خریدم بازم نشد.راهنماییم کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+